С какво ви дразнят свекървите- 90

  • 55 351
  • 801
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 962
Бор_яна, ние сме старомодни и кухнята ни си е отделно. Grinning Поли тича из хола вечер, а преди лягане я прибирам в къщата й - тя си има мезонет на 3 етажа Grinning
Скрит текст:
Там прекарва деня.


Да си казала,че една стая  ти трябва за тях  като гости.Не  ме претрепвай.


Пепел ти на езика. Grinning

# 646
  • Мнения: 5 346
КАГ, тежки времена си преживяла, но вярвам и радостни.

Напротив! Имах прекрасно безгрижно  детство, още по-прекрасна ученическа и студентска младост и най-прекрасен семеен живот.
Скрит текст:
Но преди 3 години всичко се промени.  Тежките ми времена настъпиха, когато почина съпругът ми , а след него за кратък срок още няколко  от  най-близки ми хора-сестра, племенници, свекърва. Преди това брат ми и родителите ми. Но продължавам напред.
Да са здрави синовете,снахата, внучетата. Те са ми сега радостта.

# 647
  • Мнения: 18 549
Не знаех,че правят такива красиви къщи -лукс направо. Имам коте,дойде малко и гуреливо ,сега е красив ловец и се примъква в къщи,но не ми се иска.Ще внеса тоалетна и ще го къпя,но ме е страх ,сама  и да ми скочи както спя,може да пукна от страх.Не  е за мен.

# 648
  • Мнения: 6 604
Айси, достатъчно млади са, за да знаят какви са вълненията и притесненията на една бременна. Затова игнор доколкото е възможно и се наслаждавай на бременността си.
Дано след раждането само свеки да не си прехвърли рязко съветите от полилея към отглеждането на бебе.
Огромен плюс е, че не живеете заедно. За гости все ще я изтърпиш.😙
П.п. Гугъл- яде ли мебелите чинчилата?

# 649
  • Мнения: X
Оф, Гугълче, ако пукна от задушаване, ти ще си виновна! С тоя апартамент на чинчилата едвам се сдържам да не изцвиля от смях и да не събудя Уишмастъров рано сабахлем в неделя. Апартамент на чинчилата!  Joy

# 650
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Диди, не ги вълнува явно. Млади са, още 60 нямат.

Ами млади са, не са от времето на Гераците все пак. Има-няма 5-6 години по-възрастни от мен и мъжа ми. Аз не мога по никакъв начин да си представя, че като се заженят дъщерите, ще тръгна да им давам акъл как да си подредят жилището. На такива картинки съм се нагледала в работата си - идва младо семейство с мама да обзавеждат кухня (независимо дали тъща или свекърва, тъщите не се обсъждат, но можем да сме не по-малки змии) и почва да раздава акъли на младите как точно да си направят обзавеждането, защото "мамазнаенайдобре", че и се налагат и се сърдят, ако нещо им се каже наопаки. След такива случки винаги си казвам, че ако се усетя, че тръгвам да се бъркам на когото и да било в личните му работи, по-добре да се самоубия.
Все си мисля, че при такива ситуации е много по-важна позицията на съпруга/съпругата (пиша съпругата, защото на мен свекърите не са ми се бъркали, но баща ми умираше да дава акъли и да мрънка за всяко решение, което вземем и винаги съм го отрязвала), дали той ще даде ясен знак, че решенията в неговото семейство се вземат от двамата, а не от мама и тате.

# 651
  • Мнения: 6 962
Оф, Гугълче, ако пукна от задушаване, ти ще си виновна! С тоя апартамент на чинчилата едвам се сдържам да не изцвиля от смях и да не събудя Уишмастъров рано сабахлем в неделя. Апартамент на чинчилата!  Joy
Ами за какво друго да ни трябва 3-стаен апартамент? Grinning Ти сещаш ли се за друга причина? За чинчилата е, то се подразбира. Grinning

Диди, да, малко гризва, но основно от старите (нали сме в ремонтна обстановка и все още имаме от ония СОЦ мебели), а новите не са й вкусни. Много ми помага със свалянето на тапетите. Grinning Адски са й вкусни. Проблемът е с кабелите. Вече всичките ни кабели вървят по тавана след като на два-три пъти ни спира нета.

