Върна се при жена му... Не ме съдете,а прочетете

  • 15 986
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Още, когато спомена "женитба не по любов" и "чужбина" навързах нещата, че става въпрос за статут. Само не ми е ясно как статута е свързан с това да консумираш брака си с жената, която не обичаш и да създадете 2 деца. Да не би, ако нямате поколение в кратки срокове да ти отнемат статута.
Този човек е пълен лъжец. Разбрал е, че му е по-изгодно да си остане със съпругата и набързичко те е разкарал.
Няма и не съществува брак по принуда, който да продължава 9 години с 2 деца и т.н.
Ако някога някой друг ти обяснява, че е женен, но той не желае да е така най-добре е първо да го попиташ, кога смята да демонстрира своето нежелание пред жена си и да си уреди нещата, така както закона позволява. Брака не е затвор и лесно се приключва с него, ако наистина не обичаш партньора си.

# 46
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Още, когато спомена "женитба не по любов" и "чужбина" навързах нещата, че става въпрос за статут. Само не ми е ясно как статута е свързан с това да консумираш брака си с жената, която не обичаш и да създадете 2 деца. Да не би, ако нямате поколение в кратки срокове да ти отнемат статута.
Този човек е пълен лъжец. Разбрал е, че му е по-изгодно да си остане със съпругата и набързичко те е разкарал.
Цитат
Тук във Франция по новия закон, ако се докаже, че чужденецът се е оженил с цел облага - право на плестой или гражданство, бракът може да се анулира и чужденецът да загуби правата. Срокът е 30г, не е малко. Затова много чужденци начукват по 1-2 деца и тогава, дори с анулиран брак, не могат да бъдат изгонени. Остават като родител на френско дете. Лежат на помощи и плащат 30-40€ на месец издръжка.Някои, сигурни че ще останат чрез детето напускат европейския партньор още по време на бременността. 

# 47
  • Мнения: 4 611
Ужасен използвач е този,  добре че си се отървала, честно!

# 48
  • До морето
  • Мнения: 7 073
Още, когато спомена "женитба не по любов" и "чужбина" навързах нещата, че става въпрос за статут. Само не ми е ясно как статута е свързан с това да консумираш брака си с жената, която не обичаш и да създадете 2 деца. Да не би, ако нямате поколение в кратки срокове да ти отнемат статута.
Този човек е пълен лъжец. Разбрал е, че му е по-изгодно да си остане със съпругата и набързичко те е разкарал.
Цитат
Тук във Франция по новия закон, ако се докаже, че чужденецът се е оженил с цел облага - право на плестой или гражданство, бракът може да се анулира и чужденецът да загуби правата. Срокът е 30г, не е малко. Затова много чужденци начукват по 1-2 деца и тогава, дори с анулиран брак, не могат да бъдат изгонени. Остават като родител на френско дете. Лежат на помощи и плащат 30-40€ на месец издръжка.Някои, сигурни че ще останат чрез детето напускат европейския партньор още по време на бременността. 

Отвратително!!!

# 49
  • Мнения: 1 332
И още нещо, бих искала да предупредя vikiilieva да внимава много с македонци, босненци, сърби, косовски албанци и подобните. Не само че са използвачи, ами и ревниви и отмъстителни. Просто стой настрана от техните кръгове и компании, защото в един момент си показват тъмната страна. Не можеш да се отървеш от тях. Потърси си друга работа, например като помощен персонал в детска градина, като помощник в кухня или пък запиши някакъв курс -  фризьорски, готварски, за детегледачка и т.н.
Успех!

# 50
  • Мнения: X
Моме, никой не се жени насила в европейска държава в наши дни.... Може да се жени за статут, но не и насила. Не вярвах, че още има моми, дето се връзват на такива евтини номера и сладки приказки.
Предвид сумите които са ми предлагали да се оженя за някой мога да споря. Не казвам,че съм някоя,а само,че тези хора всичко биха направили за да имат правото да живеят и работят в Европа. Да не говорим,че това е било преди 9 години когато той се е оженил.
За кое може да спорите?-насила да сключите брак!
Насила може да бъдете принудена да проституирате.
(Всъщност Вие сте го правили доброволно /без заплащане/, под форма "обич", "любов".)
Предлагали са Ви суми, за да се омъжите.
Договорираната сума достатъчна ли бе И за последващ развод след 5години (получен статут)?
Не знам Вие какъв статут имате, при положение, че сте на 20 години.
Къде са родителите Ви?
ПП Преди 21 години сумата бе 8-10 000 USD (за брак или частично осиновяване)

