Мъчно ми е ...

  • 4 441
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 420
Ники86, нямам нито един довод против съжителството на бебе и куче. Дъщеря ми от ден пъри у дома беше с куче.

Боби Маринова, а ако нямате време да възпитавате детето? А ако пак се сринете финансово?

# 16
  • Мнения: 22 036
Ти сигурна ли си, че можеш да се справиш с каквото и да е с това истерично поведение?

Питаш, а като не ти харесват отговорите започваш да крещиш. Нищо чудно, че кучето е било невротизирано.

И да, да го продадете е грозно, все едно член от семейството да си продадеш. Можело е да му намерите стопани, които да се грижат адекватно за него.

И аз поназнайвам за гледане на голямо куче в апартамент.

# 17
  • Мнения: 5 508
Аз пък бих. И всеки, познаващ достатъчно 'бойните' породи би, най-вече ако е отговорен към животното си и го възпитава правилно.
Това с 'всеки ден...' е клише. Кучета от всякакви породи биха могли да убият. Мен болонка ме раздра преди години, например, и още си нося белезите.
То и хора всеки ден някъде убиват деца ама да се откажем и ние от възможността за дете ли?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Хубавото, което сте направили е, че сте намерили по някакъв начин стопани на кучето, а не сте го натирили на улицата. Те сигурно също ще се грижат добре за него и ще го обичат. Мисли в тази посока и не се самообвинявай. Не бива да се повтаря тази история, защото живото същество не е плюшена играчка. Дори, когато се появи малкото дете и в един момент си помислите колко е хубаво и полезно за него да има и куче за другарче, пак трябва да се знае, че кучето иска много грижи, то също е отговорност. Ще ти е мъчно доста дълго, защото човек или обича животните, или-не, но според мен сте постъпили по най-правилния начин, предвид обстоятелствата при вас. И ти пожелавам, да дойде момент, в който така ще се подредят нещата, че да може да имате отново куче / и бебета/

# 19
  • София
  • Мнения: 28 942
Боби Маринова, защо крещиш?
Освен това, ако толкова лесно си изпускаш нервите, как смяташ да се владееш при белите, които прави едно дете? Защото на едно дете не можеш да крещиш така.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 019
Какво значи - кучето е ангажимент за 15 години?? Ако почне да ми пречи, разбира се, че ще си замине. Но аз изначално не искам куче и нямам проблеми Simple Smile

Означава, че човек преценява  дали да вземе кучето предварително. И да, ангажимент е - разходки, боледувания, поддръжка на козина, нокти, зъби, пране на завивки, чистене с по-голяма честота.
Ти си преценила, че не искаш куче, адмирации, че нямаш. Противно на битуващите схващания, животните не са неодушевен предмет, от който лесно можеш да се отървеш.

Niki86, мога да ги сравня, защото това е показателно за отношението към живота и ангажиментите. Който го е страх от мечки, не ходи в гората.

# 21
  • Мнения: 137
Боби Маринова, защо крещиш?
Освен това, ако толкова лесно си изпускаш нервите, как смяташ да се владееш при белите, които прави едно дете? Защото на едно дете не можеш да крещиш така.

Толкова силно крещях, че ме заболя гърлото Joy Joy
Новия стопанин живее в къща , има двор и достатъчно свободно време. Аз искам да е щастлив , а не да проявя егоизъм и да си го запазя , но той да е нещастен.  А относно финансовия проблем - не бяхме ние преките виновници , няма нужда от обяснения .

# 22
  • София
  • Мнения: 28 942
Боби Маринова, защо крещиш?
Освен това, ако толкова лесно си изпускаш нервите, как смяташ да се владееш при белите, които прави едно дете? Защото на едно дете не можеш да крещиш така.

Толкова силно крещях, че ме заболя гърлото Joy Joy
Скрит текст:
Новия стопанин живее в къща , има двор и достатъчно свободно време. Аз искам да е щастлив , а не да проявя егоизъм и да си го запазя , но той да е нещастен.  А относно финансовия проблем - не бяхме ние преките виновници , няма нужда от обяснения .
Писането с главни букви се счита за викане. Не е смешно, че толкова лесно си изпускаш нервите, защото с едно дете ще имаш поводи за това, но не може така да му крещиш.

# 23
  • Мнения: 46 597
Bobi Marinova, не всеки има качествата да бъде стопанин на куче, особено за такава порода. Това не е упрек или обида, просто въпрос на характер. Добре сте направили, че сте му намерили по-добър (надявам се) дом. По принцип е трябвало да потърсите професионална помощ, там щяха да научат и него, и вас, и щяха да преценят ок ли е всичко. Не знам защо малко хора я ползват, според мен е задължителна за бойните породи. Когато имаш дете също прибягвай до такава. Лекар, стоматолог, учител и т.н. Не е нужно да си специалист по всичко, важното е да усещате кога трябва да потърсите такава, за да не стават грешки. Не е нужно и да се разсейваш, напротив, изживей си мъката по раздялата. Само времето ще помогне.

