Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 94 091
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Слагам тоталът за днес - 5 бутикови козунака и 35 бутикови яйца!  Grinning
Светъл празник на всички и много здраве и късмет!

# 691
  • Мнения: 3 980
Честит празник на всички!
Желая Ви много здраве и много късмет!

Няма смисъл , найстина беше при мен бореца. Но като добра майка го дадох на детето да не се цупи Joy

# 692
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Честит празник!
Биячът наистина беше при мен!
Приемам го като добър знак  Simple Smile

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Светли Великденски празници и от мен!

Аз борецът изтървах, но пък по естествен път си попадна в детски ръчички. За сметка на това обаче яйцата не ми се напукаха, оцеляха при варенето, това за добър знак приемам. А пък агънцето... малиииии... най-добре оцененото жертвоприношение, което сме творили. Тъкмо се чудихме къде ще подмятаме цяла седмица докато се изяде, а те гостите му видаха сметката за една вечер... чак хрущялчетата глозгаха. Grinning Любимият ми голям майстор на този род гозби, разбира му чревоугодника му с чревоугодник.

# 694
  • София
  • Мнения: 5 074
Честити Великденски празници момичета !
Бъдете силни, бъдете здрави, бъдете честити!

# 695
  • Мнения: 304
Честит Великден! Нека здравето да не ви напуска и във вас корени да пуска,щастието да ви спохожда всеки ден,нека е весел за вас този празничен ден!

# 696
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 745
Много здраве, светлина и чисти помисли в живота на всички ни ! Нека Бог да ни води и пази!
Хубава седмица на всички от мен!

# 697
  • София
  • Мнения: 3 507
Христос Воскресе! Здраве и обич в домовете ни да има!
Светла Светла седмица!

# 698
  • Мнения: 3 980
Здравейте ,
Минах си онкокомисията !
Докторите вече се обедиха , че нещо ми куца на психичното здраве Joy
Познаха ме от предния път Joy
Чете епикризата -лимфни възли 14бр дрън дрън.....диагноза pT2NoMoG2
И вика : Гърдата си е на мястото нали ?
Викам не знам къде и е новото място, защото я махнахме Stuck Out Tongue
При което супер очудени 3 чифта очи ме погледнаха  . Ми викам самоназначих си масектомията-  с една усмивка.
Викам за по сигурно Joy
Само четвъртата докторица потвърди , че съм постъпила правилно .
Чете : тройнонегативен оффф
Нали знаеш , че ще имаш химиотерапия ?
И аз пак ухилена -Дааа , харесах се вече перука Wink
Накрая и лека работа им пожелах.
Много са готини докторите Hug
Та на 27ми ме записаха за нехранителни добавки Wink Пише : химеотерапия адювантна. Каквото и да означава това Confused
Съотвенто като сметнах....
Нито на сватбата на 19 Май , ще успеем да отидем. Нито на капарираната от Януари почивка.
Здраве да е....
Детето само за сватбата се натъжи , но за почивката каза че му е все тая - само да има басейн и да е олинклузив Joy Скромен като майка си е -пупу
Ще вземем една Турция да отразим наесен да го компенсирам детето :*

# 699
  • Мнения: 2 199
DZ, много ме разсмя. Чувство за хумор не ти липсва.
Нашата първа химео е утре. Всичко приготвих вече, защото тук правят преливката и то си го дават да си го водиш в къщи.
Lady, как си, кога е операцията ти?

# 700
  • Мнения: X
DZ въобще не ти куца нищо, напротив. Мисля (без да разбирам много) че и аз така бих постъпила ако бях на твое място, и дори не бих спряла само с едната гърда.
Защо казваш, че ще пропуснеш сватбата и почивката - съвпадат с датите за химио ли? За почивката - ако стоиш на сянка няма проблем да идеш. А сватбата - защо?

# 701
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Lady, как си, кога е операцията ти?
Никой не знае Simple Smile Имам назначени цели 6 броя предоперативни химии с 2 пет скенера между тях. После вече ще се види кога. Така като гледам,би трябвало да е към края на годината. После ми е казано, че ще имам още 10 + лъче.  Дано да устискам.
Не знам каква ще е операцията и никой не знае,ама не съм фенка  на якото рязане аз.

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 18:16 от Unknown_lady

# 702
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Фри, може би аз леко я наплаших като и писах едни 3 дни около вливките ич да не ги брои за ползотворни, да си предвиди и евентуални странични ефекти. Че тя лудетината беше решила едва ли не в обедните почивки да палне колата и да ми отскача до онкодиспансера за някоя друга системчица там. Grinning

DZ, светлинка носиш някаква със себе си. Много си си наред с психиката, дръж я до последно такава заради нас.

И аз като Фри съм готова да кастря из основи, но нещо и на мен не ми дават да си самоназначавам разни операции, кастрации и т.н. Преди втората операция ми видяха киста на едния яйчник, вика докторчето... не е страшно, но трябва да се следи, най-вероятно ще се спука при следващата менструация... Ъъъъъъ... цикъл имате още нали, не са ви го спряли? Хубуууу дойде ми, позна човекът, пукна се, ама ся като ми го спряха и ако ми се образуват нови, кой ще ги пука?

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 17:24 от Spirit Crusher

# 703
  • Мнения: 2 199
Lady, ужасно много ми се виждат 👀. Много сили ти пожелавам. Ти за сега мина само първата нали?

# 704
  • Варна
  • Мнения: 118
DZ, то с това психично здраве не очаквай някакви сериозни странични ефекти.
Smiley Smiley Smiley
То повече от тези странични ефекти от химията няма как да се получат. Иначе си карай по план. Нищо не може да те повали в леглото до такава степен, че да пропуснеш някой купон или сватба или почивка или прочие. Освен в краен случай.
Относно работата - аз ходех и на работа и на вливки. Четвъртък-петък вливка и след това - събота и неделя за релакс. В понеделник отново на работа. Но не се прави на герой, защото няма смисъл. Прецени си сама за себе си дали ще ти е по-добре да си на работа или в къщи. Работата и купона с колегите мен ме държаха над водата.

Хашимото и РМЖ 
Около 30% от вас имат установено хашимито, останалите 50% не знаят за това. Аз бях от вторите. Диагностицираха го през 2014 след РМЖ съвсем случайно, но лекарят каза, че си го имам от пуберитета. Та да знаете - ако ви се качва СА15-3 около и над нормата от 25 - не бързайте да се тревожите, а си пуснете и едни изследвания за щитовидната жлеза. Много често СА15-3 се покачвал, когато и автоимунното заболяване Хашимото се активизира. Та и аз тъй. Вдигнах ТМ, минах 3 месеца на хапчета за гушата и сега доволно развявам лист хартийка с 15 резултат за СА15-3.
И всичките ми карантии са в отлично здраве. Освен тези в главата.

Общи условия

Активация на акаунт