Сесили, аз на живо не съм виждала чак такива случаи. За тях разбрах чак от Популе и великата й тема за дивана. Там човек разбира как разсъждават някои хора. Тя например, беше убедена, че това е огромна грешка на децата, които щели ужасно да съжаляват, че са си купили прекалено голям диван. Искала да ги спаси от ужасна грешка.

# 652
  • Мнения: X
Мдам, апартаментът за чинчилата ми припомни как майка ми изтърси обвинително:"Хората гладуват, а ти храниш  кучето с патешко". Това по повод патешките фенери или крила, с които храня моя мил Грозник. Така храната му излиза по 60-80 стотинки на ден. Ако има прИмоция, даже по 50 стотинки дневно става. Обаче, не, храня кучето с патешко. Ще речеш, че патица по пекински минимум му готвя.

# 653
  • Мнения: 25 610
Мдам, апартаментът за чинчилата ми припомни как майка ми изтърси обвинително:"Хората гладуват, а ти храниш  кучето с патешко".

Тук трябваше да подскочиш гузно: "Олеле, майко, извинявай! Да ти сипя и на теб?".

# 654
  • Мнения: X
 Joy Ама той сурови и кървави ги нагъва. Освен, да метна един кокал следващия път.

# 655
  • Мнения: 14 654
Гардеробът от Перник има потенциал да надмине дори дивана на Полуле, ще следя казуса с интерес, сигурна съм, че това не е последното споменаване на въпросния гардероб - чамов, пет крила, дори ще има място и свекървата да си слага там някои нейни работи, за които у тях няма място, пък и е в комплект с ракла, направо не знам как може айси да се ослушва още.

# 656
  • Мнения: X
...дори ще има място и свекървата да си слага там някои нейни работи, за които у тях няма място...

Като каза "да си слага нейни работи" - станах свидетел на една невероятна случка.

Приятелка на баба ми обикаля из целия град да кълне и плюе снаха си. Снахата прогонила свеки от горния етаж, свекървата останала само с долния. Обаче проблем! Вещите на свеки не се събират на един етаж, а сърце не ѝ дава да ги хвърли. Та тази жена започна да обикаля из града и да оставя при приятелки - тук торба, там торба, подправени с обилни клетви към жената на сина ѝ. Дошла и при баба ми и оставила на съхранение една торба с дрехи под претекст, че баба ми се шири на огромната площ от 2 стаи. Тази торба от 2 години стои в хола и баба си подпира вратата на терасата с нея лете... Grinning

Тъй че мили снахички - от вашата опакост страдат други. Laughing Разбира се, че ще ви ползва гардероба. И шкафовете. И тавана и мазето.

# 657
  • Мнения: X
Баба ти е душица златна. Как пък няма да приема в дома си нечия торба с вещи.

# 658
  • Мнения: 6 962
Мдам, апартаментът за чинчилата ми припомни как майка ми изтърси обвинително:"Хората гладуват, а ти храниш  кучето с патешко".

Тук трябваше да подскочиш гузно: "Олеле, майко, извинявай! Да ти сипя и на теб?".
Заради вас двете МП мисли, че на него се смея. Laughing

3...2...1...
Докато някой попита дали Айси живее в апартамент на свекървата и ако се окаже така, следва размахване на пръст как в такъв случай е редно да си направят стаите с по няколко чамови 5-крилни гардероба, за да има място за вещите на свекърите, когато идват на гости.

Все пак за мен Популе е ненадмината. Аз си спомням, че беше пускала жалейна тема как снаха й не готви на синчето, което е принудено да ходи при мама да вечеря. Нехранимайницата поръчвала ядене и рядко готвела някакви аламинути.

# 659
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Седя си аз на дивана и слушам как от телефона още малко ще захвърчи слюнка, докато баща му крещи "Дом на гризачи - това правите! Вие деца нямате, стаи купувате, само за чинчилата мислите! Мислиш си, че си много голям, ама хората имат и по-големи грижи от гледането на чинчили, да не мислиш."
JoyJoyJoy
Що не му подариш снимка в рамка на сладураната, която си дала тук, да я гледа постоянно и да му напомня непрекъснато в какъв апартамент се шири. Smiling Imp

Общи условия

Активация на акаунт