С огромен копнеж чакаме февруарски бебевалеж!

  • 51 940
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Благодаря ви момичета!
До вчера обмисляхме варианта вместо брак да имаме нотариални завещания в полза на детето и какви ли не други документи, само и само да сме спокойни, че ако пази Боже стане нещо да са ни по-подредени нещата.
Сигурно ще ме помислите за параноична, но винаги гледам да се презастраховам и да съм подготвена и за най-лошото, а доброто си е добре дошло.
Относно периода на чакане в общината, в общи линии и за няколко дни може да стане стига да подготвим документите ( обмисляме дата 18.01.2018) дано не ни забавят с резултатите, или излезем с психо диагнози Grinning

# 46
  • Мнения: 6 219
Благодаря за темата Flowers Hibiscus
Аз май съм от малкото готови със всичко,само ваничка ни беше останала,но днес и нея купихме.И багажа ми за болницата е стегнат и дрехите му са изгладени и подредени,даже и билки си накупих за след раждането.А се бях зарекла в началото,че нищо няма да купувам преди раждането от суеверие,но после реших че сама искам да си купя,оправя и подредя всичко и после да ми е спокойно.Все ще има нещо забравено и липсващо,но поне ми е спокойно за това.
Ние подписахме на 1 септември по настояване на моя,аз твърдо не исках и не държах да сме женени,но той настояваше.Направихме почерпка с близки и приятели,но в никакъв случай не е било сватба в традиционния смисъл,просто събиране.Не ми личеше и повечето не знаеха и че съм бременна до тогава,а аз си бях в 5 месец и се чувствах като балон,сега съм направо като бомба със закъснител Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 820
skk007 изследванията стават в рамките на деня. Нашите бяха готови за 30минути

# 48
  • Мнения: 1 401
Ние с моя мъж сме привърженици на брака в класическата му форма хихи Бяхме на по 24-25, когато се оженихме. Grinning В едната година подписахме с родителите и кумовете, а на следващата година, на същата дата, беше църковния ни брак и тържеството с гостите. Пак не беше голяма сватба (към 65-70 човека), не съм била и бременна, макар че всички подпитваха, но просто така го чувствахме и двамата. Затова - както го чувствате, така го правете, важното е на вас да са ви удовлетворени душите Blush

# 49
  • София
  • Мнения: 137
И да ви се оплача леко, имах записан час от преди месец при Чавеева за късна ФМ(тя ми прави предните две и исках пак при нея). Днес отивам за часа си чаках 2 часа имали закъснение и накрая Чавеева ме извика в кабинета на Др Ибрям, тръгна си и ме прегледа той. Малко некоректно, но човека си направи обстоен преглед, всичко ми обясни и отговори на въпросите ми, малко се притесних че бебето било доста едро и за захарта ме разпитва, а на мен всичко ми е в норма и на бебето също, 31ва седмица 1970гр.
Извинявайте за дългия пост, но исках да споделя.

# 50
  • София
  • Мнения: 820
Когато аз чаках за бхс при Ибрям имаше много разминаване в графика и той прати някои жени при Чавеева. Късметлийки хахаха

# 51
  • София
  • Мнения: 692
Здравейте и от мен, момичета. Записвам се да ви следя  Wink

Да се представя - на 30 г. съм от София, първа бременност и чакаме момиченце с термин 23.02.2018 г. Вчера бяхме на преглед - всичко е наред с бебка и е 2 кг. и малко (32 г.с. и 5 дни)   Simple Smile
Времето до заветната среща с бебоците ни наближава и пожелавам на всички леки последни дни и седмици, безпроблемно раждане и здрави бебчета!



 

# 52
  • София
  • Мнения: 522
sk007, честито за решението! Аз съм голям привърженик, че всичко трябва да е черно на бяло Grinning Ние с ММ се оженихме още като бях на 21. Иначе за общината, сега не е сезона на сватбите и не би трябвало да има голям наплив.

