" Дървото на живота" - повторение по Нова телевизия.

  • 68 491
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 000
Съгласна съм с тебе, Мириел,  едно е да имаш предварително написан сценарий, съвсем друго е да го менят всеки ден, например.
Харесвам Луиза, според мене се справя много добре.

# 61
  • Мнения: 2 742
Между другото Моньо Монев го гледах за пръв път именно в Дървото на живота. Така го намразих с тази роля, че като го видях в Откроднат живот чак му се зарадвах, че пак играе темерут, но този път чаровен Joy Толкова добре пресъздава лукавия Илийчо, че не мога да си представя друг в тази роля. Изобщо с този сериал си давам сметка колко талантливи са ни актьорите и колко е важно какъв ще е сценария, за да се развие добре даден образ.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Сериалът е правен по мотиви от "Битието" на Владимир Зарев, то си го и пише накрая в надписите, но наистина са мотиви и нещата са доста различни от книгата. Взех си и трите части още през 2013, когато тръгна сериалът по ТВ7.

Аз пък сега се замислих - ТВ7 не беше ли свързана с КТБ и тя всъщност точно след фалита на банката затъна? С това си обяснявам изпипването на сериала - имали са добро финансиране.

# 63
  • Мнения: 2 365
Cериалът е правен само по мотиви от книгата. Преди няколко дни започнах да я чета и съм много изненадана колко различен е сюжета във филма. Hе съм напреднала много, но дотук, образа на Йордан, например, няма нищо общо. Представяйки си артистите и образите от сериала, ми е много трудно да възприема романа Laughing

# 64
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 913
Т.е. разликите с книгите са толкова големи, че един например там е жив, а тук мъртъв? Във филма зетът е със заушка, а в книгата - не? Предполагам, че има разлики, но чак съществени?

Дори и така да е, сценаристите имат опорни точки, което донякъде ги е възпирало от абсурди.

# 65
  • София
  • Мнения: 14 767
И в книгата ли Йордан и зетя са офицери? Това направо ми бърка в мозъка - офицери от армията, пък си седят вкъщи и отвреме-навреме прескачат границата да се включат в някоя чета и да се побият с турците. За дългата коса на поручика да не споменавам направо.

# 66
  • Мнения: X
Междудругото историята на Йордан и Азра и вдъхновена от истинска случка - т.нар. “Русенска кървава сватба” от 1910. Събитията в сериала не са точно същите, има доста разлики, но който иска, може да прочете.

# 67
  • Мнения: 2 365
He, не са офицери. Hито те, нито бащата, който почина. Hямат фабрика. Имат само бирария, Йордан е кръчмаря Laughing Hямат прислуга. Панто е банкер...и още, и още, но няма да издавам, защото в излъчените епизоди не са стигнали дотам Mr. Green

# 68
  • Мнения: X
He, не са офицери. Hито те, нито бащата, който почина. Hямат фабрика. Имат само бирария, Йордан е кръчмаря Laughing Hямат прислуга. Панто е банкер...и още, и още, но няма да издавам, защото в излъчените епизоди не са стигнали дотам Mr. Green
Грабна ми интереса, ще взема да потърся книгите Simple Smile

# 69
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Аз първия път не гледaх сериала, но пък прочетох книгата-и трите чaсти и сегa кaто го гледам някои нещa сa ми много стрaнни, особено героите с различни имена, товa че Илия е възрастен ,а в книгaтa беше дете и други. Но пък филмa ми харесва и го гледaм с желание. А трилогиятa на Зaрев ми е едно от нaй -любимите четивa.

# 70
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 000
Заинтригувахте ме с книгата, прииска ми се да я прочита, но ще е след като свърши филма.

# 71
  • Мнения: 3 048
Ама Каварджикова каква зла е  Laughing 
Направо не се сещам кой друг би изиграл нейната роля по-добре. След като е имало строг ред при мъжа й сега е време тя да поеме всичко в ръцете си за да не се разпадне семейството. Все пак внуци иска и е нормално всичко което прави досега. Този сценарий сякаш вече си го знаем от другаде Smile

# 72
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 913
За онова време е нормално да иска внуци, а не празна къща. Как насочи сина си към отговора на проблема им с фабриката Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 23 057
Така като ги гледате на колко години трябва да са братята и сестрата? ( не на колко изглеждат  Mr. Green)

# 74
  • Мнения: 1 662
Йордан - дърт ерген над 30. По спомен с Азра са им към 10-13г. разликата

Спойлер
Скрит текст:
а и с жена му ще имат огромна разлика в годините, даже си го и казваха, точноколко

Бела - след него, коментирах я по-рано , от 5 години женена и учила за акушерка , около 30.
И после другите братя между 23 и 27-8 . Като Илия е най-малък, нямам спомен Панто и Христо как бяха. Всички са учили нещо и някъде по това съдя , че са над 23-4 .

Последна редакция: чт, 11 яну 2018, 17:10 от alayne

Общи условия

Активация на акаунт