Отслабване по време на бебеправене

  • 1 504
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Здравейте, момичета! С мъжът ми обмисляме да имаме второ дете и мислим да работим сериозно по въпроса от другия месец. Но имам едни 8 кг в повече и се чудя как да се отърва от тях преди забременяване. Според вас с хранителен режим и малко тренировки за 2 месеца ще има ли ефект? Щяхме да работим от този месец, но никак не ми се иска да тръгвам с килограми в повече, особено като знам, че поне 10кг по време на бременност не ми мърдат, макар че с първата качих само 8. Всякакви съвети са добре дошли. 🙂

# 1
  • Мнения: 1 050
Имате ли правени някакви изследвания? Желателно е да проверите и за инсулинова резистентност(ИР). Често пъти качването на килограми е следствие от ИР. Прави се обременяване с глюкоза и се изследват стойностите на захарта и инсулина на гладно, 60мин и 120 мин след прием на глюкоза. Също така, тъй и тъй ще Ви бодат, можете да проверите и щитовидни хормони, полови хормони, нива на витамин Д и Б12, все неща, които са важни за забременяване и успешно износване на плода. При ИР с правилен режим сравнително лесно се свалят кг.
Здравейте, момичета! С мъжът ми обмисляме да имаме второ дете и мислим да работим сериозно по въпроса от другия месец. Но имам едни 8 кг в повече и се чудя как да се отърва от тях преди забременяване. Според вас с хранителен режим и малко тренировки за 2 месеца ще има ли ефект? Щяхме да работим от този месец, но никак не ми се иска да тръгвам с килограми в повече, особено като знам, че поне 10кг по време на бременност не ми мърдат, макар че с първата качих само 8. Всякакви съвети са добре дошли. 🙂

# 2
  • Мнения: 160
Ами тренирай, не знам какво да ти кажа . С "малко" тренировки едва ли. Пробвай с кардио. Килограми така се свалят. Точно с храната не е добре да се ограничаваш . Важни са витамините и минералите особено преди забременяване.
И без газирано , сладко и тестено.

# 3
  • Мнения: 3 172
Малко нереални са ми тези планове... Не се знае нито дали ще отслабнеш, нито за колко време, нито кога ще се получи бебето... Тренирай, намали захар, тесто, алкохол, пък си действайте и по забременяването. Започни да пиеш фолиева киселина още сега, храни се здравословно, движи се много. Животът при повечето хора не се развива по план и в срокове.

# 4
  • Мнения: 227
Здравословно хранене, леко редуцирано, но достатъчно количество и упражнения бих препоръчала, но не съм лекар. Аз лично имам 15кг за сваляне, но не спирам с опитите за бебе.
Когато бях бременна със сина ми преди 2 години близо качих само 2кг и синът ми си е напълно здрав. През първия триместър много жени отслабват, заради гаденето.
Според мен 8кг не са чак толкова много за сваляне, стига да не ги усещаш. Ако мечтае те за бебче, защо и от сега да не действате?

# 5
  • Мнения: 375
Благодаря ви за отговорите! Пия фолиева киселина от месец, изследвала съм витамин Д и Б12, в норма са. Храним се здравословно, но проблемът е, че водя много застоял начин на живот, работя от вкъщи и нямам почти никакво движение. Килограмите ги качих след като спрях да кърмя, в стресов за мен период. Предполагам, че ще успея да сваля няколко кг за два месеца с режим и тренировки. Висока съм 170 и съм 68кг, не че ги усещам особено, просто не се чувствам комфортно с тях. 🙂

# 6
  • Мнения: 3 250
Много жени не смъкват килограми след второто раждане. Просто са го имаш предвид, т.е. добре би било да си в добра форма преди забременяването. В случай, че ти е важно.

# 7
  • Мнения: 12 725
Не виждам защо да не си направиш диетата и тренировките. Забременяването не винаги става автоматично и веднага.
Все пак се хранѝ здравословно и разумно.

# 8
  • Мнения: 2 591
Много жени не смъкват килограми след второто раждане. Просто са го имаш предвид, т.е. добре би било да си в добра форма преди забременяването. В случай, че ти е важно.

Според мен е въпрос на начин на живот. Тези, които преди бременностите са имали добри навици по отношение на спорт и храна, и след това си връщат формата или дори я подобряват още повече. А ако преди бременност са били извън форма, някои жени с желание и хъс ваят фигура и след това. Според мен е въпрос само на желание и съответно създадени навици. Тези, които не са отличници в това отношение, са по-застрашени да си загубят формата завинаги след бременността.  

Аз бих започнала да си променям навиците с цел промяна начина на живот завинаги, не само преди бременност. Както са казали горе-спорт и без джънк (което ще помогне и за забременяването) и лек калориен дефицит (това също). Като забременееш може и да се стопиш първите 3 месеца от повръщане, а може и да ти се отвори апетит, никой не го знае това как ще е при теб. По време на бременност е напълно възможно да продължиш добрите си навици и ако успееш да ограничиш качените кила до препоръчаните 12-16, след като родиш ще имаш много малко за сваляне и това също е фактор дали ще си във форма след раждането. Защото в началото е забранено да се правят диети заради кърменето и тези, които са качили по-малко по време на бременност, имат предимство и в това отношение. Също така умереното хранене (което е навик) предпазва от гестационен диабет по време на бременност и от други компликации, от което и бебето профитира.

Обобщено винаги си струва да започнеш смислен режим на хранене и тренировки и да го запазиш. Ако това е настройката ти и не правиш някакви луди диети, а ядеш от всичко здравословно, просто по-малко, и запазиш тази настройка за напред, ще си винаги във форма.

# 9
  • Мнения: 3 250
Страхотни съвети.
Майките с две бременностти да кажат колко са ефективни.

# 10
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! С мъжът ми обмисляме да имаме второ дете и мислим да работим сериозно по въпроса от другия месец. Но имам едни 8 кг в повече и се чудя как да се отърва от тях преди забременяване. Според вас с хранителен режим и малко тренировки за 2 месеца ще има ли ефект? Щяхме да работим от този месец, но никак не ми се иска да тръгвам с килограми в повече, особено като знам, че поне 10кг по време на бременност не ми мърдат, макар че с първата качих само 8. Всякакви съвети са добре дошли. 🙂


Според мен дори и да отслабнеш, по време на бременността така или иначе пак ще се качат едни килограми..така , че по - добре не го мисли. Природата си знае работата. Пък вече след като родиш живот и здраве.. ще го мислиш.

Но.. редовно хранене по малко и на често.. и пълноценно.. смятам че е добро решение.

Общи условия

Активация на акаунт