# 53
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
skk007 честито и от мен за решението!  И ние избързахме и подписахме на 21.10. Организирахме малка почерпка в къщи с близките и това беше. Никога не съм искала голяма сватба. Тумбата беше малка тогава и даже отидохме на скромен меден месец 😉

# 54
  • Мнения: 353
skk007 Честито за предстоящото събитие! За мен няма формалност в подписването, защото е открито заявяване пред света че тези двама души искат да бъдат заедно.

# 55
  • Мнения: 176
Благодаря за темата Flowers Hibiscus
Аз май съм от малкото готови със всичко,само ваничка ни беше останала,но днес и нея купихме.И багажа ми за болницата е стегнат и дрехите му са изгладени и подредени,даже и билки си накупих за след раждането.А се бях зарекла в началото,че нищо няма да купувам преди раждането от суеверие,но после реших че сама искам да си купя,оправя и подредя всичко и после да ми е спокойно.Все ще има нещо забравено и липсващо,но поне ми е спокойно за това.
Ние подписахме на 1 септември по настояване на моя,аз твърдо не исках и не държах да сме женени,но той настояваше.Направихме почерпка с близки и приятели,но в никакъв случай не е било сватба в традиционния смисъл,просто събиране.Не ми личеше и повечето не знаеха и че съм бременна до тогава,а аз си бях в 5 месец и се чувствах като балон,сега съм направо като бомба със закъснител Wink

То не е ли силно казано багаж за Селената? Само няколко неща знам, че трябва да се носят. Иначе и аз съм почти готова със всичко прането остана и гладенето.

# 56
  • Мнения: 176
skk007 Ние с моя мъж се оженихме през 2016, както трябва със всичко, гости, църковен брак, изнесен ритуал. Не планирахме бебета, но така се стекоха обстоятелствата, че заради варикоцеле ( разширена вена на тестиса) решихме да пробваме, че доктора каза че може да доведе до стерилитет ако не стане той да се оперира, защото го наболяваше. За щастие стана от първия месец, няма по- големи късметлии от нас като си спомня резултатите от спермограмата , че не бяха хубави (то аз му я назначих де и до колкото успях да видя от референтните стойности).
Хубаво е да имаш брак с човека до теб но не е най-важното. Важното е да се разбирате и да сте живи и здрави. Честито пожелавам ви дълъг семеен живот и малък юнак или юначка. Grinning Не знам какво чакате.

# 57
  • София
  • Мнения: 223
Браво за решението skk007, да си го направите вълшебно и незабравимо Simple Smile ние сме сгодени от 01.06 миналата година, но поради липса на финанси не стигнахме до сватба или подписване. Все повече ми харесват по-скромните варианти на снатбите с малко хора. Но колкото и да е скромно си е разход.
Багажа за болницата като го стегнах уж малко неща, а цяло сакче събрах. То само като сложиш кърпа за баня и мястото свършило Grinning станаха 2 торби и сакче. За бебето памперсите и мокрите кърпи в 1 торба, за родилното друга торбичка и сака за престоя. Не ми е съвсем ясно кога ще може да ми го даде мм, но когато стане.

# 58
  • Мнения: 63
Момичета имам питане. Някой да е ползвал свещички профенид? Изписват ми го в болницата. А на листовката му пише ужасни неща:
ОТ ШЕСТИЯ МЕСЕЦ НА БРЕМЕННОСТТА, ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА НЕ ТРЯБВА ДА ПРИЕМАТЕ ТОВА ЛЕКАРСТВО НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ, тъй като ефектите върху детето ви могат да сериозни последствия от бъбречно и съдово естество, дори и при единична доза, дори и когато бебето е на термин.

Още за ПРОФЕНИД супп. 100 мг. * 12 (PROFENID supp. 100 mg. * 12)

Дават го за някви болки а аз нямам никакви!  Sad  незнам какво да правя Sad каг да го избегна.

# 59
  • Мнения: 16 871
Честито за решението ❤

kothi, за какво ти го изписват, че не разбрах? Док не ти ли даде обяснение?

Общи условия

Активация на акаунт