Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 573
  • 727
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 23
Здравейте момичета. Моята цитонамазка, взета от д-р Димитров беше 3а, въпреки че бях убедена, че ще е 2 С отново. Той ми назначи лечение с Полижинакс. Странното е, че такова спокойствие ме беше обзело, чак се учудвам. Наистина някак си бях успяла да убедя себе си, че нищо ми няма и съм здрава и че резултатите ще са хубави. Сега излезна и контролната цитонамазка  - 2 В. много съм доволна, защото Димитров беше казал , че ако е 2 С и при този чист колпоскоп , да продължа да си правя контролно цитонамазки през 1 година . Явно наистина едни хронични гъбички могат да изменят резултата на 3А. Моята борба с тях продължава. Реших да ви го споделя и се надявам да не се притеснявате и да имате само хубави резултати Simple Smile

# 481
  • Мнения: 23
Мина и моят контролен преглед - шийката била перфектна на колпоскопа. Каза, че явно проблемът е в канала, ако изобщо имало такъв г( макар цитото да е и на канала и на шийката 2-3А). Само като му казах за резултатите и каза името на патолога, какво е написала и че в днешно време обичали да завишават групите. Взехме цитонамазка и ако пак е висока група ще ми направи абразио, както той се изрази най-вече за мое успокоение... най-вероятно щяло да излезне хроничен цервицит. Но аз да ви кажа, май все повече се навивам за това абразио, за да ми е мирна главата. То нали е и с лечебна цел?
На канала друго осевн абразио не се прави нали?
Болките явно са ми от киста на яйчника, с която съм се сдобила последния месец
Веси, д-р Димитров не ми препоръча абразио при чист колпоскоп и такава граничеща цитонамазка. Не знам дали реши при него да ходиш или се спря на някой друг. Всъщност каза, че когато има наличие на HPV например,абрзиото само влошава нещата. Това ми го каза, защото му бях споменала , че в Плевен ми направиха абразио и изследваха материала. (това след първото раждане) Аз така и не се изследвах за наличие на HPV . Въпреки, че на някои резултати от цитонамазки ( през последните 3 години съм направила доста такива) пишеше съмнение за  HPV.

# 482
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте,

Досега само ви четях от известно време и честно казано ми действахте доста успокоително, за което ви благодаря! Flowers Hibiscus

Набързо моя случай - ако има въпроси питайте - на рутинен преглед, след чиста микробиология /пише само липса на лактобацили, каквито ще си набавя Satisfied/, направихме колпоскоп и цитонамазка, защото не бях правила отдавна, досега винаги съм била РАР1. Лекарката се усъмни в даден участък по време на колпоскопския оглед и след проведен разговор прецених, че е най-добре да ми се направи биопсия. Междувременно резултата от цитонамазката ми излезна и беше РАР2.
Направиха ми биопсия, резултата ми е CIN1. Контролна цитонамазка и колпоскоп - след 6 месеца. Засега не се налага друго, но това ми го казаха в болницата, тези дни ще говоря пак с моята лекарка, защото ви чета за разни имуностимулатори и ми се ще да пробвам.
Казаха ми, че е добре да се типизира ЧПВ-то. Това ми е и основния въпрос към вас в момента - къде да направя типизацията в София и колко пари струва горе-долу?

Пожелавам много здраве на всички!

# 483
  • Мнения: 206
Здравейте,

Досега само ви четях от известно време и честно казано ми действахте доста успокоително, за което ви благодаря! Flowers Hibiscus

Набързо моя случай - ако има въпроси питайте - на рутинен преглед, след чиста микробиология /пише само липса на лактобацили, каквито ще си набавя Satisfied/, направихме колпоскоп и цитонамазка, защото не бях правила отдавна, досега винаги съм била РАР1. Лекарката се усъмни в даден участък по време на колпоскопския оглед и след проведен разговор прецених, че е най-добре да ми се направи биопсия. Междувременно резултата от цитонамазката ми излезна и беше РАР2.
Направиха ми биопсия, резултата ми е CIN1. Контролна цитонамазка и колпоскоп - след 6 месеца. Засега не се налага друго, но това ми го казаха в болницата, тези дни ще говоря пак с моята лекарка, защото ви чета за разни имуностимулатори и ми се ще да пробвам.
Казаха ми, че е добре да се типизира ЧПВ-то. Това ми е и основния въпрос към вас в момента - къде да направя типизацията в София и колко пари струва горе-долу?

