Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 567
  • 727
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 826
Kaк така петно на матката? Да не е шийката? Петно на матката не знам как се вижда на преглед, освен с вагинален ехограф и се третира, някак странно ми звучи.

# 166
  • Мнения: 4 872
Казвам това, което ми обяснява доктора! Може и аз да не съм разбрала точно!  Но като ми прави биопсия на матката, прави и на канала! Ще видя дали ще има ефект!  Но се радвам, че не ме срязаха веднага, защото първата докторка при която ходих това искаше, даже без биопсия! Simple Smile Пожелавам много успех на всички Simple Smile))
Лека дисплазия или cin 1. Тогава докторката каза, че няма смисъл от конизация или лийп.Имах малко петно на матката, което с взимането на биопсия докторката изчисти.Правих 2 курса по 12 дни с полижинакс и след това казаха, че матката ми е чиста и петното го няма. Явно проблем е в канала!  Надявам се на добри резултати след няколко месеца!  Знам че няма да се отърва лесно от този 16 тип, но трябва да бъдем позитивни Simple Smile

Този резултат CIN1 от матката?! или канала е ? Защото обикновено се прави биопсия на Маточната шийка и при съмнение , че има нещо в канала- от там. Предполагам , че се има  предвид именно маточната шийка.
И стигаме отново до чисто скринингово ДНК типизиране на ЧПВ. Щом резултат от биопсията е лека дисплазия, с цин , то ЧПВ е налице и абсолютно никакви данни за курса на лечение няма как да се получат от това дали ще ти позитивира 16, 18 или каквато и да била компилация от тях Hands V 
 Отделно елиминирането на вируса става с отстраняване на самата тъкан, при положение , че вече има налице дисплазия , съответно той е активен и работи. Друг начин няма, евентуално популярния Изопринозин и надежда , че имунната система сама ще елиминира вируса. Чела съм , че разпространението в канала се води като хронифициране на инфекцията и не трябва да се подценява. 
 Не е лошо да потърсиш второ мнение, защото това мазане в канала, с незнайно какво , както е написала Змия, нещо на печелбарство понамирисва.

Подкрепям  поста си с факти

# 167
  • Мнения: 25
Доктор Емилия Пантева е най-добрата в цяла София!!! Разни светила и тн, не могат да се сравнят с нея, много съм доволна.
Д-р Пантева е много мила и внимателна, но освен за следене на бременност и профилактични прегледи без проблеми, за друго не я препоръчвам. Това от опит, както мой, на дъщеря ми и на още няколко приятелки. Подведени от доброто отношение известно време я посещавахме, но при малко по-сериозен проблем не се справя, включително с диагностициране.

# 168
  • Мнения: 1 078
Изобщо що за изказване е, че е най-добрата в цяла София?! Нямам нищо против Д-р Пантева, не я познавам, не съм била нейна пациентка, информацията, която имам за нея е от мнения на нейни пациентки. Както и да е, въпросът е в поставянето на пиедестал на определена личност и определянето й като най-добра. Най-добра според критериите на кого ? За мен пък моя доктор е най-добър, НО за мен. Това не означава, че е най-добрия изобщо. Смешно е. Добри специалисти има много, съвестните са малко по-малко, а печелбарите най-много.

# 169
  • Мнения: 1 013
Момичета, както обещах - пиша след конизацията, направена от проф. Чакалова.
Сега ми махнаха тампонадата и чакам, ако няма кървене, за изписване.
Тъкмо се успокоих малко и се сетих, че резултата трябва да се чака...
Много съм страхлива...какво ли ме чака?
Все се надявам, че щом цитото е 2-ра гр., няма да има карцином...
Момичета, нека при всички ни стане така,  че с изрязването да се приключи.
Професорката не обяснява много, само каза, че всичко е било наред и чакаме резултата. Преди конизацията каза на асистентите, че за мен ще трябва малка примка. Само интерпретирам, какво ли значи това...?

Последна редакция: сб, 03 фев 2018, 10:38 от левскарката

# 170
  • Мнения: 1 013
    Нормално ли е освен тов да имам тежест като преди цикъл? При изписването (съботно) нямаше лекар, а сестрата каза, че може да се измести цикъла.
    По принцип до неговото начало трябва да минат още 7-8 дни, но проблем ли е, ако дойде 2 дни след конизация?

    # 171
    • Мнения: 4 872
    Да, нормално е да има тежест и болка като преди цикъл. Можеш да пиеш обезболяващи, ако са прекалено силни.

    Стискам палци  хистологичния резултат да е добър и да няма нищо обезпокоително!
     Бързо оздравяване! Hug

    # 172
    • Мнения: 1 078
    Левскарката, да нормално е да имаш такива усещания. Ако е правено абразио, освен примката, цикълът ще пропусне.Ако не е правено може да  има измесване и да закъснее. Малка примка означава, че конизацията е била щадяща и премахнатия участък е малък, което е добре. Почивай си повече, пази се, не вдигай тежко.
    Пожелавам резултатът да потвърди очакваната дисплазия и да няма нищо друго по-лошо.

    # 173
    • Мнения: X
    Момичета, искам да попитам нещо. Става дума за ЧПВ. Как мога да се предпазя? Т.е. знам за ваксината, но предполагам, че вече си е късно да я прилагам.  Никога не съм се интересувала от това, сега тепърва започвам да чета, но искам мнение от по-начетените Simple Smile

    # 174
    • Мнения: 640
    мога ли да се пошегувам?
    Най -сигурният начин да се предпазиш от hpv и всички полово предавани болести е: "спин-кай-сам" -древна китайска мъдрост Simple Smile

    # 175
    • Мнения: X
    Вярно е. Дълго време го спазвах, но последните  7 години наваксвам, като от тези години 3 са със съпруга ми 😂  и въпреки, че не кръшкаме, и сме здрави, пак ме е страх. Sad

    # 176
    • Мнения: 640
      Вики
    , живей си живота, наваксвай си Simple Smile и си прави профилактични прегледи , веднъж годишно, и когато някой от вас кръшка, ще е добре да ползва презерватив.... Иначе има теории, че hpv може да спи дълги години и да се появи при отслабване на имунната система.... Мъжете са преносители, предимно, а ние боледуваме.... Sad

    # 177
    • Мнения: 1 013
    Момичета, покрай моята конизация изчетох всичко що има в нета. От Вашите коментари обобщих за себе си, че всяка от нас има лична история и строго индивидуален случай. При всеки от тях се предприемат действия според виждането на избрания лекар.
    Важното е да изберем най-удачния според над специалист и да му вярваме!
    Самите лекари не винаги процедират еднакво, а се съобразяват с конкретния случай. Някои от тях са по-консервативни.
    Благодаря на всички за подкрепата и само хубави резултати желая!

    # 178
    • Мнения: 1 013
    Момичета, малко стана хипохондрично, но не съм от хората, дето за всичко звънят на лекаря, та да питам тук.
    Днес е пети ден след конизацията, досега имах само жълтеникаво течение. Но сега започва кървенисто, като преди цикъл (по принцип ден преди идване на цикъла започва при мен леко течение).
    Въпросът ми е, тъй като закъсняхме с конизацията (по принцип се прави след цикъл -4-5 чисти дни), чаках цикъла към 10-ти, а днес е 7-ми, може ли да е подранил и това течение да е от него?

    # 179
    • Мнения: 346
    Здравейте,наскоро се регистрирах в сайта,но за няколко дни изчетох почти всички теми свързани с цитонамазката и последващото лечение  и искам да споделя за моя проблем и да попитам за съвет. На 22г. съм и миналата седмица за пръв път ми взеха цитонамазка,като при прегледа гинекологът каза,че нямам никакви изменения,но имам гъбички. Изписа ми Флуомизин и по една таблетка Флукорик за мен и партньор ми. След няколко дни взех резултатите от цитонамазката и какво да видя ПАП 3-а.. Пише изразено възпаление,смесена флора
    цилиндрични клетки и лека  дисплазия
    След тези резултати говорих с гинекологът ми,като той ми изписа Биозин за повишаване на имунната система  и вагинални таблетки Лактажин за възстановяване на микрофлората. Не ми е правено микробиологично изследване,но според него гъбичките би трябвало да са излекувани от Флуомизина. Вика ме отново на преглед след 1 месец като свърша приема на Лактажин и като ми мине цикъла,та въпроса ми е дали при наличието на гъбички е удачно да се взема цитонамазка и отдава ли значение това на резултата?
    Извинявам се малко дълго се получи..Пожелавам на всички само хубави резултати!

    Общи условия

    Активация на акаунт