Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 50

  • 81 766
  • 771
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 346
Да, това повишение на температурата не се усеща. Но определено има признаци, които показват на какъв етап от цикъла си - или поне при много жени има, но май не при всички. Цервикалната слуз се увеличава с наближаването на овулацията, като в последните 2-3 дни преди това става много обилна и характерна (сравняват я с белтък). С овулацията слузта рязко намалява или напълно изчезва. Така нещата могат да се следят горе-долу и без мерене на температурата. Но май не при всички жени признаците са толкова явни.

# 241
  • София
  • Мнения: 11 116
Скрит текст:
И моите резултати са готови:
19.01.2018 - доза 87.5
Хормони
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
FT3                                           4.27        pmol/l      3.1 - 6.8                             ECLIA
FT4                                           17.71        pmol/l      12.0-22.0                     ECLIA
TSH                                           1.64        uIU/ml      0.27 - 4.2                     ECLIA

15.11.2017 - доза 81.25
FT3                                           3.69        pmol/l      3.1 - 6.8                             ECLIA
FT4                                           18.33        pmol/l      12.0-22.0                     ECLIA
TSH                                             3.15        uIU/ml      0.27 - 4.2                     ECLIA



Жгмъц, според мен въпреки, че на пръв поглед изглеждат добри резултатите ти, тези показатели означават, че дозата ти е лееко по-висока от нужното. ТСХ се е смъкнал, но фт4 е малко по-висок (към 57% е), което си показва, че хормонът идва леко в повече. Възможно е да си сънлива точно заради по-ниския ТСХ (в комбинация с не прекалено висок фт3). Имам предвид, че сега вероятно спиш по-спокойно и това е добре. ТСХ над 2 съм чувала, че може да е причина за безсъние или будене през нощта (но в комбинация с по-висок фт3, обаче). Напълно е възможно сънливостта ти да е от нещо съвсем различно. Ако искаш, помисли за съвсем малко намаляване на дозата, не повече от 3 мгр (даже и по-малко), защото явно дозата ти е някъде между 81.25 и 87.5 (лично мнение, естествено).


Весето, благодаря за коментара.  Hug
Ще помисля за дозата.
И ще търся на какво се дължи сънливостта.

asyalein, точно същата ситуация е и при мен.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Да, това повишение на температурата не се усеща. Но определено има признаци, които показват на какъв етап от цикъла си - или поне при много жени има, но май не при всички. Цервикалната слуз се увеличава с наближаването на овулацията, като в последните 2-3 дни преди това става много обилна и характерна (сравняват я с белтък). С овулацията слузта рязко намалява или напълно изчезва. Така нещата могат да се следят горе-долу и без мерене на температурата. Но май не при всички жени признаците са толкова явни.
...последно, и спирам - овулацията си я разпознавам точно по това,което описваш  Simple Smile. Но , обикновено ако човек няма проблеми със забременяването, не се вглежда толкова детайлно кой ден е днес, колко ми е Т, водене на календарче и тн ..Поне аз не съм си обследвала толкова тялото, че да съм запомнила завишената Т е в пряка връзка с овулацията .

Отделно че ,съвсем до скоро не отчитах на кой ден от МЦ да си пускам контролите на щит.хормони, което пак тук в темата научих , защото и това не знаех, че е важно...
Просто по-лесно се живее, ако не се вглеждам във всяко мускулче, което ми прескача, заболи, или промушва  Simple Smile защото се подхлъзвам много лесно ,и докато изясня наивността на въпросите ми вече съм минала през два лекарски кабинета 

# 243
  • Мнения: 6 346
Е, ако си следиш тези неща, ще забележиш, когато нещо се обърка. Затова е хубаво да имаш приблизителна представа. А това да знаеш, че температурата се повишава след овулация, се оказва доста полезна информация, както видяхме.Simple Smile

# 244
  • Мнения: 3 050
Сещам се нещо за МарияИванова799 - понеже прочетох, че заедно с еутирокса приемаш и доста други неща, да попитам дали знаеш и спазваш колко време да е минало след приема на еутирокса. Може без да искаш с приема на някое от другите лекарства да пречиш на усвояването му.

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,знам, благодаря!
Първо пия Еутирокс към 5-6 сутринта,като ставам до тоалетната.След това чак към 9 започвам да пия другите си лекарства.

# 246
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, ако някоя от вас приема вит. Д да знаете, че трябва да има поне 8 часа разлика от еуторокса. Сега видях, че Денис го е написала в една тема, но и друг път съм го чела на различни места.

# 247
  • Мнения: 414
Мога ли да пия в.Д без да съм го изследвала?Или има опасност от предозиране ако нямам дефицит?

# 248
  • София
  • Мнения: 11 116
Мога ли да пия в.Д без да съм го изследвала?Или има опасност от предозиране ако нямам дефицит?


И аз се чудех същото.

# 249
  • София
  • Мнения: 808
Мога ли да пия в.Д без да съм го изследвала?Или има опасност от предозиране ако нямам дефицит?

Преди се е смятало, че се предозира много лесно. Оказва се, обаче, че за да предозираш трябва поне няколко месеца да взимаш гигантски дози от сорта на 10 000 - 20 000 IU (даже и по-високи). Дози до 2000 IU са съвсем безопасни като поддържащи, стига да няма някое противопоказание за употребата на витамина като цяло (патология на черен дроб или бъбреци, например камъни в бъбреците). Друг е въпросът, че ако не се изследват нивата, няма да се знае дали се пие подходяща доза. Ако има сериозен дефицит, ще са нужни по-високи терапевтични дози. Токсичност има при нива чак над 100 ng/ml.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 17:05 от veseto5775

# 250
  • София
  • Мнения: 1 716
Аз на своя глава вдигнах дозата на 8 капки на ден (вит. Д. на Джеймисън, който е по 400 в капка). От година пия по 4 капки на ден по препоръка на ендокринолога, но все съм в тотален дефицит - 10-12 ми е нивото. Имам Хеликтобактер и сега ми откриха Клесбиела (писах за това). Може и от това да не се усвояват добре. Пия Малтофер на обяд, калций с вит. Д следобед и вит. Д, вит. К2 - МК7, вит. Б12 и магнезий след вечеря. Сега свърших калция и магнезия инсе чудя какви да взема, защото се оказа, че досегашните не са най-добрия избор. Не помня дали питах, но някой знае ли, дали бактериите, които споменах, могат да се трепят с друго освен с антибиотик - пробиотици, Цитросепт...?

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
С Метронидазол (Флажил) се треперят.Пробиотиците уж по принцип не вредят.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 716
Флажила не е ли за гъбички и то при гинекологични проблеми? Моите бактерии са в червата.

# 253
  • Мнения: 414
Аз пия магнезий на Biolectra разтворим,казаха ми че много добре се усвоява.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Точно заради бактериален свръхрастеж в червата го пия+ Ципрофлоксацин.За анаеробна флора е,но трепе всичко наред.
Гастрентеролози са ми го изписвали, включително и от УМБАЛ свети Иван Рилски в София.
Мисля,че бях споделяла,че и на мен са ми откривали Клебсиела.
Но нямат траен ефект,спра ли ги,след две седмици пак съм с проблеми.
Притеснявам се, защото са малко или много токсични,но отида ли на лекар,пак ми ги изписва.И искам,не искам пак ги пия.

Общи условия

Активация на акаунт