Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 50

  • 81 675
  • 771
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 46 516
Благодаря, точно това исках да разбера - минимален или задължителен срок е Simple Smile така ме устройва идеално!

# 361
  • Мнения: 2 988
Здравейте отново. Да дам отчет след прегледа. Докторът ми  огледа подробно изследванията от всеки месец до момента и ми назначи да редувам 5 дни по 75 мкг и 2 по 50. Каза да го пия така, защото ТСХ е завишен, но Фт4 е в норма, а не било добре и да предозираме. Каза към 20.02 да пусна пак изследвания и да му се обадя, за да го информирам и да коригираме дозата ако трябва.

Според него още миналия месец е трябвало да започна прием на по-висока доза, но станалото станало.

# 362
  • Мнения: 1 275
Браво на доктора!Диди..при кой лекар ходихте в Пловдив?

# 363
  • Мнения: 2 988
Д-р Иван Нончев. Възрастен е, но явно си разбира от работата. Едвам се вредих от хора.

# 364
  • Мнения: 1 275
Благодаря!И аз при него ходя..щях да ти го препоръчам но някои хора са скептични предвид възрастта му.Прегледите му не са скъпи и може да даде съвет и да промени дозата по телефона след като веднъж сте се видели.Добър избор!

# 365
  • Мнения: 2 988
От темата „Бял списък за град Пловдив” ми препоръчаха Нончев. Дори не знаех, че са двама. Blush

А най-важното е че и бебо е добре.

# 366
  • Мнения: 14
vaseto5775, благодаря:)

# 367
  • Мнения: 59
Момичета да ви се похваля! Сутринта си направих тест, положителен е! Бременна съм!
Окуражих се от вас, решихме да пробваме и стана. Много съм щастлива, но и объркана. Сега не знам какво да правя. Аз пия и други лекарства освен еутирокс, които трябва да ги спра през бременността, но не знам дали сега да ги спра веднага или след като чуем сърдечна дейност. Пия хапче за ИР, смятам него да го спра веднага. Пия и достинекс за аденом на хипофизата. За него не знам какво да правя...

# 368
  • София
  • Мнения: 11 116
Нери, честито!  Hug Hug Hug
Според мен се консултирай с лекаря си за хапчетата.

# 369
  • Мнения: 16 871
Нери, еутирокса не се спира по време на бременност. Предполагам ще ти увеличат дозата, за да компенсира покачването на ТСх по време на Б.
По отношение на Достинекс- на мен ми го спряха. Консултирах се тогава с 4ма лекари, всички единодушни. Проблеми не съм имала.
За хапчетата за ИР не съм наясно.

Лека и безпроблемна!

# 370
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Нери, честито и то мен !  Hug Късмет и успех и по-малко притеснения !  Hug bouquet

# 371
  • Мнения: 59
Благодаря ви момичета! Аз еутирокса си увеличих сама от миналата седмица - от 75 почнах да редувам 75/100. по-късно сигурно и на 100 ще мина, но вече след като пусна кръвни изследвания и консулт с ендокринолог.
ver4eto_sv, аз знам че трябва да спра достинекса, но дали да го спра веднага или да изчакам консулта с ендокринолог. Понеже смятам да отида след 2-3 седмици на преглед.

# 372
  • Мнения: 1 275
Нери..каква хубава новина!Честито!
Моето мнение е да не отлагаш толкова време консултацията с ендокринолог. Обади му се поне по телефона.
Ендото сега ти е по–важен дори от гинеколога.На твое място вече щях да съм пред кабинета.

# 373
  • Мнения: 59
Ванче, благодаря ти! А дали ендокринолога няма да иска потвърждение от гинеколога за бременността.

# 374
  • Мнения: 1 275
А..потвърждение..няма да го лъжеш я! Той да вземе отношение по неговите си въпроси за да може и бебето да е добре.Ти нали ще му кажеш че си само с положителен тест.Отивай..отивай!

Общи условия

Активация на акаунт