Тест за овулация - въпроси / тема 7 /

  • 82 625
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 203
Именно и аз за това ги правя сутринта ама ако се налага ще бутам по чантите чашките 😂😂
Аз съм правила тестовете с първа урина, въпреки че на тях пише със следобедна, но ми беше трудно в работа да ходя с чашката и теста през целия офис...


# 601
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета , нова съм с тестовете . От 8 месеца правим опити не успешно . След ходене при двама лекари пускане на хормонални измествания и т.н. нямам никакви причини нещата да не се получат, но уви. Последните ми два цикъла бяха през 45-47 дена / за първи път в живота/ този месец започнах с тестовете от самото начало , до днес няма О. Правя тестовете всяка сутрин с първата урина , дали има огромно значение ? Прилагам и снимки . Моля за съвет ?
 http://prikachi.com/images.php?images/330/9335330q.jpg

По повод изследванията, има специализирани изследвания, които правят в репродуктивните клиники, а обикновените АГ не ги правят. Само хормонални изследвания не са достатъчни за да се установи дали всичко е наред. Освен това, спермограма на партньора е първото, което назначават. Ако си под 35, изчакайте една година, и ако не забременееш, посетете такава клиника. Ако си над 35, може още сега да се ориентирате към репродуктивен специалист. Успех!

# 602
  • Мнения: 203
Да под 35 съм / на 23 г. / определено ако не се получат нещата скоро ще посетим специалист . Благодаря ти !
Здравейте момичета , нова съм с тестовете . От 8 месеца правим опити не успешно . След ходене при двама лекари пускане на хормонални измествания и т.н. нямам никакви причини нещата да не се получат, но уви. Последните ми два цикъла бяха през 45-47 дена / за първи път в живота/ този месец започнах с тестовете от самото начало , до днес няма О. Правя тестовете всяка сутрин с първата урина , дали има огромно значение ? Прилагам и снимки . Моля за съвет ?
 http://prikachi.com/images.php?images/330/9335330q.jpg

По повод изследванията, има специализирани изследвания, които правят в репродуктивните клиники, а обикновените АГ не ги правят. Само хормонални изследвания не са достатъчни за да се установи дали всичко е наред. Освен това, спермограма на партньора е първото, което назначават. Ако си под 35, изчакайте една година, и ако не забременееш, посетете такава клиника. Ако си над 35, може още сега да се ориентирате към репродуктивен специалист. Успех!

# 603
  • Мнения: 121
Моля за помощ с меренето на БЗ. Започнах да я меря от 6-ти ден на цикъла. 6-ти, 7-ми и 8-ми ден беше 36,6. На 9-ти ден падна с един градус 36,5 и на 10-ти ден днес е 37 градуса. Това значи ли, че е настъпила овулацията?  Изчетох доста статии, но нещо не мога да се ориентирам все още...
Ще бъда много Благодарна за малко помощ Flowers Cherry Blossom

# 604
  • Мнения: 16 872
Виж в темата за БТ.
Има много графики и обяснения.

# 605
  • Мнения: 121
Виж в темата за БТ.
Има много графики и обяснения.
Много Благодаря за отговора, предположих, че има такава тема, но не успявам да я намеря с търсачката. Може ли да помоля за линк?

# 606
  • Мнения: 574
Моля за помощ с меренето на БЗ. Започнах да я меря от 6-ти ден на цикъла. 6-ти, 7-ми и 8-ми ден беше 36,6. На 9-ти ден падна с един градус 36,5 и на 10-ти ден днес е 37 градуса. Това значи ли, че е настъпила овулацията?  Изчетох доста статии, но нещо не мога да се ориентирам все още...
Ще бъда много Благодарна за малко помощ Flowers Cherry Blossom


Паднала е с 0.1 градуса, не с 1 градус. Blush
Не съ  специалист по БТ, но като се повиши значи ти е минала овулацията.  Меренето на бт в общи линии ти помага да хванеш кога е била. И вече да си знаеш за следващия месец. от другия месец и аз ще я меря в комбинация с пиш тест, за да разбера къде е истината. Че ми е много потайна моята и минава дискретно.Joy

# 607
  • Мнения: 16 872
Роси, през телефона съм и ми малко трудно. Графики на базалната Т мисля се казваше, в искам бебе.

Иначе на мен и на сутрешни тестове ми е отчитала втора линия и + тест. Обаче аз като Тома неверни няколко месеца засичах и сутринта и вечерта, за да съм сигурна 😊

# 608
  • Мнения: 121
Намерих я, много Благодаря Верчето Simple Smile
на Данито майка му Благодаря, шашнах се днес с тези 37 градуса, но може да се дължат на недоспиването от снощи и това,че доста се бях навлякла че ми беше студено като заспивах. Явно и това си оказва влияние. Иначе правих и тест с урина, няма овулация, твърдо. За теста знам, че не се прави сутрин с първа урина, и аз така в чантата си нося нещата, да мога в движение да го правя.

# 609
  • Мнения: 203
Момичета според вас положителен ли е ? Всички са правени сутрин 6:00-7:00 , от вчера имам напрежение в яйчниците и ЦС . Благодаря предварително !

http://prikachi.com/images.php?images/680/9337680L.jpg

# 610
  • Мнения: 54
Здравейте,момичиета.Ц ми закъснява вече около 8-ми ден , правих си тест, но беше отрицателен.Преди да ида на лекар да пиша и тук дали на някоя от вас й се е случвало,каква може да е причината.Утре сутрин ще пробвам за всеки случай с още 1 тест,за всеки случай.

# 611
  • София
  • Мнения: 7 645
Причините са доста - може да не си имала овулация, тогава цикъла може да се забави. Стрес, смяна на климат, случва се принципно.
Но може причината да изисква и някакво лечение ако е киста примерно или задържан фоликул.
Отиди на лекар

# 612
  • Мнения: 54
Причините са доста - може да не си имала овулация, тогава цикъла може да се забави. Стрес, смяна на климат, случва се принципно.
Но може причината да изисква и някакво лечение ако е киста примерно или задържан фоликул.
Отиди на лекар

Благодаря за отговора,ще отида да.

# 613
  • София
  • Мнения: 418
Момичета според вас положителен ли е ? Всички са правени сутрин 6:00-7:00 , от вчера имам напрежение в яйчниците и ЦС . Благодаря предварително !

http://prikachi.com/images.php?images/680/9337680L.jpg

На мен ми изглежда положителен, но може да се насити и повече на следващия ден. Успех!

# 614
  • Мнения: 203
Ето я и днес вече не знам какво да мисля , за първо месец правя и ми е доста объркано Sad

http://prikachi.com/images.php?images/305/9338305E.jpg

Момичета според вас положителен ли е ? Всички са правени сутрин 6:00-7:00 , от вчера имам напрежение в яйчниците и ЦС . Благодаря предварително !

http://prikachi.com/images.php?images/680/9337680L.jpg

На мен ми изглежда положителен, но може да се насити и повече на следващия ден. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт