Да преправим старите мебели с любов - тема 33

  • 129 159
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 185
gonybravo, тези плочки са ми любимите. Имахме на вилата една стара бетонна мивка и исках да я облепим с такива, но всички в къщи дружно ме освиркаха. Били много сини....и т.н.Взехме подобни в кафяво.
Кухнята ще е догодина.

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 22:12 от hris.g

# 256
  • Мнения: 437
Кухнята е станала прекрасна. Точно така си представям да стане и нашата. Може ли да споделите плочките за гърба откъде взехте? hris.g - ако е удобно и вие да споделите.? Благодаря

# 257
  • София
  • Мнения: 1 185
Моите са от Сико, на Каи груп
https://www.kai.bg/bg/fayans/mirazh/
Най-обикновени.
Момичета, чета ви с интерес, точно за тази вила пребоядисахме един стар шкаф, от тези гланцираните. Беше и с крака. Ето резултата

# 258
  • Мнения: 1 343
Моите са от Сико, на Каи груп
https://www.kai.bg/bg/fayans/mirazh/
Най-обикновени.
Момичета, чета ви с интерес, точно за тази вила пребоядисахме един стар шкаф, от тези гланцираните. Беше и с крака. Ето резултата

с тебеширена ли?

# 259
  • София
  • Мнения: 1 185
Не, с ето тази
http://www.megachim.com/show_product.php?prod=36
Бързо съхне, не е гланцирана, но мирише около седмица.

# 260
  • sofia
  • Мнения: 183
Hris.g браво и на Вас,плочките са суууупер!
Нашите са от магазин(не знам името)на бул.България до аитлет на Найк(с/у мол България)

# 261
  • sofia
  • Мнения: 183


Ако увеличите снимката се вижда ефекта на четката(не сме се старали)на живо е добре и красиво.Надявам се да съм помогнала

# 262
  • SF
  • Мнения: 21 564
Кухнята ти много ми харесва, включително и дръжките.
Аз такива състарени изтъркани месингови дръжки и въобще мебели не харесвам - потискат ме. Бялото е моят цвят!

Аз имам ПДЧ гръб на моята кухня и освен да дам 20 лева за цветно фолио, друго не се сещам. Плотът бих оставила с цвета на дървото, какъвто си е.

Моля те, дай сега повече информация за лака отгоре - лъскав ли е, матов ли е, колко струва, за каква площ стига една опаковка, от къде се купува...
Мислех да не слагам никакви завършващи покрития отгоре, но толкова ми харесва твоята кухня, че искам да повторя вашите стъпки, за да не сбъркам. Моята е голяма горе-долу колкото вашата, но е на 2 стени като буквата Г с шкафове горе и долу.

# 263
  • Мнения: 55 002
Кухнята е страхотна! bouquet
Само се чудя как ще е с поддръжката? Този лак колко ще издържи?

# 264
  • хасково
  • Мнения: 26
Здравейте на всички!!! Аз съм нова в темата. Скоро ви открих. Почетох доста от темите. Всички сътвотявате големи красоти. Много ме вдъхновихте. Искам да задам 2 въпроса.
Първо към тези които, ползуват шлайф машинки. Как е шумът когато работите с тях. Защото аз имам една доста старичка, около 15 годишна и само като я включа, без да шкуря вдига ужасен шум. Не става за работа в къщи.
И второ към тези които имат биядисани ПДЧ мебели. Как се държат с времето? Пробвах на излишни дъски с домашна тебеширена боя и с боя на водна основа на Лакпром. Струва ми се , че не се получава добре. Доста лесно се бели. Бороконтакт все още не съм купила да пробвам с него. Дали той ще ми реши проблема? Искам са боядисам една стара секция, която цял живот съм мислела, че е с фурнир, а сега разбрах, че покритието на вратичките е меламин.

# 265
  • София
  • Мнения: 147
Ели73 стара,нова машина,вдига общо взето еднакъв шум,но се свършва доста работа Simple Smile
А колкото до боите които сте пробвала,трябва да ги  запечатите с лак или вакса затова се белят.

gonybravo кухнята е стала супер Simple Smile

# 266
  • Мнения: 46 645
gonybravo, прекрасна е станала кухнята! Не само бялото, плота, плочките, всичко е просто идеално! Heart Eyes

hris.g, много красиво и функционално шкафче шкафче! Heart

Ели73, няма да стане без Боро контакт (или тебеширена боя), ще си се бели. Нашата кухня е с Боро от преди няколко години и не е мръднала. Само направих грешката, че ползвах безцветен, а не бял лак да запечатам и леко жълтее.

# 267
  • Мнения: 1 275
НСЧ..след Бороконтакта с боя на водна основа ли боядисва и после лака?Съжалявам ако си писала..но отскоро чета темата.Благодаря!

# 268
  • София
  • Мнения: 147
Да,това са етапите.
1.Боро контакт
2. Боя на водна основа
3. Лак

# 269
  • хасково
  • Мнения: 26

Станоев, върху тебеширената боя съм сложила вакса и пак ако натисна по-силно с нокът и на места се показва основата. Чудя се с купешката тебеширена боя по-здраво ли ще стане? Какви са другите й предимства освен , че покрива от  един път?
Мога ли да сложа боро и ако боядисвам с тебеширена?

Общи условия

Активация на акаунт