С колко пари живеете на месец?

  • 116 102
  • 891
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 16 217
В гаража Simple Smile е, не е точно Ферари, по-удобно е, особено за дълги пътувания.

# 826
  • Мнения: 3 916
И аз не карам ферари, но от спирането на цигарите, парите са пренасочени за изплащане на нов автомобил, който си карам и си свиркам Simple Smile

# 827
  • Мнения: 2 998
И аз не карам ферари, но от спирането на цигарите, парите са пренасочени за изплащане на нов автомобил, който си карам и си свиркам Simple Smile
Това е много добър стимул.

# 828
  • Мнения: 54 898
И аз нямам Ферари, но инвестирам спестените пари в жилища, които ми носят доходи.
А БНД, който продължава да пуши, живее на квартира и плаща наем. Naughty

# 829
  • Сф
  • Мнения: 10 757
И аз нямам Ферари, но инвестирам спестените пари в жилища, които ми носят доходи.
А БНД, който продължава да пуши, живее на квартира и плаща наем. Naughty
И аз като теб събирам за жилища , само че спестявам от закуските Joy

# 830
  • Мнения: 54 898
Аз пък изобщо не закусвам, значи затова по-бързо спестявам. Laughing

# 831
  • Мнения: 22 522
Интересно ми е как от спестени пари за цигари, се купуват жилища?
Освен ако не спестявате сумата от поне 10кутии цигари дневно. Simple Smile
Макар и те да не биха стигнали.

# 832
  • София
  • Мнения: 4 299
Възможно е, ако доходите са доста високи и/или се харчат само за стоки от т.нар. "първа необходимост". Например не даваш за кола, алкохол, чести почивки, имаш близки със стопанство, които редовно те снабдяват с продукти и прочие.  

# 833
  • София
  • Мнения: 2 995
Или ако пушиш само кубински пури. Като мен Grinning

Но аз ферари не искам. Изобщо даже.

# 834
  • София
  • Мнения: 38 985
Нищо не може да се спести от тези дребни спестявания. 5 лева оттук веднага отиват там. Много отдавна вече правя бюджет, чета тъпи статии и съм сигурна в това. Виж, ако изкараш/или ти влязат/ 500-1000 над бюджета, може да ги заделиш.

# 835
  • Мнения: 6 015
По повод на имотите един познат има приказка - "само докато купиш и втория е трудно, после те сами започват да се изплащат" Grinning

# 836
  • Мнения: 54 898
Интересно ми е как от спестени пари за цигари, се купуват жилища?
Освен ако не спестявате сумата от поне 10кутии цигари дневно. Simple Smile
Макар и те да не биха стигнали.

Както се купува и Ферари. Simple Smile
Не може само с тях, естествено. Но че са перо в бюджета, особено за върли пушачи и при днешните цени, е факт.

# 837
  • Мнения: 66
Ние с ММ живеем с по около 1000 на човек. Не се лишаваме,но и внимаваме. Започнахме да развиваме бизнес,по който все още се изплащат неща. Почивки и развлечение си позволяваме по рядко напоследък. Дрешки само при нужда,че само се препълват гардеробите. Сега и бебче идва,искаме до раждането всичко да се е подредило.Продадохме любимото БМВ,и се насочихме към по рентабилен автомобил.  От както четохме историята за богат татко,беден татко,все повече се стараем да влагаме в активи,а не пасиви.

# 838
  • Мнения: 22 522
ДеВа, вэрл пушач да кажем че пуши 2кутии цигари, 300лв месечно.
Това са 3600лв за година.
На коя година точно ще може да си купи апартамент? Simple Smile

# 839
  • Мнения: 54 898
Отговорих ти вече. Simple Smile
Ако не за жилище, друго ще имаш вместо пушек на вятъра.
Ако пък живееш в Първомай или Койнаре, може и за 5 години да си купиш жилище с тях.

Общи условия

Активация на акаунт