Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 570
  • 727
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 078
Веси, нали си провела  лечение, сега направи цитонамазка при същия лекар и лаборатория, за да може да се съпоставят резултатите с предните. Ако пак излезе група 3 А на шийката, си мисля, че е добре да направиш и изследването за HPV от гледна точка на това, което се писа по-горе, относно абразиото при наличие на вирус. Течението за което споменаваш и гъбите са резултат от възпалената шийка - вероятно имаш хроничен цервицит.  Не знам какво ще решат докторите в твоя случай, но тези изследвания ще дадат насока как да се действа. Помисли за някакъв начин за повишаване на имунитета.

# 211
  • Мнения: 1 013
Професорът, който ми направи конизацията, говори за локален имунитет - т.е. проблема е там долу и общи имуностимуланти са излишни. Склонна съм да се доверя - в моят случай - много гинекологични проблеми (кюртаж, хистероскопия, кандида...за кратък период. Иначе перфектно здраве без никакви болести, освен гинекологични).
То имунитета като цяло е много общо понятие - целесъобразно хранене, спорт, начин на живот и т.н.

# 212
  • Мнения: 124
Може би зависи от групата и е по преценка кое е по-малкото зло така да се каже. Ако групата е 2 от порцио и от канал може би е по-добре да не се прави абразио. Ако групата е 3А на канала и тази група се запазва след лечение примерно 1 г., абразиото е препоръчително да кажем. Не знам - разсъждавам си.
Аз бях 2б група с изменения в трансфомационната зона. Направиха ми лийп по мое настояване и док ми е направил абразио на канала за да е сигурен че няма нищо вътре. Иначе ми бяха взели течнобазирана цитология преди лийпа.

# 213
  • София
  • Мнения: 779
Didi, аз си мисля дали не е от хормоните. Четох сега в началото на темата, че по американските стандарти при моите изменения и пременопауза предписват и крем с естроген.
Някой правил ли е такава терапия?
Навсякъде пише, че тези изменения може да се получат и от менопаузата.
Иначе да, лекувам се и ще пускам нова. Ще пусна и при сегашния лекар и при друг, да видя дали ще има разлика.
За имунитета вече не знам какво да пия, от дете съм супер болнава. Сега вируси не хващам толова често, но виж гъбички къде ли не дъм имала - черва, вагинални, сега палеца на ръката лекувам. Какво ли не съм пила имуностимулиращо и ефект - никакъв

# 214
  • Мнения: 1 078
Didi, аз си мисля дали не е от хормоните. Четох сега в началото на темата, че по американските стандарти при моите изменения и пременопауза предписват и крем с естроген.
Някой правил ли е такава терапия?
Навсякъде пише, че тези изменения може да се получат и от менопаузата.
Иначе да, лекувам се и ще пускам нова. Ще пусна и при сегашния лекар и при друг, да видя дали ще има разлика.
За имунитета вече не знам какво да пия, от дете съм супер болнава. Сега вируси не хващам толова често, но виж гъбички къде ли не дъм имала - черва, вагинални, сега палеца на ръката лекувам. Какво ли не съм пила имуностимулиращо и ефект - никакъв
Може да повериш хормоните, т.е. задължително е преди да предприемеш евентуално лечение с хормонални препарати, защото в пременопаузата естрогена е доминиращ до колкото знам, прогестерона намалява. По-често се налага допълнителен прием на прогестерон.  Когато настъпи менопаузата, тогава вече не се произвежда естроген. Не съм много сигурна, но мисля, че така стоят нещата. Нека да изчакаме, ако се включат по-информирани дами.

# 215
  • София
  • Мнения: 779
Didi, и естрогените намаляват. Преди 2 г. преди ин витрото ми бяха на границата с менопаузата. Сега чакам цикъл и ще пускам и всички хормони, защото започна да ми прави проблеми цикъла, но спред док си влизам в менопауза.
Най-тъпото е, че ходя при един лекар за шийката, при друг за менопаузата ... гледат ме на парче. А реално нещата с свързани

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Въпреки, че съм на 35 имам хормонален профил на пременопауза. Базалното ми ниво на естроген е доста високо. То аз се усещам, че се променям Simple Smile
На една жена на 35-45 допълнителен естроген не и трябва. Още повече вагинален. Някъде, четох дори, че е допълнително условие за проблеми с ЧПВ и прогресия към рак.

# 217
  • SF
  • Мнения: 21 230
Имам резултат от микробиологично изследване - стъписващ! Преобладаващи лактобацили.
 Нормална среда на влагалищната флора. Плоски епителни клетки - (това какво е?)
Възпалителна реакция, без да се изолира явен патоген - вероятно от цервикс.
И отварям и чета какво е цервикс и ми е лошо в момента.

# 218
  • Мнения: 4 872
Цервикс- шийка на матката , а епителните клетки образуват епителната тъкан . Нищо притеснително няма в тях.
Лактобацилите навеждат на мисълта ,че имаш възпаление,което ти е и написано в резултата.
 Няма нищо смущаващо. Hug Предполагам може да ти изпишат нещо широкоспектърно и да се повтори изследването след това.

# 219
  • SF
  • Мнения: 21 230
Притеснява ме "тире - вероятно от цервикс". Цервикс рак на шийката ли е?

# 220
  • Мнения: 1 030
Цервикс е самата маточна шийка! Какъв рак?!

# 221
  • Мнения: 1 030
Означава, че вероятно възпалението е от маточната шийка, тоест тя е възпалена, тъй като не са открили други  патогени. Цитонамазката как е, правила ли си?

# 222
  • SF
  • Мнения: 21 230
Написах в Гугъл цервикс и излезе онази щуротия.

# 223
  • Мнения: 1 030
Излязла е, защото си намерила статии за рак на маточната шийка, тоест цервикс. А твоята е възпалена. Не разбрах правила ли си цитонамазка?

# 224
  • SF
  • Мнения: 21 230
Преди 6 месеца правих и лекарката каза, че се прави веднъж годишно. Сега само взе секрет за микробиология.

Общи условия

Активация на акаунт