Последна редакция: сб, 06 яну 2018, 13:20 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 7
Ще ти кажа само едно- не съжалявай за този човек!  Няма да те съдя,защото и моята история е подобна, даже той постъпи още по-долно защото реши да се върне при жена си ,когато бях бременна вече в 4 месец. Отговорът на въпроса ти е следният- всички се връщат при жените си, и не е само заради децата. Просто са свикнали с уюта си, с тази жена,тя познава всичките им навици,майка е на децата им. Рутината с теб  му е дотегнала. Затова тези отношения са любовни и красиви,когато са забранени. Защото е копнеж, защото си различна от жена му. Заживели сте заедно и с нищо не си била по-различна от нея. Даже сигурно му е липсвала. Има много случаи,когато след развод мъжете пак се връщат при жените си. Редки са случаите ,когато женен мъж се развежда заради любовница и заживяват щастливо. Има ги,но са рядкост. Събери се и продължи напред. Не ти трябва женен мъж, та дори и пред развод / а много много не му вярвай какви дела текат и защо,щото заради такива лъжи аз вече плаках/ Късмет!

# 52
  • Мнения: 5 468
На българските мъже поне им знаем магариите, а тези имат друга култура, мислене и т.н., и е по-трудно да ги разгадаеш.

Съветът ми към авторката: ще те боли, но ще мине. Времето лекува всичко. Разсей се с работа, хоби и забавления. Когато човек държи умът си зает, не мисли за разочарованието и всичко се преживява по-лесно.

А тези женените ги знаем-доскучал им е семейния живот и търсят тръпка, но когато опре ножа до кокала, се връщат на сигурно вкъщи. А този явно е изпечен интересчия. Авторката да се радва, че се е отървала, защото не ми се мисли какво може да се случи, ако създаде семейство с такъв човек.

# 53
  • Мнения: 1 770
Моето лично мнение е, че на този мъж или не си му толкова важна, или е пълен страхливец..или пък и двете! Първо, никой не може да му вземе децата, ако той не представлява заплаха за тях или майка им. Второ, децата под 9 г. възраст(която е различна във всяка държава)отиват автоматично при майката, без съда да взема предвид тяхното желание, но бащата има право да ги взема уикендите и ваканциите. Всичко зависи от делата и как ще се произнесе съда. Ако бащата иска 50% попечителство и съда реши, че той има условията и фин. възможност да ги гледа, то той получава децата 50 на 50. Също така се правят много психо-анализи на родителите. Процеса е дълъг преди да се вземе крайното решение. Няма как да му вземат децата.
Не знам какво да те посъветвам. Аз не му вярвам, че се е оженил без любов, а и деца е навъдил. Ако се е женил за документи, нямало е да има деца и брака е щял да приключи след получаване на документите. Освен това, от опит знам, че мъжете като си намерят любовница, започват да й се жалват колко аджеба са нещастни в брака и че тя- любовницата, ги е спасила от гибел. 😂А какво искаш да ти каже? Че обича жена си, а теб не ли? Няма да има логика тогава..
Съвета ми е да седнеш и да помислиш какво искаш ти! Това ли е твоята цел в живота? Да преследваш един страхливец, който иска да е с теб, но не му стиска? Никога не се подценявай и не се "продавай" за по-малко, отколкото струваш! Успех ти желая и бъди щастлива! 🍀

