С какво ви дразнят свекървите- 90

  • 55 376
  • 801
  •   1
Отговори
# 660
  • Canada
  • Мнения: 3 358
icey, не се оставяй да ти вървят по главата! Когато нещо не ти харесва си го кажи. Щом им харесва толкова този 5 крилен гардероб - да си го вземат за тях. Вие си имате други планове.

# 661
  • София
  • Мнения: 24 839
Все пак за мен Популе е ненадмината. Аз си спомням, че беше пускала жалейна тема как снаха й не готви на синчето, което е принудено да ходи при мама да вечеря. Нехранимайницата поръчвала ядене и рядко готвела някакви аламинути.

Темата с дивана беше култова, наистина!
Но пък за готвенето, някак не мога да го разбера- защо да не сготвиш, ако на момчето съвсем не му се отдава?
Тя, Популе беше възмутена че сина ѝ бил вършел това и онова " на снахата", ами няма нищо срамно една жена да сготви.
Моят мъж имаше златни ръце за всичко, но с готвенето беше скаран, нищо че сам е живял години наред.
Боб и пържени яйца, това му беше постижението.
И какво- да се бях запънала на аламинути или да поръчвам кетъринг и за децата от мързел? newsm78

# 662
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само мъжете ли имат право да са "скарани с готвенето"? Готвенето при жената да не би да е вродено?

# 663
  • Мнения: 6 966
АбсурТ, съгласна, но за тези неща пак трябва да си се разберат двамата помежду си. За мен би било цяло предателство МП да хукне по родата през вечер с оплакване, че не готвя. Ами седни, кажи, нещо заедно да опитаме да направим, да се научим, кажи какво обичаш, какво не ти харесва.

Ако синчето е свикнало с гозбите на маминка, ясно, че началните опити на жена му в кулинарията ще му се виждат непохватни. Повечето жени не са мастър шеф преди да заживеят с мъж/самостоятелно. Ако всеки път като нещо не му хареса, сбръчква нос и прави физиономии, връзвайки обувките на път към спасителните манджи на мама, нищо чудно да й е минал мерака съвсем. А мама не помага особено като от своя страна хвърля обвинителен поглед към левачката, която едно гурме не спретва като хората. В такива ситуации най-доброто решение е да не се месиш и да дадеш най-простия съвет - оправете се помежду си.

# 664
  • при късмета
  • Мнения: 24 021
Друго беше куриозното в тезата на Популе с готвенето. Мрънкаш, че поръчват готова храна, че снахата не готви, и най-вече, че не можело да не сготви поне за празници, последното направа го анатемоса. До като не се изтърва, в друга тема, че за Бъдни вечер е взела готови сърми от верига за у тях. Излезе, че всичките й изисквания и теории се отнасят само за снахата, но не и за самата неа

# 665
  • Мнения: 12 671
И моите поръчват. Съседите ми казаха.

# 666
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Само мъжете ли имат право да са "скарани с готвенето"? Готвенето при жената да не би да е вродено?
Същото се питам.


Но пък за готвенето, някак не мога да го разбера- защо да не сготвиш, ако на момчето съвсем не му се отдава?
.....
ами няма нищо срамно една жена да сготви.

  Т.е. срамно е да не умееш да готвиш, ако си от женски пол?

# 667
  • Мнения: 12 671
То и на мъжете техническите работи не са вродени, ама ги вършат.

# 668
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
То и на мъжете техническите работи не са вродени, ама ги вършат.
това изобщо не важи за всички мъже.

# 669
  • София
  • Мнения: 24 839
Само мъжете ли имат право да са "скарани с готвенето"? Готвенето при жената да не би да е вродено?

А, не, винаги може на жената нищо да не ѝ е вродено, освен мързела.
Трябва само да си намери някой, който да ѝ наеме готвач поне за децата, докато тръгнат на ясла и градина, че да ѝ остане само вечер да ги подлага на кетъринга. Mr. Green

demmy, за мен мързелът е срамен, не да не можеш да правиш нещо, но да имаш желанието да се научиш.
Най- нормалното нещо е, когато родиш и докато са ти малки децата, докато си вкъщи да не чакаш мъжът ти да се върне от курса по готварство, който е записал след работно време, че да ти сготви.

Накакси не мога да си представя такава жена- мърда, все дебнеща да не се мине- пералня да не пусне, прахосмукачка, щото трябвало точно поравно и мъжа ѝ да бърше прах и простира.
Да седиш цял ден на бюрото и като се върнеш да се размажеш на дивана- ами, не целулит и задник, ами паласки ще натрупаш на млади години, които и фитнеса не може да ти оправи.

Сега ще скочат дежурните- а мъжа може, а?
Ми, не, на мъжа може да му се намери винаги работа, а и задачата да се опознава и сближава с децата си, да имат само техни моменти, вместо да ми се вее с парцала за прах и да ми убива либидото.

Последна редакция: нд, 14 яну 2018, 13:51 от absurT

# 670
  • София
  • Мнения: 28 690
Само мъжете ли имат право да са "скарани с готвенето"? Готвенето при жената да не би да е вродено?
Същото се питам.

...
Не разбрах за кой мъж говорите? За конкретен или по принцип? Ако е второто, реално почти няма мъже, които да не могат да готвят. Нито някой има право да е "скаран" с готвенето, освен ако не говорим за дете или за болен.

# 671
  • Мнения: 6 966
И моите поръчват. Съседите ми казаха.
Laughing

Това, за да ги стегнеш са ти го казали. Дано си тропнала с черпака по масата, както подобава.

# 672
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Само мъжете ли имат право да са "скарани с готвенето"? Готвенето при жената да не би да е вродено?
Същото се питам.

...
Не разбрах за кой мъж говорите? За конкретен или по принцип? Ако е второто, реално почти няма мъже, които да не могат да готвят. Нито някой има право да е "скаран" с готвенето, освен ако не говорим за дете или за болен.
Напротив, много мъже и жени не могат да готвят.

И моите поръчват. Съседите ми казаха.
охх Joy

# 673
  • Мнения: 6 604
Само мъжете ли имат право да са "скарани с готвенето"? Готвенето при жената да не би да е вродено?

А, не, винаги може на жената нищо да не ѝ е вродено, освен мързела.
Трябва само да си намери някой, който да ѝ наеме готвач поне за децата, докато тръгнат на ясла и градина, че да ѝ остане само вечер да ги подлага на кетъринга. Mr. Green
Или мъжа й да готви.

# 674
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
То и на мъжете техническите работи не са вродени, ама ги вършат.
Ами да кажем много по-рядко се налага да ремонтираш кран, отколкото да сготвиш някаква манджа.
Не мисля, че трябва тия работи да бъдат разделителна линия в едно семейство. Моят мъж например е много добър кулинар, обича да готви и да експериментира, дори си е направил профил в някакъв сайт за готвачи, снима си  произведенията и  си ги публикува (и винаги намеква, че най-добрите готвачи са мъже). Обаче камарата чинии, тенджери, тави на мивката мен чака (нямам съдомиялна, в новият си дом, който планирам още се чудя дали да се обзаведа с такава). В същото време на мен не са ми чужди техническите умения, когато се налага и няма нужда да скимтя за помощ, ако трябва да сменя крушка или да оправя течащо казанче.

Общи условия

Активация на акаунт