Тест за овулация - въпроси / тема 7 /

  • 82 624
  • 747
  •   1
Отговори
# 570
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, момичета искам първоначално да се извиня ако не пиша в правилната тема.  Embarassed Нова съм във форума и ще се радвам да можем да обменим опит и да бъда добре прията от Вас Revolving Hearts

По същество, ще се опитам да бъда максимално кратка и същевременно изчерпателна.

Така, последната ми менструация беше на 15 април (като по часовник). На 26 си направих тест за овулация- беше отрицателен. В следващите няколко дни продължих с тестовете, за да не изпуснем момента и този месец. С всеки следващ ден втората чертичка ставаше по-тъмна и така на 29 април вече отчете овулация, а и аз си го усещах, тъй като гърдите ми се подуха и имах обичайното течение което е признак за период на овулация. От периода 26 до няколко дни след като усетих овулация правихме опити.

Преди два дни, не знам от къде ми дойде този интерес, но пак направих един тест, който ми беше останал в кутията и какво да видя- наситена тъмна втора чертичка Shocked  Shocked И си казах, че повече няма да си причинява излишно напрежение просто ще изчакам, но ето, че днес не издържах и направих тест за овулация отново и беше отрицателен... Не разбирам каква е причината и постоянно ме тормози и го мисля Confounded

 Някои от Вас да се е сблъсквал с нещо подобно или да има представа каква може да е причината?  Rolling Eyes

Благодаря Ви предварително :balloons:

Бих ти препоръчала да отидеш на фоликулометрия, ако и този месец не е станало. Ще знаеш къде има доминантен фоликул и кои са ти наистина фертилните дни.
Методът с базалната температура също е супер точен, а не представлява трудност Simple Smile

# 571
  • Мнения: 6
С каква продължителност е цикълът ти? В рамките на 14-15 дни след овулация следва да има цикъл, ако няма бременност. При теб са минали повече от 15 дни. Тест за бременност правила ли си?

Много благодаря за отговора Revolving Hearts

По принцип имам доста нередовен цикъл, но последните месеци откакто правим опити за бебче ми идва точно през 30 дни и трае около 4 до 5 дни. Някъде бях чела,че позитивните тестове за овулация може да показват наличие на бременост,но след като днес показа много бледа втора черта (демек отрицателен) доста се замислих каква е причината. Много силно се надявам, тя да е малко ангелче, въпреки че от 5-6 дни имам болки ниско долу все едно под яйчниците Sweat

# 572
  • Мнения: 415
Привет!
Кой тест ви изглежда най-положителен?
http://www.img-share.eu/f/images/511/IMG_20180515_210938mmChLADm … 408475_sredna.jpg
С 33-34-дневен цикъл съм и обикновено започвам с тестването доста по-късно, тук са от 14-ти ден, стартирах ги заради съмнителна ЦС Simple Smile
Здравей, на мен първият(отляво) ми се струва положителен.
Успех! 🙏🏻

# 573
  • София
  • Мнения: 1 480
Момичета,  нормално ли е след чхг инжекция за таймиране на О, тестовете за О да продължават да са положителни вече няколко дни. (Предполагам че теста все пак засича чхг-то, друга логика нямам)

# 574
  • Мнения: 3 597
Здравейте и от мен ! При два положителни теста за О в два последователни дни,  кога се очаква да настъпи О ? И с контакт само през втория ден , има ли вероятност да са се получили нещата , или до тогава О е минала вече ?

# 575
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте и от мен ! При два положителни теста за О в два последователни дни,  кога се очаква да настъпи О ? И с контакт само през втория ден , има ли вероятност да са се получили нещата , или до тогава О е минала вече ?
Ако първия тест е бил наистина положителен, то е вероятно да сте правили секс точно в деня на овулацията. Но и вторият да е бил +, пак сте хванали момента. Само виж и на третия да не е положителен..

# 576
  • Мнения: 3 597
Днес не съм правила... но ще направя...какво се случва ,ако пак е положителен? Flushed

# 577
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Защо не ги снимаш? Сигурна ли си, че са положителни? Три положителни теста подред не е добре да имаш 🤔

# 578
  • Мнения: 3 597
Направих ... този вече мисля ,че не е + ...

# 579
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Направих ... този вече мисля ,че не е + ...
На мен само първия от дясно ми се вижда положителен.

# 580
  • Мнения: 1 131
Мери, този от дясно е положителният. Когато тестовата линия е по-наситена от контролната Simple Smile Успех!

# 581
  • Мнения: 3 597
Благодаря ,момичета Heart
Сметнах за положителен и средния ,защото чертата е еднаква с контролната ,въпреки че на първия тест е по -ярка от контролната.  Имаме един единствен опит и то в деня на средния тест, което е ден след големия + . В същия ден сутринта имах силни болки, което говори, че О е започнала, а контакта беше чак вечерта ,така ме нямам много надежда Confused

# 582
  • Мнения: 24
Здравейте момичета, какво мислите за тези тестове, притеснява ме, че има 3 положителни?
http://www.img-share.eu/f/images/511/Untitled-1Fwb7SE2gA4vXVRlEvz7A1526478303.jpg

# 583
  • Мнения: 424

Момичета , да продължавам ли да правя тестове?

# 584
  • София
  • Мнения: 1 480
Тинти,  все още нямаш положителен. Продължавай,  едва 12ти ден ти е. И моите този месец бяха такива -ту бледи, ту по -наситени и на 15ти ден ми извади очите тестовата.

Общи условия

Активация на акаунт