Боледуване на децата ни - тема 58

  • 44 767
  • 738
  •   2
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Отпаднало ми е умерено. Не съм съвсем без сили, но и само лежа. Нали гледам да не ходя из апартамента. Не се потя, по-скоро ме обливат топли или студени вълни в зависимост от т. Ще видя утре как ще е положението и може да ходя да се снимам някъде.
Аз бях по същия начин. Но не съм имала проблеми с дишането, доколкото имам някакви познания на слушалка да не се чуе пневмонията може, ама чак пък да не усетиш, че нещо не ти е наред с дишането... съмнявам се. Не можеш да заразиш никого с пневмония, това е усложнение от вирус, а не първично заболяване.
Между другото и аз още кашлям, а детето отдавна забрави, че е боледувало. Но и кашлицата си я усещам, че е от гърлото, а не от дробовете. Ако при теб усещанията са, че нещо с дробовете не е както трябва отивай на снимка.

# 676
  • Мнения: 3 830
Мен ме събори грипът.Снощи вдигнах темп.Габи пък от вчера освен,че кашля,ами и киха все едно нещо ново я почва,а практически няма от къде.Докторката изписа ердомед и от днеска го почвам.Мога ли да го разредя с филтрирана вода?

# 677
  • Мнения: 1 961
Лайт щом моя педиатър ми е казвал, че на колкото лекари отида, толкова мнения ще чуя смятай..тогава бях ходила при два УНГ за сливиците.
Моята одисея продължава. Вчера вече нямаше АБ и снощи забелязах очите му по-мътни, леко зачервени, мислех че може да е уморен, но сам каза по едно време че в ъгълчето го боли. Където се събират гурели, в основата. А преди скарлатината да започне в събота той от сряда някъде като станеше първата му дума беше, че го боли окото и показваше там в осноната и после вдигна темп. и във вторник вече беше много червено и до вечерта със секрети и слепваше. След 2 дози АБ очетата минаха, понеже и двете се възпалиха.
Сега не стига, че снощи ги забелязах такива мътни очите, ами и днес като се събуди първата му дума беше, че го болят в основата пак показа, после каза че го болят като ги натисне. А снощи обясняваше все едно има нещо вътре и не може да го извади.
А познайте какво си мисля сега...че не е доизлекуван и АБ беше или малко или грешен. Ма пък много избор с АБ-та нямаме заради реакции...
днес е четвъртък, идва уикенд...самите очета не са червени в момента, не знам. Пак да го мисля Disappointed
Дани оправяй се бързо

# 678
  • Мнения: 21 331
Дани , Уми , бързо оздравяване.

Тете , как е детето ?

# 679
  • София
  • Мнения: 11 541
Дани, не се параноясвай с тази бенка. Най-важното е, че не е нещо злокачествено. Все ще заздравее, просто е на кофти място и затова по-бавно става.
Уми, бързо оздравяване на теб и детето.
Лино, ужас. Ще отидете ли на преглед? Дано не се възобновява нещо.
Аз кашлям вече 2 седмици. С тази пневмония ме параноясахте. Но е само кашлицата, и някак си горе към гърлото я усещам. Друго уж ми няма. Засега.
Детето все още е на АБ. Иначе нищо му няма, но трябва да го довършим. Яд ме е че го дадох. Много избързахме този път Rage

# 680
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Miamim, с това усещане ми прилига на трахеит или лапингит. Взимай и нещо противоалергично. Може да е само раздразнена лигавица от кашлянето. Ще те успокои със сигурност.
Лино, нали слагаше някакви капки. Може нещо локално да е. Не е казано, че е обща инфекцията. Не минаха ли достатъчно дни да пуснеш една кръвна картина? Пак казвам,моите очни инфекции винаги локално са лекувани с мазила, капки или инжекции.
Дани, давай го по-ведро и не го мисли мястото. Колкото повече се вторачваш, толкова повече ще си откриваш проблеми и ще си мислиш, че не заздравява.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 970
Лино, може да е и алергичен конюнктивит. Моето като беше по-малко така правеше и рекция на очите почти при всяка хрема, що тобрадекс съм ѝ изкапала докато се намери читав очен да ми каже, че при нея е на алергична основа. Впоследствие минахме на Забак и Хиабак за очите при такива рекации. Откак попорасна, пупу, има подобрение и в това отношение, преди може би повече от година беше последното такова сълзене при едно разболяване.
А за АСТто, дето питаше, значи при първата скарлатина го пуснах първия път заедно с кръвните около 20-30 дни след разболяването и тогава беше 600 и нещо, май 680 по спомен. Това обаче е съвсем нормално да е така след прекарана стрептококова инфекция, спада бавно, въпросът е да спада. Втори път го пуснах чак след около година може би и вече си беше под 200, мислех да е след 6 месеца, ама нещо все забравях, а и тя оплаквания като болки в ставите и т.н. не е имала изобщо и тези 6 месеца станаха поне 10.

# 682
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Лисе,благодаря.
Лино,да не е конюктевит това сега?На лекар пак ще ходите ли?
Зест,Миамим и другите момичета май наистина трябва да спра да я мисля тази брадавица и да го раздавам по ведро и спокойно.Аз обаче съм си болна.Сега се събудих кихаща,с ужасна хрема и ледени крака и ръце.
Моето дете си е на градина,никой не се е обаждал,надявам се да си остане така до довечера.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 970
А, Дани, щях и на теб да ти пиша, за всякакви  рани, включително и оперативни, спрей Цикатридина действа много добре. Дано да ви се размине боледуването! При нас пък в градината от 30 деца ни едно болно няма засега, още май не ни е застигнала грипната вълна, ама ми е ясно, че едва ли ще ни се размине, горе-долу все по това време на годината са били гадните вируси.

# 684
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Светле,благодаря.Не смея да слагам нищо на раната,че онзи ден хирурга се скара дори за крема Йодасепт,който беше сложила сестрата.На отворени рани крем не се слагало ли измърмори нещо,а трябвало течен.Тя тогава и сестрата каза,ами той май със всички е така,все за нещо ще намери да мърмори.
При нас от 21-22 деца в групата има две болни.То детето дето ходи сред хора не се разболява,а аз откъде го лепнах това не знам.Сега пак кихам,носа ми тече,отпаднало ми е,очите ми парят,ръце и крака лед,а Т уж нямам.На всичкото отгоре и доки е отпуск,а заместващата грам не ме познава.
Лайт,как сте?На твоето дете личен лекар Николова ли му беше,че тя замества Бъчварова в момента и с какво работно време е знаеш ли?Вдъхва не вдъхва доверие май без лекар и АБ няма да се размина.

# 685
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Как пък реши, че си за аб. Като толкова държиш да се тъпчеш с аб, пусни си едни кръвни. Ама на мен ми прилича на настинка. Та ти нямаш нито продължителна Т, нито от описаното от теб прилича на бактериална инфекция. За пореден път си позволявам да съм рязка с теб, ама защо така си подценяваш организма и не си повишиш здравната култура. АБ не са бонбонки за добър ден с киханица, а лекуват бактериални инфекции!

# 686
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Зест,аз АБ няма да си купя сама,а ще отида на лекар и ако той изпише.Кръвни ще си пусна разбира се,ама вече чак утре.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Е, те някои доктори си умират да изписват АБ. Последния път като беше болен дребният нали пуснах кръвни - левкоцити 6, ЦРП 4, СУЕ 15. Отивам при дежурната лекарка:
- Ааааа, ами ще изпиша АБ.
- КАК АБ, бе, жена, аз защо ги пусках тия кръвни??? За АБ ли е според тях?
- Ами не, ама то със сигурност ще слезе надолу
 doh
Така че без кръвни и за настинка на няколко дни без някакви сериозни и плашещи симптоми не бих пила АБ лично аз.

# 688
  • Мнения: 19 365
Уф, аз май ще го купувам тоя проклет аб. Продължавам с тази субфебрилна, болки в гърлото, главоболие и днес ми е супер отпаднало, все едно е началото на заболяването. Нямах сили да ходя на снимка, надявам се личната да е чула наистина добре, че гърдите са чисти. Кашлицата ми доста намаля в интерес на истината. Някакъв Димекс ми изписа. Според вас може ли да имам вирусна пневмония и кашлицата да намалява? Много ме е яд, че се скопосах така.

Дани, това ти е първи ден. Изчакай поне три, а и като нямаш т, напълно излишно е аб. Щом ти е студено и нямаш т, пари си краката в леген, а за носа стой над тенджера с вряла вода с лайка и дишай.

# 689
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Месечинке,така е.Аз затова и не я харесвам тази заместващата,защото не ме познава изобщо,а от другаде съм чувала,че изписва АБ за щяло и нещяло.Не знам обаче колко е вярно наистина де.А дали е настинка и аз не знам,но и очите ми парят и сълзят.
Дъждец,краката ги парих сутринта преди да легна от нощтна,че снощи замръзнахме на работа и ето сега ставам пак ще ги сложа.Да имаше кой да отиде за детето да не излизам,но няма и ще трябва аз да се замъкна,че и сега гледам сме на зъбар от 17 часа.

Общи условия

Активация на акаунт