Бременност+кървене?!

  • 2 849
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5
Здравейте , мили дами! 🌷
 Реших да се обърна и към вас , ще ми бъде интересно да прочета и вашите отговори по въпроса.
  Менструацията ми е на 28дни и принципно продължава 7дена, втори месец с мъжа ми правим опити за бебе и цикъла ми някак се измени , което според мен е нормално. Проблема е , че на 14/03 започнах да кървя , на пръв поглед съвсем нормално, днес може да се каже ,че кървенето спира , но онази вечер теста за бременност ( лейди тест - лентичка) показа положителен резултат, което ме шашна. Направих го вечерта , оставих го в банята , а на сутринта видях двете черти .. За пръв ми се случва нещо подобно 😀 Ще повторя след няколко дни с друг тест.
 Случвало ли ви се е нещо подобно?
Благодаря за отговорите предварително! 😊

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Принципно тестът се отчита в указаното време и след това се изхвърля. Всякакви черти, появили се на другата сутрин са недостоверни, вероятно изпарителни. Направѝ друг тест, засечи го в указаното време и ако е положителен се консултирай с лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 212
Повтори теста със сутрешна урина и спази указанията за отчитане.
Много тестове показват втора черта след изтичане на времето на отчитане, което не означава, че са положителни, а се появява т.нар. изпарителна линия. Отчитането става само в определен период, за да е реално.
За всеки случай, повтори бързо теста. Ако се окаже, че си бременна, трябва максимално бързо да вземеш мерки срещу кървенето.

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря ви много за бързите отговори! 🌷🌷

# 4
  • Мнения: 6 766
На всеки тест за бременност пише ясно времето, до което резултата на теста е валиден. Не съм ползвала упоменатите от Вас, но на тези които аз съм купувала е означено, че резултата е валиден ако се отчете до 5-тата минута след направата на теста. Тоест, това, което сте видяли сутринта, не значи нищо. Отделно имате кървене или започнал менструален цикъл? Тест от този тип се прави при наличие на закъснение, вие имате ли такова?

# 5
  • Мнения: 4 848
Аз бих казала, че при наличието на менструация и невалиден "положителен" тест, не сте бременна.

# 6
  • Мнения: 5


Момичета според вас положителен ли е ? Зная за онези изпарителни черти ,които се появяват , но те са много по - тънки и сивкави, макар ,че никога не ми се е случвало да ги видя !

# 7
  • Мнения: 5 384
Тази чертичка нещо не е много "цяла".
Това ли е въпросният тест направен вечерта с появила се чертичка сутринта или е друг?

# 8
  • Мнения: 5
Да,това е теста. Съжалявам, не мога да го фокусирам много добре на камерата.

# 9
  • Мнения: 1 459
Съмнителен е за мен, направете нов.

# 10
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите! 😊 Най - добре ще е да направя нов 😀

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Този тест е 100% невалиден, предвид това, че му се гледат показанията след 8+ часа.
Защо си правите тестове за бременност в дните в които Ви свършва цикъла?

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте! Въпросът ми е почти сходен с този на авторката, за това няма да пускам нова тема.
Моля Ви за съвет!
Та... имам изключително редовен цикъл. Вчера ми беше 13-ти ден от овулацията и един ден преди датата за МЦ. От няколко дни имам всички ПМС симптоми, освен болка в корема (а по принцип ме боли и то доста). Следобед си направих няколко теста за бременност, като на всички се появи бледа втора черта и то в указаното време. Ще кача и снимка въпреки, че на нея почти не си личи.
Днес е датата на МЦ и сутринта имах бледо зацапване. Нямам болки. Зацапването е наистина много бледо и няма нищо общо с обичайното кръвотечение. Днес няма къде да си пусна кръвен тест, няма и на кой специалист да се обадя за съвет. Бременноста е изключително желана и в случай, че има дори малък шанс тези тестове да са положителни, бих искала да реагирам правилно.

# 13
  • Мнения: 6 766
Приемайте фолиева киселина и изчакайте закъснение поне от 10-14 дни, за да посетите АГ. На снимките нищо не личи. Така или иначе ако има бременност тя няма да изчезне, наистина просто трябва да изчакате. Кръвен тест не ви е нужен, на 4-5 ден закъснение, хубав уринарен тест ще си покаже 2 видими черти. Успех.