# 54
  • Мнения: 239
Не изчетох всички коментари но искам да се включа по темата.Опита който имам не е лично мой.Придобих го покрай 2 мои приятелки които направиха глупостта да се хванат с женен "разделен" мъж.Винаги съм гледала на този тип мъже с подозрение.Разделени без значение от колко време нямат ли развод не ми го хвали.Още се чудя и на такива момичета които са лапни шаран - вярват на всяка дума на тези женени мъже.Не одобрявам по нито един параграф разбиването на семейства.Сега ще ви обясня двете ситуации с моите приятелки.
Първата е  - това се случи преди има няма 2-3 години,най пресният случай.Тя се запозна в работата си с нов служител - аз също го познавам -Той.Разделен с жена си от 6 месеца но нямат развод тя е в С.град,той в К.град.Имат 1 детенце на 4 годинки.Човека пътувал много по чужбина,на жената и е тегаво вкъщи че няма кой да и помогне с отглеждането на детето,не може да си намери работа и прочие.Разделили са се с идеята когато тя започне да работи да има пари за адвокат че не могат да се разберат за детето който ще го гледа.И моята приятелка влиза в кръга - то не беше любов то не беше чудо,почивки напред назад по морето скъпи подаръци та даже той я покани да живее с него в квартирата.Почти година и 6 месеца изкараха заедно.Той си ходише иначе всяка седмица да си вижда детето.В един момент обаче във фирмата която работят Тя и Той се оказва че Той го местят в по голям град - в П.град и Тя е готова да напусне работа да продаде всичко което има налично като бижута дрехи само и само за да са заедно на новото място - да ама не.Той набързо си призна че ще си вземе жената и детето с него и приключва отношенията с нея.Жена му и хал хабер си няма че той си имал някаква.
Втория случай - той е от поотдавна може би преди 7-8 години.
Пак моя приятелка Тя - Запозна се в онлайн сайт с Той и той уж разделен с жена си ама имат не 1 не 2 ами 3 деца на различна възраст.Пак любов пак голямо нещо той от В.град,Тя от К.град - постоянни пътувания напред назад и накрая Тя се оказа бременна.Планове правише даже как щели да живеят заедно да имат семейство и ала бала.Ама Той като разбра че ще има 4то и да видите как бързо бързо се върна при жена си и децата си блокира Тя из всички сайтове където подържаха връзка,номера си сменил...Тя нямаше друг избор освен да направи аборт но се съсипа психически...
Та за това още не мога да повярвам как има такива момичета и жени които се хващат на тази въдица.Ок може да има и читави мъже сред тези така наречени - разделени със съпругите си но какъв е шанса да попаднеш на такъв ? Не нападам авторката нито искам да се меся и давам акъли,камо ли пък да се заяждам...Изказвам мнението си от два случая които са ми се разиграли пред очите.Възмутена съм.А това че си искала да бъдете всички заедно пък изобщо не ми го побира главата как си мислила че ще се случи ? Все едно аз да се разделя с ММ и той да ми вземе детето и да го гледа с някаква..... нали се сещащ че нито една съвестна майка няма да го позволи.Ако ти беше на нейно място как щеше да го приемеш ? Замисли се малко...И една одобряваща дума за финал - радвай се че си се отървала.Не са свършили мъжете че да скачат на женени и разделени...живота е пред теб,радвай му се докато можеш и си намери стойностен човек.

Последна редакция: нд, 07 яну 2018, 09:01 от ЛениМалени

# 55
  • Мнения: 1 770
Елена, надявам се си сменила имената на хората и градовете в разказа ти, защото не вярвам те да знаят, че им разказваш личния живот по форумите. Все пак светът е малък! Нищо лично! Pensive

# 56
  • Мнения: 239
Mom of 3
Разбира се че съм сменила имената и градовете.Не съм нито толкова глупава нито пък наивна че да вярвам че евентуално една от тях няма да и скимне да си опише историята сама тук и да види че вече някой друг го е направил.Или от някъде другаде да разбере че съм ги изтипосала в сайт.Не че ще ми се разсърдят,не са от този тип хора,просто е неприятно някой да ти обяснява личният живот из разни сайтове макар и с цел - житейски опит.

# 57
  • Мнения: 1 332
А най-добре е да не се споменават конкретни имена и градове, че току виж някой се окаже с познати A и Б от град  В. или Г. и ще стане една..... Хората само ще си навлекат беля без да имат вина. Достатъчно е Той и Тя, а градовете само объркват.
Лек ден!

Последна редакция: нд, 07 яну 2018, 10:18 от Leonie

# 58
  • Мнения: 239
Готово - редактирах. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 621
Винаги ми е било чудно защо и как образовани и интелигентни момичета се хващат на обещанията "женен съм, ама ще се разведа". Бягам с 200 от женени, сериозно обвързани и прочее животни. Преди време един колега така се опита издалеко да ме превърне в "спасителен пояс" от неговата по думите леко шашава приятелка, с която живееше.

Общи условия

Активация на акаунт