Италианско име за момиче

  • 8 932
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 147
Лаура
Аурора
Иначе Елиза.

# 31
  • Мнения: 10 874
Елиза. Flowers Hibiscus

# 32
  • Мнения: 6
Елиза
А иначе страшно много ми харесва Аурора

# 33
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Сноуче, не че е по темата, сори за спама, но скоро ми попадна името Аурелия и много ми хареса, чак се замислих че бих го използвала за евентуална втора дъщеря  Blush

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 441
Тези майки, които са се закотвили в България, не мислят, че децата им сигурно ще учат в чужбина и там хората ще се чудят каква е тази екзотика (някои български имена). Ще кажете, какво пък, името не прави човека. Не е така, децата страдат, ако не разбират името им, или ако не могат да го произнасят.
...
Майката трябва да реши със сърцето си  кое е името на детенцето. Не слушайте тоя, оня кво мисли, вие трябва да 'напипате' вибрацията на бъдещото си бебче.
Ами ако и завибрира около сърцето някое екзотично българско име?

# 35
  • Мнения: 18 562
чакайте сега...не сме длъжни задължително да кръщаваме децата си с международни имена, и да се съобразяваме с това.Както и не е задължително да ги кръщаваме с традиционни за нашата страна. Аз например от малка си знаех, че моето дете нямаше да носи българско име, тези неща са си наистина до вкус и усещане.
Аз не знам защо това се обсъжда изобщо, на авторката половинката е италианец-тя търси италианско име.

# 36
  • Мнения: 2 133
Тези майки, които са се закотвили в България, не мислят, че децата им сигурно ще учат в чужбина и там хората ще се чудят каква е тази екзотика (някои български имена). Ще кажете, какво пък, името не прави човека. Не е така, децата страдат, ако не разбират името им, или ако не могат да го произнасят.
...
Майката трябва да реши със сърцето си  кое е името на детенцето. Не слушайте тоя, оня кво мисли, вие трябва да 'напипате' вибрацията на бъдещото си бебче.
Ами ако и завибрира около сърцето някое екзотично българско име?

🤣🤣🤣

По принцип няма такъв термин ‘интернационално’ име... Имам чувството, че само в България имаме този комплекс. Другите народи си кръщават децата с традиционни имена, където и да живеят. Нима някой испанец, италианец хеле пък - индиец или арабин, ще си кръсти детето Джон, само защото живее в САЩ или Великобритания? Никога няма да стане.

За мен е важно да е италианско, защото децата ми са от смесен брак, родени в трета държава (Япония) и искам поне на едно място в света да не ги питат откъде си? И понеже фамилията ще е италианска, а и ми харесват техните имена, затова съм направила този избор.

Има много красиви български имена и не бих се двоумила да дам такова на детето си при други обстоятелства.

# 37
  • Мнения: 296
Аз живея в чужбина и забелязвам, че баш българското име много дразни чужденците. Давам примери:
1. Швейцарец казал: "Не искам да говоря с служител, чиято фамилия  завършва на "ОВ".
2.Български имена, транскрибирани на латиница  се четат според правоговора в  чуждата държава и се получава някаква  поредица от звукове, която нищо не означава и ти си длъжен да търпиш това.
3.От двама българи с еднаква квалификация, възраст и т н , си намира работа по-бързо този, на който името е  тип "международно" по-лесно за четене, а на другия  му отказват (започва с 2 трудни съгласни и е дълго)

А човек никога не знае къде ще живее.  Дали в Италия или другаде.

# 38
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Всеки що годе интелигентен човек би трябвало да знае, че Giulia не се чете Гиулия. Не е чак толкова странно. А ако нещо се обърка, ще бъде поправен и ще знае вече как се произнася. Айде стига с глупостите.

Никой друг народ не се замисля за това дали другите ще могат да му прочетат името, само българи-комплексари.

Ни индийци, ни сърби, ни ирландци и т.н. ще се замислят дали някой друг ще може да произнесе името и това да им е критерий.

# 39
  • Мнения: 2 133
Lira5, ти имаш сериозни комплекси, според мен. В цял свят има хора, които са нетолерантни и ксенофоби... Какво ме интересува този швейцарец мен? Утре някой друг ще мрази американски имена (които ти упорито наричаш “интернационални”). И какво сега, и с него ли ще трябва да се съобразявам?

Моите деца ще носят италиански имена, защото са италианци, а не защото ще живеят или не в Италия. Родени са в Япония, според теб японски имена ли да им дам?

Тео, и аз това си помислих, кой ли нормален човек ще произнесе Гиулия 🤣

# 40
  • Мнения: 18 562
Абсолютно съм съгласна с Тео и Сноуче, това само при нас го има за т.нар. интернационални имена. И много често го чета тук из темите. Мен това не ми е сериозен довод.Кръстила съм си аз лично детето с чуждо име, защото то ми харесва. Не защото е уж международно. Ако ми харесваше достатъчно "българско" име щях да си го ползвам без да ми дреме американеца как ще го произнася. Въпреки, че името на беба е име, което няма как да се обърка и е познато. Но ако си бях харесала Калина или Цветелина примерно нямаше да ми пука. Според мен е много глупаво да се откажеш например от име, което обожаваш и ти е на сърце, заради такъв глупав и съмнителен довод. Никой не знае детето му къде ще го заведе живота.

Джулия е старо, красиво, подчертано италианско име, което не се произнася Гулия. Авторке, избери си Джулия моля те  Simple Smile Wink Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 1 332
И аз не мога да подмина така коментара на Лира5.
1. Не имената са проблем, а хората, заради които тия имена навяват отрицателни асоциации . Традиционните имена означават принадлежност към определена култура и автентичност.
2. ТИ си тази, която трябва да отстоява името да се произнесе правилно. Австрийците могат много добре да казват и Венцислав и Зорница и Снежана. Когато имат и интерес бързо учат.
3. Има най-абсурдни критерии за отсяване на кандидати за работа. Може и да е друго, а не името.(Като например цвят на коса, хоби...). Освен това нали все пак един от двамата трябва да отпадне. 

# 42
# 43
  • Мнения: 296
Lira5, ти имаш сериозни комплекси, според мен. В цял свят има хора, които са нетолерантни и ксенофоби... Какво ме интересува този швейцарец мен? Утре някой друг ще мрази американски имена (които ти упорито наричаш “интернационални”). И какво сега, и с него ли ще трябва да се съобразявам?

Моите деца ще носят италиански имена, защото са италианци, а не защото ще живеят или не в Италия. Родени са в Япония, според теб японски имена ли да им дам?

Тео, и аз това си помислих, кой ли нормален човек ще произнесе Гиулия 🤣


Snowche, благодаря за психоанализата, но ние с теб си приличаме. Това, че не искаш да си кръстиш децата с някакви български имена, говори, че и ти се съобразяваш с мястото, където живееш, а не, че не ти пука. Ти сама написа, че някои италиански имена отхвърляш, по причина на това как се произнасят на италиански (Лучия, Изабела). Ти сама написа, че искаш поне на едно място децата ти да не  ги питат откъде са.
Точно за това говорим.
Аз ще спра до тук, мисля, че никого не съм обидила или засегнала с това, че имам различно мнение.
Ти като родител ще избереш как да си кръстиш децата. Избери си мнение, което най-много ти допада. Знаеш, че хората сме различни и точно това е хубавото на този форум - да получиш, различни от твоето мнения или да получиш същите като твоето, за да си повярваш.
Успех!

# 44
  • Мнения: 8 894
А как се изписва Ливия на италиански? Ако е просто Livia - още една причина да харесвам най-много него.

Общи условия

Активация на акаунт