# 14
  • Мнения: 4 848
Снимката не е много добра, аз поне чертички не виждам.
Няма какво да се направи сега. Изчакайте няколко дни и ако не ви дойде, повторете теста. Добре е тестът да се направи сутрин с първа урина, тези всичките с една урина ли са? Трябва да е концентрирана, иначе може и да не отчете правилно.

# 15
  • Мнения: 6
Снимката не е много добра, аз поне чертички не виждам.
Няма какво да се направи сега. Изчакайте няколко дни и ако не ви дойде, повторете теста. Добре е тестът да се направи сутрин с първа урина, тези всичките с една урина ли са? Трябва да е концентрирана, иначе може и да не отчете правилно.
На снимката наистина не си личи. Предните месеци съм се взирала в тестовете и съм си въобразявала, че има чертички, но този път и мъжът ми ги вижда, за това и надеждата ми е толкова голяма.. Иначе тестовете ги направих вчера следобед, като се постарах да не съм приемала течности поне 3 часа преди да ги направя.

# 16
  • Мнения: 4 848
Ако решите да повтаряте теста, купете марка различна от Престо, че те често дават изпарителни черти.

# 17
  • Мнения: 6
Ако решите да повтаряте теста, купете марка различна от Престо, че те често дават изпарителни черти.
Лентичката е Lady test. Снимката е от момента, в който направих теста. Мисля, че що- годе се вижда бледата черта.
Мен ме притеснява самото зацапване от сутринта. Но каквото и да е, ще изчакам още няколко дни, в случай, че не ми дойде ще направя Sure chek с надеждата, че ако има нещо, ще го отчете.

# 18
  • Мнения: 4 848
Тази чертичка ми изглежда сива, честно казано.
Така на снимки никой от тези тестове не изглежда положителен. Реално има три варианта:
Бременна сте и всичко ще е наред, въпреки кървенето.
Биохимична бременност, която ще приключи с кървенето.
Не сте бременна.
Освен да изчакате още няколко дни и са видите какво ще се случи, друго няма какво да се направи за момента. Успех!

# 19
  • Мнения: 370
Момичета ще използвам темата за един бърз въпрос . Имам записан час при гинеколог за сутринта, но бих прочела мнението на някоя минала през тази неприятна ситуация . Цикълът ми дойде по-рано от обичайното, с нормална продължителност иии три дни след товаа ..оп отново някаккво кърваво течение и болки .. на третия ден от това мое положение ( тоест днес) след като прочетох какво ли не за това си направих тест за бременност. Положителен е . Ами много искам всичко да е ок ама май не е. Някоя минавала ли е през това

# 20
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета. Включвам се с въпрос и моля за мнение. ЧХГ ми е 337, което мисля е нормално, последният ми цикъл беше на 20.05, като е през 31-32 дни(по сметките ми съм в 5 г.с.). Имам болки ниско долу в корема и кръста, като през по-голяма част от времето са само от едната страна и понякога са по-остри и внезапни. Днес получих леко светло червено зацапване като няколко капки. Случвало ли се е на някоя от вас и смятате ли, че е нормално за този период, понеже прегледът ми е чак във вторник. Притеснява ме да не е извънматочна.

# 21
  • Мнения: 6 766
Здравейте, момичета. Включвам се с въпрос и моля за мнение. ЧХГ ми е 337, което мисля е нормално, последният ми цикъл беше на 20.05, като е през 31-32 дни(по сметките ми съм в 5 г.с.). Имам болки ниско долу в корема и кръста, като през по-голяма част от времето са само от едната страна и понякога са по-остри и внезапни. Днес получих леко светло червено зацапване като няколко капки. Случвало ли се е на някоя от вас и смятате ли, че е нормално за този период, понеже прегледът ми е чак във вторник. Притеснява ме да не е извънматочна.
Вие дори още не се водите в закъснение, ако цикъла ви е 31-32 дни. Дори на ехограф във вторник не знам дали ще се види нещо. Прекалено е рано за каквито и да било прогнози, особено пък извънматочна. Обадете се на АГ за съвет, наистина е доста рано.

# 22
  • Мнения: 370
Следвайте чхг през 48ч. Почивай повече. Ако е продължително кървенето вероятно ще ти изпишат прогестерон , след като установят къде е позиционирано. Желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт