Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 711
  • 727
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 52
Според мен не трябва да се омаловажава hpv теста! Да, не е евтин, но все пак говорим за собственото си здраве! Все пак доктора трябва да знае от какво и как да те лекува!  Simple Smile

# 151
  • Мнения: 4 872
И каква ще е разликата в лечението на щам 16 или щам 18 примерно ? Или пък двата заедно положителни ? Thinking

# 152
  • Мнения: 52
Ако не се направи теста няма и да знаеш имаш ли някой тип и кой точно е! Имам приятелка, която беше с цито 3а без hpv, аз съм с 3а, с положителен 16 тип. И определено има разлика в лечението

# 153
  • Мнения: 4 872
Аз сериозно питам каква е разликата в лечението?
Типизирала съм ЧПВ и сега една година по-късно се питам , какво щеше да е по-различно ,ако не бях.
 Моето мислене беше същото - трябва да знам има ли го , няма ли го , пък кой тип е ... Е лечението - горене, локални медикаменти и конизация. Такова лечение прилагат и на жени без ЧПВ. Та затова питам .

# 154
  • Мнения: 52
При мен няма горене и конизация(поне все още) Simple Smile)) Според мен много зависи всичко и от лекуващия лекар!

# 155
  • Мнения: 4 872
А какво има при теб?

# 156
  • Мнения: 52
Моята докторката ми обясни, че самата инфекция на hpv вируса е в канала. Пия имуностимуланти и ходя два дни в седмицата в кабинета за мазане на канала с лекарство (името не го помня) след това ще се види има ли резултат Simple Smile

# 157
  • Мнения: 4 872
Да не е Солкожин?
 

# 158
  • Мнения: 52
Нее!  Започва с буквата А, но все не мога да го запомня. Другия път ще видя как се казва Simple Smile

# 159
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, да се отчета и аз. Бях при д-р Димитров /Щерев/ миналата седмица. Уж всичко изглеждаше супер, чист колпоскоп, даже похвали докторите, които ме израждали, защото не си било личало, че съм родила 2 деца нормално, Обачее днес се обадиха и групата ми е 3 а от цитонамазката. Сега съм на лечение 12 дни с Полижинакс.Казаха, че най-вероятно се дължи на възпаление. Тъй като имам хроничен проблем с гъбичките се чудя... може ли да едни гъбички да доведат до такива резултати?

# 160
  • София
  • Мнения: 12 012
Здравейте момичета, да се отчета и аз. Бях при д-р Димитров /Щерев/ миналата седмица. Уж всичко изглеждаше супер, чист колпоскоп, даже похвали докторите, които ме израждали, защото не си било личало, че съм родила 2 деца нормално, Обачее днес се обадиха и групата ми е 3 а от цитонамазката. Сега съм на лечение 12 дни с Полижинакс.Казаха, че най-вероятно се дължи на възпаление. Тъй като имам хроничен проблем с гъбичките се чудя... може ли да едни гъбички да доведат до такива резултати?

Може, аз имам пълно доверие на Димитров. Изкарай си курса с Полижинакс, после направи нова цитонамазка. Всичко ще е наред.

Нее!  Започва с буквата А, но все не мога да го запомня. Другия път ще видя как се казва Simple Smile

Да не е Силаут?

На мен ми намирисва на печалбарство с това мазане. А и как се маже канал без дилатация? А как се прави дилатация без упойка? newsm78

# 161
  • Мнения: 52
Казвам това, което ми обяснява доктора! Може и аз да не съм разбрала точно!  Но като ми прави биопсия на матката, прави и на канала! Ще видя дали ще има ефект!  Но се радвам, че не ме срязаха веднага, защото първата докторка при която ходих това искаше, даже без биопсия! Simple Smile Пожелавам много успех на всички Simple Smile))

# 162
  • Мнения: 4 872
Змия, едва ли да е Силаут - той си е на дози и се слага лесно. Схемата беше нещо от рода на  една кутия всеки ден и от там нататък два пъти в седмицата през няколко дни.

Щом проблема е в канала , мисля че е по-деликатно за лечение и рязане. Дано ти помогне това мазане.
Ако все пак ти се споделя - какви са резултатите от биопсията?

# 163
  • Мнения: 52
Лека дисплазия или cin 1. Тогава докторката каза, че няма смисъл от конизация или лийп.Имах малко петно на матката, което с взимането на биопсия докторката изчисти.Правих 2 курса по 12 дни с полижинакс и след това казаха, че матката ми е чиста и петното го няма. Явно проблем е в канала!  Надявам се на добри резултати след няколко месеца!  Знам че няма да се отърва лесно от този 16 тип, но трябва да бъдем позитивни Simple Smile

# 164
  • Мнения: 640
Здравейте, преди малко се регистирах! Много съм уплашена!!! Преди 4 седмици резултатът от цитонамазката ми беше 3д група и започнах лечение с вагинални глобули, междувременно менструацията ми закъсня с 10 дена и направих тест за бременност, който се оказа положителен и отидох на гинеколог и за мое огромно изумление на ехографа се видяха 3 плодни сака и сърдечна дейност! Аз имам сестра близначка , а в семейството на приятеля ми също има близнаци, не знам какво да правя!!!

Резултата:

ПАП IIId. Изразени бактериални възпалителни промени на цервикалния и плосък епител. Единични клетки и групи от плосък епител с морфологични белези на ХПВ вирус.
Ако бременността е ЖЕЛАНА няма какво да му мислиш, майчинският инстинкт е безумно силен и има голям шанс организмът да се самоизлекува с цел да запази бебетата.... Simple Smile хубаво е, ако искаш бебчета -не му мисли....

Общи условия

Активация на акаунт