...колко пъти бяга докато го разхождаме...
Не разбирам как става това? Не може да си отваря врати, но се е научило да си разкопчава каишката ли?

Мен болонка ме раздра преди години, например, и още си нося белезите.
То и хора всеки ден някъде убиват деца ама да се откажем и ние от възможността за дете ли?
Може да си носиш белезите, но си жива. Това е разликата м/у породите. И не е вярно, че зависи от възпитанието (макар че то има основна роля), следя в световен мащаб нападенията и едно 80% от тя са от дресирани кучета, които никога не са нападали или имали проблеми.
За другото - има неизбежни неща, които не можем да предвидим, но в това съзнателно да увеличаваме риска не виждам логика.

# 24
  • Мнения: 3 916
И двамата сме готови и сме обсъдили темата за детето . Знам ,че няма как да си дам детето , това което пишете няма никаква връзка с това , което аз съм написала. Наясно съм ,че детето е отговорност , наясно съм ,че кучето е по-малка отговорност, исках да споделя какво ми се случва и как бихте се чувствали вие. А относно кучето -  няма как да кажеш,че няма да го продадеш ,дори и да прави бели при условие ,че е послушно и е мъничко съобразено за апартамент. Аз харесвам големи кучета .

Не, кучето не е по-малка отговорност. Имам и деца, имам и куче. Децата растат, стават самостоятелни, кучето расте, но не става самостоятелно. Кучето ми е голямо, живеем в апартамент. Взехме го, когато можехме да си го позволим, работата ни позволява редовно и качествено извеждане, местоживеенето ни е подходящо-има къде да бъде извеждано. Планираните ни почивки също са с кучето-има достатъчно места, че и хотели, които приемат с куче. Ей го-нощес повърна. Голямо куче-голямо повръщано. Ако детето може да повърне в леген и да го измиеш, то след кучето бършеш, переш. Малкото дете расте, става голямо, става само до тоалетна когато е на зор, кучето те вдига теб, да го изведеш.
Та така за леснотията, големината на кучетата и децата.
Сега за отговорностите:
изхвърляйки куче, защото не можеш да му забършеш, възпиташ изтърпиш или каквото и да е, създаваш нездрава среда в града, който е за хора-хора като теб и бъдещото ти дете. Твоето дете ще расте сред глутница, твоето дете ще настъпва лайно (ако не си събирала, и това ще ти се "върне тъпкано") и т.н. и т.н.
Толкова от мен за отговорностите и леснотията на гледане на деца и кучета.
Да, прочетох, че поне сте му намерили нов собственик. Поне.

# 25
  • Мнения: 137
Много добре знам как се говори на дете , помагала съм на роднини с децата им. Бих искала администратор да изтрие темата , моля.

# 26
  • Мнения: 1 399
Всички питбули минават през един период, в който гризат всичко като щури, и това е добре известен на любителите им факт. Също така много трудно оцеляват на двор, пак поради специфики и типични за породата проблеми. Хубаво е, и за кучета, и за бебета, човек малко по-отговорно да обмисли и провери ангажиментите си. 12 години гледам питбул в апартамент, та поназнайвам малко.

# 27
  • София
  • Мнения: 28 942
Не ти харесват отговорите и се фръцваш? И искаш да изтрият темата? Много незряло поведение.

# 28
  • Мнения: 57
Какво значи - кучето е ангажимент за 15 години?? Ако почне да ми пречи, разбира се, че ще си замине. Но аз изначално не искам куче и нямам проблеми Simple Smile

Означава, че човек преценява  дали да вземе кучето предварително. И да, ангажимент е - разходки, боледувания, поддръжка на козина, нокти, зъби, пране на завивки, чистене с по-голяма честота.
Ти си преценила, че не искаш куче, адмирации, че нямаш. Противно на битуващите схващания, животните не са неодушевен предмет, от който лесно можеш да се отървеш.

Niki86, мога да ги сравня, защото това е показателно за отношението към живота и ангажиментите. Който го е страх от мечки, не ходи в гората.
Аз лично не мога да сравня двете неща..махнах си кучето защото започна да пикае по килима макар и цял ден да е играло на двора..намерих прекрасно семейство и го подарих,потдържах с тях контакт дълго време грижиха се чудесно за кучето...същевременно по въпроса за отговорността(понеже сравняваш нещата)от 3 години гледам баща си на легло,гледам си и детето което е на 2 годинки и потдържам чистотата  и реда на 2 къщи,понеже няма абсолютно никой кой да ми помага..повече отговорност от това което давам на семейството си незнам дали изобщо има,защото със страшни мъки и усилия вдигнах баща си на бастун а беше жив труп..учих го да говори от азбуката...по твоите думи трябваше да подаря баща си на някой понеже ми е било трудно да го гледам!!! Извинявай много но не си права!!!

# 29
  • Мнения: 2 838
Много набързо дойде желанието за изтриване на темата.
Вие колко сте годишни с приятеля ти? Любопитно ми е на каква възраст идва желанието за дете, защото при мен още не е дошло, а наближавам 30.

Общи условия

Активация на акаунт