Убито е цяло семейство в Нови Искър навръх Нова Година

  • 249 213
  • 3 545
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 136
Казаха, че този случай е един от най-жестоките в историята на криминалистиката в България. Не вярвам  медиите да го забравят скоро.
 Сега гледах репортажа по Нова, със семейството на приятеля на Нанси... Тази история ме разтърси. Дано да успеят да решат случая и да има някакво наказание за това деяние.
 

# 121
  • Мнения: 4 518
Сега гледам и аз Нова. 30 гилзи имало, това са 4-5 пълнителя в зависимост от пистолета. Аз вече мисля, че са поне трима и е било планирано. Освен това не знам, не ми се връзват някакви неща, но не се знае кои неща са казани за да не се изнася истинската информация. За да се случи нещо такова всичко трябва да се е случило много бързо.

# 122
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Гостът на Милен Цветков, чието представяне пропуснах, но със сигурност работи в системата, каза, че това е почеркът на албанската и руската мафия, като не изключва възможност да е имитирано. Но такъв род убийство , извършено по този начин и с подготовка, говори само, че става въпрос за много пари. Кети е била отвлечена, за да съберат семейството.

# 123
  • Мнения: 18 530
Добре де, за колко пари според вас може да става дума? Като хората са теглили дори кредит за къщата скоро? Просто не успявам да си представя за каква сума може да се случи нещо подобно Sad

Почвам да мисля, че най-логично звучи версията мъжът да е бил замесен в някакви тъмни сделки, дали наркотици или нещо друго, и оттам да идва всичко - някаква липса на стока или голяма сума пари. Нищо друго не си обяснявам да е възможно Sad

# 124
  • Мнения: 4 518
Бианка, като човек, който скоро си купи апартамент, съм сигурна, че пари, които не можеш да кажеш от къде са, не може да ги преведеш. Само чисти пари могат да бъдат прехвърлени чрез банков превод, а суми над 10 000 е забранено да се дават кеш. Малко са хората, които биха ги взели.

# 125
  • Мнения: 18 530
Хора на 40+ винаги могат да са продали преди това друг имот или нещо подобно. Тоест странно ми е цял кредит за камуфлаж само, не се връзва. Колко да те разследват откъде са ти парите при сделка? Едва ли ти правят финансова ревизия... Не че е важно. Но все пак всички познаваме къде-къде по-заможни хора, с много по-лъскав начин на живот и на техния фон това семейство продължава да си седи като обикновено.

# 126
  • Мнения: 14 490
На мен също ми звучи най-вероятно да е чистач на мафиотска структура, като не е въпросът колко пари и каква пратка (ако е наркотици). Това е предупреждение към всички, които са в схемата.

# 127
  • Мнения: X
Именно, че не се връзва състоянието на семейството с руската (албанската) мафия. Имат криво-ляво прилична кола и кредит за къщата. Бизнеса не изглежда мащабен, а синът работи като санитар в лудницата. Къде са милионите и мафията в тази картинка?

Гледах ”Тренировъчен ден” онзи ден, там мафията уби главния герой заради спречкване не с когото трябва, а не заради дълг или намесени пари. И все пак прекалено много хора са намесени, дори и за организирани престъпници е прекалено брутално.

# 128
  • Мнения: 14 490
Магаретата не са високо платени

# 129
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Добре де, за колко пари според вас може да става дума? Като хората са теглили дори кредит за къщата скоро? Просто не успявам да си представя за каква сума може да се случи нещо подобно Sad

Почвам да мисля, че най-логично звучи версията мъжът да е бил замесен в някакви тъмни сделки, дали наркотици или нещо друго, и оттам да идва всичко - някаква липса на стока или голяма сума пари. Нищо друго не си обяснявам да е възможно Sad
И аз не мога да си представя за каква сума би могло да бъде извършено подобно зверство. Tired Къщата не е много скъпа, струва по-малко от читав апартамент в София. Не приличат на заможни хора. Четох в мрежата, че се проверява и сделката с придобиване на имота, имало е някакви проблеми.
По-вероятно ми изглежда, убийството да е свързано с бизнес начинанията на бащата.

Предполагам, че в семейството са знаели за надвиснала опасност. Защо са допуснали Боби да стои при тях в къщата? Можеше поне той да остане жив, ако не беше попаднал в неподходящото време на неподходящото място. Cry

# 130
  • Мнения: 18 530
Да, късно е вече за съжаление. Sad Според мен едва ли са допускали чак такова развитие на нещата, иначе не само Боби, а и те самите нямаше да стоят в къщата!

Тази история много ме разстрои, вчера не можах да заспя дълго време. Хората явно са се разбирали, живели са си добре, гледали са си децата и изведнъж...

# 131
  • Мнения: 11 478
Именно - Боби е загубил живота си заради това, че е бил на неподходящото място в неподходящото време Sad

# 132
  • Мнения: 12 031
И аз наскоро купувах и теглих кредит. Трябваше да доказвам доходи. Как човек, без официални доходи от заплата, рента, наеми, по данъчна декларация от свободна професия тегли 100000 лв? И как се предполага, че ги връща след това, защото те от следващия месец започват да текат едни вноски?
И тази история с нередовните фирми, притежавани в миналото?
Младеж с родители без легални доходи кандидатства за нископлатена и непопулярна сред младите хора работа, заявявайки, че няма нужда от пари, а да се занимава с нещо?
Ако е свързано с тъмната страна от живота на тези хора е логично да бъдат избите всички. Бабата и приятелят се оказват случайно на местопрестъплението и стават случайни жертви, за да няма свидетели. Лош късмет да се окажат на неподходящо място в неподходящо време.
Нанси и Боби може би са били по някаква причина на втория етаж, когато започва всичко и да са останали там, без да разберат за драмата долу или да не им е било позволено да слязат.
Логично е кучето да е убито първо. Немска овчарка е, ще вдигне шум, ще се хвърли срещу нападателя/ -ите. Ако е използвано оръжие със заглушител идва ли ще се чуят изстрелите.
Георги е на работа, но убиецът го иска в къщата. Ако е взел на мушка майката и принудил бащата да се обади по телефона и да го извика без да споменава за какво става въпрос.
Кети може да е шофирала колата, с която са се измъкнали убийците. Едва ли е имало паркирана чужда кола пред къщата, докато се разиграва всичко, явно е продължило по-дълго, за да няма празнична трапеза наредена, просто не са успели. Но пък има риск чуждата кола да бъде забелязана. Измъкват се на безопасно място, ликвидират и последния, прекачват се на друга кола и изчезват. Няма свидели. Докато бъдат открити труповете, докато изградят версия полицаите, убийците свободно минават границата. Нова година е, предполагам и граничарите са с намалена бдителност, и не буди подозрение. Колата може и със сръбска регистрация да е - посрещали са празниците в Бг, съседи сме...
Явно много книги чета и доста филми гледам Grinning, но да си кажа и аз хипотезата.

# 133
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Нали уж имал фирми които се оказва,че се занимавали с иточване на ДДС?
Цялата работа е свързана с пари според мен.Младеж който работи в лъдницата като санитар!!! само,за да се занимава с нещо?Странно е.

# 134
  • Мнения: X
Хем ми се струва, че само психопат би убил толкова хора , хем ми се струва абсурдно лаик така добре да планира всичко и ликвидира сам 6 човека.

Общи условия

Активация на акаунт