Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 951
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Я не дърпайте дявола за опашката пък вие  с тези цигари Simple Smile То аз като не пуша, не че не ме хвана и мен де... 
DZ, стискам палци. После като мине всичко и се съвземеш, пиши, да знаем, че си добре.
От мен голямо гуш!

# 541
  • София
  • Мнения: 3 481
Аз пък не искам да се отказвам от пороците си. Така ми е добре  Laughing

Stuck Out Tongue Winking Eye Ооо, аз само от този „порок” съм се отказала (дори не твърдя, че е завинаги) и то доброволно.

# 542
  • София
  • Мнения: 81
Момичета, здравейте!
Лично аз много съжалявам, че съм започнала да пуша цигари, не се гордея с това, но нямам явно воля да ги откажа. Но... ако не дай Бог, се наложи - ще го направя вероятно.
Моята лудост продължава. Снощи ме заболя един възел /неподут/ в основата на шията, а днес чак и рамото и надолу ръката. Пих Беналгин, мина ми. Днес отново го изпих, за да не усещам болката. Тя не е нетърпима, но...

Някакви мнения по въпроса?
Разбира се си мисля за РМЖ-проблем. В понеделник ще пусна един туморен маркер. Приемам други съвети, какво да предприема, като вчера следобед бях при ЛЛ, но тогава не ме болеше.
Права е Миленка, че съм полудяла напълно.

# 543
  • София
  • Мнения: 5 074
Зара мисля, че диагнозата ти е хипохондрия  Laughing
Миленка е минала по този път, ще ти е съпричастна.

# 544
  • Мнения: 358
Има сравнителни изследвания, разбира се. Изводът е, че цигарите убиват със или без рак на гърдата. Калкулаторът на 10 годишния риск от инфаркт и инсулт ( от които се умира веднага или след сериозни увреждания и инвалидност ) който дадох по - горе е съставен ВУЗ основа на многогодишни наблюдения в еднин град в Америка - казва се Фрамингам. Следенето е започнало през 1948 г.и продължава , вече с трето поколение . Невероятни математически и статистически анализи са доказали , че всички причини връзки са истина - ще рече цигарите са причина за преждевременна смърт . Qrisk e адаптиран към населението в UK и се обновява ежегодно с реална информация ти всички GP практики.
Аз също съм пушила като студентка, и то не малко . Знам, каква е средата в Бг. Знам , че няма политика на за обществено здраве. Тук имам възможност да отворя малко завесата на невежеството ( и аз се включвам най- примирено там ) . Мъчно ми е, че статистически - ще има повече болни хора в Родината - напр. Баба  ми не пушеше, бабите  на моите деца пушат ( 65 год. поколение ) .
Ps. Имах време да пиша и тук, защото съм вкъщи тези дни (пиша  теми за поредната си професионална степен), извинете ме , ако някой се е обидил, но спирането на цигарите е единственото най- добро нещо, което може един човек да направи за здравето си.

# 545
  • София
  • Мнения: 81
Може би си права, Хули! Май съм се вторачила прекалено много в себе си.
Тия 3-4 дни изтерясах, дано да е без повод. Но съм така винаги, когато ходя по доФтори!

# 546
  • Мнения: 2 199
Svetlili, да разбирам ли, че си медицинско лице? Може ли да те попитам дали е фатално отлагането на хинеотерапията? Операцията на белият дроб беше преди месец, но тъй като отново получи някакво възпаление не може да започне другата седмица. Той по принцип си е белодробен пациент и без рака. А сега за него идва и най-тежкият сезон.

# 547
  • Мнения: 3 971
Зара мисля, че диагнозата ти е хипохондрия  Laughing
Тъкмо и аз това смятах да напиша Joy
Ако се притесня да не ме заболи зъб -той винаги ме заболява и т.н.