Пожелавам много здраве на всички!
Здравей, щом искаш да си направиш типизиране на ЧПВ бих ти препоръчала Геника в София намира се на "Ами Буе" 84-86... Преди моята конизация август месец аз правих типизиране там и струваше 140 лв. общо за високорискови и нискорискови щамове,при мен излязоха всички отрицателни, но пак стигнах до конизация,  а относно имуностимулаторите всеки лекар изписва различно и според зависи дали го имаш вируса или не. Някои пият Кориолус по схема или изопринозин плюс вагинален крем Силаут за изчистване или както се казва за приспиване на вируса ако го имаш, но дори и да го нямаш при наличието на CIN 1 мисля, че лечението от някои доктори първоначално е същото с имунустимуланти или изгарят засегнатия участък, но други направо пристъпват към ЛИИП... При мен с резултат CIN 1-2 и кървяща раничка направо пристъпи професорката към конизация, не прие никаква друга алтернатива.
Консултирай се с лекаря си и ако му имаш доверие го слушай, ако не намери такъв на когото да имаш пълно такова.
Успех от мен! 😊

# 484
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ти за отговора! Аз принципно съм ЗА конизация, предпочитам проблема де се реши генерално и да ми се маха от главата. ☺ Днес го коментирах с лекарката от болницата, каза, че не съм за конизация, евентуално за горене или друго локално третиране, но същевременно въпросния участък не бил чак толкова страшен на колпоскопа все още и не бърза с горенето. Та, общо взето нейното мнение е да се изчакат 6 месеца до следваща цитонамазка, междувременно да типизирам, и отново да се видим с нея в болницата. Не обичам да живея под такова напрежение. ☺

# 485
  • Мнения: 206
Благодаря ти за отговора! Аз принципно съм ЗА конизация, предпочитам проблема де се реши генерално и да ми се маха от главата. ☺ Днес го коментирах с лекарката от болницата, каза, че не съм за конизация, евентуално за горене или друго локално третиране, но същевременно въпросния участък не бил чак толкова страшен на колпоскопа все още и не бърза с горенето. Та, общо взето нейното мнение е да се изчакат 6 месеца до следваща цитонамазка, междувременно да типизирам, и отново да се видим с нея в болницата. Не обичам да живея под такова напрежение. ☺
До следващата ти цитонамазка, която разбирам е след 6 месеца никакво лечение ли не предлага през тези месеци тази докторка и ще чака този CIN да изчезне от самосебе си ли...??
Мхмм... Аз лично не го приемам някак си, но това е мое мнение, все пак не съм лекар и въпреки това ми звучи несериозно и странно! 
Направи си и второ мнение с гинеколог онколог!

# 486
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, тепърва предстои търсенето на второ мнение. Къде ще препоръчате да отида? Конкретен лекар/ка?

# 487
  • Мнения: 206
Не, тепърва предстои търсенето на второ мнение. Къде ще препоръчате да отида? Конкретен лекар/ка?
Аз лично ходя в онкологията в Дървеница, моята конизация направи Професор Чакалова, страхотен специалист, но е доста грубичка и понякога вика и кряска от което си забравям и граматиката за това предпочитам Маргарита Кюркчиева ходя при нея, тя също работи там и е много добър специалист също, винаги е усмихната и обяснява абдолютно всичко, което трябва и което те интересува... препоръчвам я с две ръце!  😊

# 488
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ти, май ще се спра на по-кротката. ☺

# 489
  • София
  • Мнения: 11 989
Ника, на колко години си?
Ако си млада, има смисъл в изчакването до следващата цитонамазка.
Аз бях с ЦИН2, но тъй като бях дърта вече, правихме конизация. Докторът ми каза, че ако съм била млада, сме щели да изчакаме и да се надяваме на спонтанно оздравяване.

# 490
  • София
  • Мнения: 6 011
На 42 съм почти, Змия. 😊 Народила съм си деца колкото ми трябват, предпочитам конизация и аз, не виждам закъде да чакам, по-добре едва ли ще стане.
Едновременно с биопсията на шийката ми направиха и абразио на канала, пак е даден за хистология - там дисплазия няма. Та и аз предпочитам да не чакам тая гад да се разпространява и после да се налага да се решават повече и по-големи проблеми.
Ще изчакам 1 цикъл - дали е достатъчно сред абразио и биопсия?, междувременно ще оправям лактобацилите и след това ще акостирам в Онкологията в Дървеница.

# 491
  • София
  • Мнения: 11 989
Набори сме с тебе.
Няма да се получи вероятно спонтанното оздравяване.

За теб даже конизация не е нужна, а само ЛИИП.

# 492
  • София
  • Мнения: 6 011
Ти къде я прави твоята процедура?


Не се надявам на чудеса аз, децата постоянно са сополиви дет се вика, т.е. аз 100%  имунитет не мога да постигна, все се бутам с разни вируси. Работя с много хора, пак сблъсъци с бацили...

В Дървеница правят ЛИИП, нали?

Малее, извинявам се ако много досаждам, но разбирате в какво психично състояние съм. 😂

# 493
  • София
  • Мнения: 11 989
Аз правих конизация във ВМА при Стефан Ковачев.

Иначе ходя при Димитров в Щерев и съм много доволна от него, той ми прави лапароскопска миомектомия.

# 494
  • Мнения: 4 872
Ника , щом си се решила на конизация, моят съвет е да не правиш типизиране на вируса сега. Безсмислено е и само ще си дадеш парите. Четох , че се препоръчва да се прави след лечение или манипулация , за да се установи дали е изчистен или неактивен вируса след тях. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт