Да преправим старите мебели с любов - тема 33

  • 128 769
  • 754
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 574
Здравейте, позволете да ви покажа първата си реставрация - военен сандък превърнат в барче и една 100 годишна маса

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 11:31 от Chory

# 346
  • Варна
  • Мнения: 16
Здравейте, планирам да реставрирам една маса и искам да сваля покритието, с което са боядисани краката ( най-вероятно блажна боя). Може ли да ми препоръчате продукт, който да използвам? Мислех си само със шкурка, но има доста детайли и ще ми е трудно, а и не знам като резултат как ще се получи. Благодаря ви много!

Последна редакция: пн, 28 май 2018, 16:08 от Dani_nani

# 347
  • Варна
  • Мнения: 16
и за да не ми е само консуматорски поста показвам каква акцентна стена си направихме от палетни дъски:

Разковахме ги и ги импрегнирах с препарат за дървеници и плесен:



Боядисах ги с бял латекс и после ги минах с шкурка, за да се покаже фладера:



и това е резултата:








# 348
  • Мнения: 817
Здравейте!
Свекърът ми даде 4 дървени барплот столове и аз се заех да ги реставрирам Simple Smile Изшкурих ги и ги лакирах.Станаха добре,но ми червенеят и след дъжд качулка реших,че бели повече ще се "вържат" с мебелировката в стаята.Какво да ги правя сега?Пак да ги шкуря и после с каква боя да ги боядисам?

# 349
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Дани, страхотна стена, като в списание  Heart Eyes Масата я минаваш с пистолет за горещ въздух, после препарат /аз ползвам Дунав/, после шкуриш. От боята ако е само шкурка, се задръства и постоянно трябва да сменяш, освен ако боята не е много суха и на тънък пласт. Но тази маса като я гледам е дебело боядисана. Страхотна е иначе.

# 350
  • DE
  • Мнения: 9 068
И на мен ми хареса стената. Много обичам смяната на предназначението на нещо Crazy

# 351
  • Мнения: X
Моля да ме посъветвате какъв пистолет за горещ въдух да си взема. Колко мощен, за какви максимални температури, марка, от кой магазин и т.н. Благодаря предварително Simple Smile

# 352
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Често в големите магазини пускат за по 20-25 лв. Ако се прецака е гаранционния срок, ти връщат парите или заменят, ако има от същия. У нас два вече използваме няколко години пълноценно от най-големите евтините.

# 353
  • Мнения: X
Твоят каква марка е, колко вата и до каква температура нагрява?

# 354
  • София
  • Мнения: 5 190
Здравейте, позволете да ви покажа първата си реставрация - военен сандък превърнат в барче и една 100 годишна маса
Много е приятно да се появи някой с първа реставрация! Успех!
Барчето много ми хареса, но моля за снимка и с отворена вратичка Wink

# 355
  • Мнения: 574
Много благодаря, не го качих отворено, че има какво да се желае Simple Smile
Здравейте, позволете да ви покажа първата си реставрация - военен сандък превърнат в барче и една 100 годишна маса
Много е приятно да се появи някой с първа реставрация! Успех!
Барчето много ми хареса, но моля за снимка и с отворена вратичка Wink

# 356
  • София
  • Мнения: 5 190
Може и така Simple Smile
(имам подобен сандък Simple Smile )

Поне веднъж в месеца срещам до контейнерите съкровища, ако някой желае, може да ми изпрати телефона си,  с удоволствие ще му се обадя и ако трябва ще пазя обекта Simple Smile
Скоро се натъкнах на 6 стола на 70-80 години, 2 напълно, напълно здрави! И маса със здрава база... Така ми се искаше някой да ги вземе Sad  
Но може би са отишли на боклука.
Бях срещнала люлеещ се стол с напълно здрава конструкция, също много стар и масивен. Беше напълно изтърбушен.

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 409
Dani_nani, страхотно се е получило! Такава стена обмисляме да си направим  и ние. Би ли споделила какви размери е вашата стена и колко палета ви бяха необходими? И по какъв начин ги монтирахте на стената?

# 358
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Твоят каква марка е, колко вата и до каква температура нагрява?
Куча марка, каква да е, китайски са някакви и двата. Не знам колко вата са, то и не ти трябва да са много, защото прегарят дървото, като задържиш. Ето на първо четене едни китайски https://www.onlinemashini.bg/brand/raider/247-pistoleti-za-gore6t-vazduh
Какъвто и да е, при натоварване се скапват. Затова е по-добре да са от най-евтините.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 16
Dani_nani, страхотно се е получило! Такава стена обмисляме да си направим  и ние. Би ли споделила какви размери е вашата стена и колко палета ви бяха необходими? И по какъв начин ги монтирахте на стената?

Здравей,
Стената ни е 3.20/2.40 и ни бяха нужни около 90бр. дъски. Броя на палетите зависи от вида му, защото има с по 7-8 и с по 12 летви ( май едното се води евроскара, а другото европалет), а и те самите някои са по дебели, други по-тънки. Но после в това е чара на стената Simple Smile.  Грубо за стана като нашата са нужни 10тина палета и здрава мъжка ръка да ги разкове.
Ковахме ги върху предварително хванати за стената дървени летви -8см ( през 50см), на нас ти трябваха 6. Между тях самите сложихме вата, защото стената ни е външна.

Сега искам да си направя и сандък от такива дъски за холна маса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт