5 кг за месец, моля ви спешно

  • 11 217
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 809
Шоколадче, не ме кара той просто съм висока 1.60 и тежа 60 килограма, до преди 7 месеца бях 50 и качих тези 10 килограма в последствие имам коремче..дори коремче е меко казано и се опитвам да сваля тези килограми и реших че годишнината ни е идеална мотивация за това Simple Smile
Не знам причината да качиш 10 кг за няколко месеца, но това не е добре.Прекалено много кг за кратко време сигнализират за проблем.
Би трябвало мотивацията ти да е да решиш кардинално проблема, т.е., да промениш храненето си така, че да свалиш кг и съответно да можеш да продължиш да се храниш така, че да не качваш.
Здравото тяло самО си поддържа оптимално тегло, ако му даваш хубава  и качествена храна.
Та, изхвърли боклуците от менюто си, яж основно естествена храна-риба, месо, зеленчуци, яйца, плодове, и теглото ти ще се нормализира.Млада си и ако напълняването не е провокирано от здравословен проблем, не би трябвало да имаш проблеми с отслабването при гореописаното хранене.


Това ми се струва много добър съвет. Включва подходяща за сезона силна храна белтъчини + от въглехидратите зеленчуци и плодове. Няма ги бобовите и зърнените. И рафинираната захар.
Друго, което ми хареса в тази бележка на Amour, е, че тя набляга на причината. Дали  е имало лични проблеми, които се компенсират с храна? Ако е така, дисциплината ще помогне, а и осъзнаването на самия факт, че неприятностите се компенсират с храна.
Обаче може да има нарушена обмяна, за което може да не се знае и ако е така, сама диетата няма да помогне, ако не се взимат и подходящи медикаменти, например за нарушена функция на щитовидната жлеза.

Така че едно посещение при ендокринолог наистина може да помогне. Плюс диетата.

# 16
  • Мнения: 1 467
pvacheva как реши че плодовете са с висок ГИ?? Да има и такива плодове, но има и със среден и нисък ГИ, не обърквайте излишно момичето и другите четящи.

# 17
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Amisuy, без да предлагам научно обяснение казвам че от повечето плодове се огладнява затова са предпоставка за провал на диетата защото човека няма да издържи на глада Simple Smile Аз току що свърших една диета и отслабнах 5 килограма от 1-ви януари до сега и диетата ми беше базирана на пилешко, телешко, риба, моркови, яйца не се чувствах гладна и съм щастлива и олекнала непрекъснато искам да полетя Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 467
Много се радвам за вас, но морковите също са със висок ГИ, което не знам дали за авторката е проблем. Фактор е само за хората по чувствителни към инсулина (инсулинова резистентност)

# 19
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Да за морковите знам че са с висок ГИ ама ги имаше в диетата иначе не ги ям когато не съм на диета Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4
Amisuy, без да предлагам научно обяснение казвам че от повечето плодове се огладнява затова са предпоставка за провал на диетата защото човека няма да издържи на глада Simple Smile Аз току що свърших една диета и отслабнах 5 килограма от 1-ви януари до сега и диетата ми беше базирана на пилешко, телешко, риба, моркови, яйца не се чувствах гладна и съм щастлива и олекнала непрекъснато искам да полетя Simple Smile

А каква е тази диета? Simple Smile Ако може да споделиш Simple Smile

# 21
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Аз съм я споделяла много пъти във форума ето на тази страница като се скролира надолу съм я споделила:
http://www.bg-mamma.com/?topic=982977.75

# 22
  • Мнения: 12 809
Аз съм я споделяла много пъти във форума ето на тази страница като се скролира надолу съм я споделила:
http://www.bg-mamma.com/?topic=982977.75


Много трудна ми изглежда тази диета, голям глад! Явно имаш отлични резултати, но ще се изисква доста голяма мотивация, за да се спазва.

# 23
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
По време на японска диета не се изпитва никакъв глад не знам защо но е факт попитай в темата и ще ти кажат всички аз не мога да изпитвам глад прочети я внимателно например в някой дни е необходимо да изядеш 500 грама пилешко + салата от зеле е не можах повече от 200 грама да изям повярвай ми чаках с нетърпение разтоварващите дни защото все преяла се чувствах Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 266
Хубавите рокли стоят еднакво хубаво и на +5кг.Ако някой мухльо поиска от мен да сваля спешно 5 кг,за да ме хареса,ще го накарам да ме заведе в най-скъпия рибен ресторант и ще му разкажа играта.Последното,което ще помни е хубавата ми рокля:kissing:Не знам как може големи жени да имат толкова ниско самочуствие и то да зависи от одобрението на някого колко съм слаба:rolling_eyes:

Не мисля,че се влияят от нечие мнение. Според мен по важно е ти да се чувстваш добре,а не да се влияеш от някой друг.

Общи условия

Активация на акаунт