Бременност+кървене?!

  • 2 835
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте , мили дами! 🌷
 Реших да се обърна и към вас , ще ми бъде интересно да прочета и вашите отговори по въпроса.
  Менструацията ми е на 28дни и принципно продължава 7дена, втори месец с мъжа ми правим опити за бебе и цикъла ми някак се измени , което според мен е нормално. Проблема е , че на 14/03 започнах да кървя , на пръв поглед съвсем нормално, днес може да се каже ,че кървенето спира , но онази вечер теста за бременност ( лейди тест - лентичка) показа положителен резултат, което ме шашна. Направих го вечерта , оставих го в банята , а на сутринта видях двете черти .. За пръв ми се случва нещо подобно 😀 Ще повторя след няколко дни с друг тест.
 Случвало ли ви се е нещо подобно?
Благодаря за отговорите предварително! 😊

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 234
Принципно тестът се отчита в указаното време и след това се изхвърля. Всякакви черти, появили се на другата сутрин са недостоверни, вероятно изпарителни. Направѝ друг тест, засечи го в указаното време и ако е положителен се консултирай с лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 012
Повтори теста със сутрешна урина и спази указанията за отчитане.
Много тестове показват втора черта след изтичане на времето на отчитане, което не означава, че са положителни, а се появява т.нар. изпарителна линия. Отчитането става само в определен период, за да е реално.
За всеки случай, повтори бързо теста. Ако се окаже, че си бременна, трябва максимално бързо да вземеш мерки срещу кървенето.

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря ви много за бързите отговори! 🌷🌷

# 4
  • Мнения: 6 764
На всеки тест за бременност пише ясно времето, до което резултата на теста е валиден. Не съм ползвала упоменатите от Вас, но на тези които аз съм купувала е означено, че резултата е валиден ако се отчете до 5-тата минута след направата на теста. Тоест, това, което сте видяли сутринта, не значи нищо. Отделно имате кървене или започнал менструален цикъл? Тест от този тип се прави при наличие на закъснение, вие имате ли такова?

# 5
  • Мнения: 4 841
Аз бих казала, че при наличието на менструация и невалиден "положителен" тест, не сте бременна.

# 6
  • Мнения: 5


Момичета според вас положителен ли е ? Зная за онези изпарителни черти ,които се появяват , но те са много по - тънки и сивкави, макар ,че никога не ми се е случвало да ги видя !

# 7
  • Мнения: 5 365
Тази чертичка нещо не е много "цяла".
Това ли е въпросният тест направен вечерта с появила се чертичка сутринта или е друг?

# 8
  • Мнения: 5
Да,това е теста. Съжалявам, не мога да го фокусирам много добре на камерата.

# 9
  • Мнения: 1 459
Съмнителен е за мен, направете нов.

# 10
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите! 😊 Най - добре ще е да направя нов 😀

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Този тест е 100% невалиден, предвид това, че му се гледат показанията след 8+ часа.
Защо си правите тестове за бременност в дните в които Ви свършва цикъла?

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте! Въпросът ми е почти сходен с този на авторката, за това няма да пускам нова тема.
Моля Ви за съвет!
Та... имам изключително редовен цикъл. Вчера ми беше 13-ти ден от овулацията и един ден преди датата за МЦ. От няколко дни имам всички ПМС симптоми, освен болка в корема (а по принцип ме боли и то доста). Следобед си направих няколко теста за бременност, като на всички се появи бледа втора черта и то в указаното време. Ще кача и снимка въпреки, че на нея почти не си личи.
Днес е датата на МЦ и сутринта имах бледо зацапване. Нямам болки. Зацапването е наистина много бледо и няма нищо общо с обичайното кръвотечение. Днес няма къде да си пусна кръвен тест, няма и на кой специалист да се обадя за съвет. Бременноста е изключително желана и в случай, че има дори малък шанс тези тестове да са положителни, бих искала да реагирам правилно.

# 13
  • Мнения: 6 764
Приемайте фолиева киселина и изчакайте закъснение поне от 10-14 дни, за да посетите АГ. На снимките нищо не личи. Така или иначе ако има бременност тя няма да изчезне, наистина просто трябва да изчакате. Кръвен тест не ви е нужен, на 4-5 ден закъснение, хубав уринарен тест ще си покаже 2 видими черти. Успех.

# 14
  • Мнения: 4 841
Снимката не е много добра, аз поне чертички не виждам.
Няма какво да се направи сега. Изчакайте няколко дни и ако не ви дойде, повторете теста. Добре е тестът да се направи сутрин с първа урина, тези всичките с една урина ли са? Трябва да е концентрирана, иначе може и да не отчете правилно.

Общи условия

Активация на акаунт