Благодаря Ви , момичета за положителната енергия.
Всичко мина.
Болеше ме този път , не мога да излъжа Simple Smile
Но вече се съвземам.
От операцията излязох много бързо и без проблем , също както първия път Simple Smile
Но още не ми дават да пия вода .Минали са 3 часа , а аз по принцип пия много вода ....Докато Ви пиша и ми разрешиха ...та забавих се с отговора пийнах и хапнах ...Вече съм нов човек Sunglasses
Доктора мина два пъти .
Попитах го в мой шеговит тон -дали е махнал всички лимфни джуджавки.
Реши , че не съм излязла от упойка и каза , че в понеделник ще ми обснява кое-как.
Каза -махнал съм всичко което трябва.
Но реши , че още съм дрогирана и нищо няма да разбера и запомня ...хаха
Всички сестри и санитарки се сещат за мен от предната операция .Като едно голяма семейство сме Joy

По въпроса с цигарите:
Пушех много .Вечерно време с компания и заведения отиваше 1 кутия +1 от презденя.
Спрях ги от рас....
Проблема беше не със никотиновия глад , а с навика да държа нещо и да правя нещо с тази ръка....
Мъжа ми ги спря 2г след мен.
И сега сме семейство на гадни непушачи и гостите ги пращаме на терасата да пушат Joy

# 548
  • Мнения: 68

Благодаря Ви , момичета за положителната енергия.
Всичко мина.
Болеше ме този път , не мога да излъжа Simple Smile
Но вече се съвземам.

Браво, момиче! Желаем ти всички бързо и лесно възстановяване!

# 549
  • София
  • Мнения: 81
А чували ли сте за комбинацията РМЖ и левкимия?
Последните месеци много отслабнах. За диабета пия Jentadueto. От него се слабее, но чак пък толкова.
Имам предвид десетина килограма за около 4-5 месеца.

# 550
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
DZ, леко възстановяване и дано да си се отървала!

# 551
  • София
  • Мнения: 5 074
А чували ли сте за комбинацията РМЖ и левкимия?
Последните месеци много отслабнах. За диабета пия Jentadueto. От него се слабее, но чак пък толкова.
Имам предвид десетина килограма за около 4-5 месеца.
И защо реши, че е точно тази комбинация ? Може да е и рак на дебелото черво или стомаха. При тях се отслабва драстично.
Бъзикам се, избий си от главата всичко подобно.
От едни левкоцити го направи световен проблем.

# 552
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Зара мисля, че диагнозата ти е хипохондрия  Laughing
Миленка е минала по този път, ще ти е съпричастна.

newsm53
Аз книга мога да напиша по темата... Mr. Green

# 553
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз се бъзикам със Зара и с Миленка, ама и аз май имам симптоми на хипохондрия.
Като ме заболи някъде, а то не ме боли на едно място и започвам с изследванията СИ.
Не съм ходила на изследвания от четири години. Така реших.
Така реших и преди време. На тринадесетата година от двустранната мастектомия и нам колко си операции и лечения направих последния рецидив. И се започна отново. С всичките екстри.
И сега станаха 10 години ремисия от последната операция.
В никой случай няма да умра от рак, по скоро от инсулт или инфаркт.
Но няма да е от дезинтерия, щото е срамно да се бориш рака 26 години и да умреш от дришня.

# 554
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Ох, Хули, така ме развесели! Stuck Out Tongue
Момичета, и аз след първата операция, каквото и да ме заболеше все си мислех за метастази..А сега, почти 9 години от първата и 3 от втората, си свиркам и не го мисля толкова. Няма претръпване на това, но някак си гледам да е по-леко в мислите ми.
Аз искам да споделя нещо, може и Светли да се включи. Няколко години подред закусвах кисело мляко с 1 суп.лъжица ленено семе, но прочетох, че то съдържа много фитоестрогени и веднага го спрях.  Всъщност   разбрах , че лененото семе хем е антиоксидант, а в същото време може да провокира рак на гърдата!

Общи условия

Активация на акаунт