Да преправим старите мебели с любов - тема 33

  • 128 750
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39 330
За тези, за които дамата попита и онагледи със снимка лепилото е на самия кант и се лепи с ютия. И да, има и други видове, дебелени и т.н. кантове и за тях си трябва специална машина.

# 721
  • Мнения: 8 076
Щом казваш... аз друго съм виждала Hands V
При толкова много информация за кантовете - питащата ще си намери решението за нея Simple Smile

ПП: това беше в отговор на user555 Wink че странно се получи през един пост

# 722
  • Мнения: 813
 Да, намерих, благодаря много на всички, който отговориха. Магазин за мебелен обков Rosi, Ст.Загора. Имат такива кантове, като отида на място ще разбера как се лепят. Просто не се бях сетила да търся думата „кант”, а търсех „лайсна”. Много глупаво Sweat

# 723
  • Мнения: 5 346
За тези, които още си спомнят моя първи опит за реставриране на 80-годишни шкафове. Приключих! Сложих обикновени прозрачни стъкла.  Още не са поставени в помещението замислено като лятна кухня и не съм ги изтрила идеално, за което се извинявам. Нямах търпение да покажа и правих снимките навън. Има слънчеви петна и сенки, и снимките не са идеални,  но все пак се вижда разликата. Като за първи път смятам, че не е зле.
Преди


След


Преди


След

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 17:41 от K.A.G.

# 724
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Браво !!! Страхотна работа!

# 725
  • Мнения: X
Супер са станали!

# 726
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Много хубаво, чудно!

# 727
  • София
  • Мнения: 6 010
Красиви!

# 728
  • Мнения: 5 346
Благодаря за куража, който ми давате с одобрението!
Следващото , което реших да направя  е първи опит за декупаж с една  стара дървена дъска за рязане. Нея вече  я ошлайфах, после я боядисах с бяла акрилатна  боя.  Следва да си харесам салфетки и да си купя лепило С-200. Имам безцветен лак.  Ако стане сполучливо, ще ми служи за украса в кухнята. 
И едно старо дървено малко столче поднових. Боядисах го и ще го сложа до камината  на двора.

# 729
  • Мнения: 13 188
Приятен, мек цвят и с тези нови дръжки шкафчетата са станали много хубави!

# 730
  • Стара Загора
  • Мнения: 59
Здравейте  ,извинявам се  че нахлувам така   в темата  .
Директно   си  задавам въпроса  .Първо  се  извинявам вероятно  някъде  в темите  го  пише  но  нямам време  да  чета  всички  теми  за да  намеря  отговора  .Ако  искате  може  и  на  лично  съобщение да ми  отговаряте .
Въпроса  ми  е  в един офис който  ще сменя  предназначението  си  има  тази  ламперия  по  стените ,която  в случая  е  тъмна .Въпроса  ми  е мога  ли  директно  върху  ламперията  да  боядисвам която  има  лак от преди това .Или  първо  трябва  да се  шлайфа

За  да се получи  нещо  подобно  на това

или на това примерно


И каква  боя  е  необходимо  да  се  използва ?

# 731
  • Мнения: 1 275
А защо боя? Мисля че ще стане добре ако първо малко зашкурите и после със светъл цветен лак.Ще се виждат шарките на боята и ще стане красиво.Ако под лака обаче има байц..май няма да стане и трябва боя.Преди боята също трябва да шкурите малко или да използвате грундконтакт. Боя на водна основа и после лак на водна основа.
Нека и другите да кажат защото аз съм лаик и отскоро се занимавам с преправяне.

# 732
  • Мнения: 5 346
По -назад в темата се дискутира точно боядисване върху лак. Мненията на по-опитните беше, че трябва да се изшкури, за да може да хване боята. Нямало нужда от грунд.
Аз пробвах на едно старо лакирано ъглово легло. Минах с шкурка, после с боя една ръка.  После имах друга работа и го оставих. Може би с още една или две ръце боя ще стане.

# 733
  • Мнения: X
А защо боя? Мисля че ще стане добре ако първо малко зашкурите и после със светъл цветен лак.Ще се виждат шарките на боята и ще стане красиво.Ако под лака обаче има байц..май няма да стане и трябва боя.Преди боята също трябва да шкурите малко или да използвате грундконтакт. Боя на водна основа и после лак на водна основа.
Нека и другите да кажат защото аз съм лаик и отскоро се занимавам с преправяне.

С какво точно байцът би попречил на лакирането? Байцът е прозрачна боядисваща чисто дърво течност. Не е лак, не е като обикновените бои, попива върху чисто необработвано дърво. Ако дървото е зацапано или обработвано с някакви химикали, попиването е различно и става на петна.
Спокойно може да се лакира, не е необходимо да се боядисва с боя. Ако разбира се байцваното е качествено. Ако е на петна не става.
Да допълня. В случая ламперията не изглежда да е байцвана. С байц въобще много рядко се работи. При наличието на оцветяващи лакове, байц е напълно излишно да се ползва.

..................
Въпроса  ми  е мога  ли  директно  върху  ламперията  да  боядисвам която  има  лак от преди това.
Или  първо  трябва  да се  шлайфа
..........
За да стане това, което искаш от ламперията, която имаш трябва много добре да изшкуриш ламперията, да свалиш напълно старото покритие.
След това трябва да омаслиш или да лакираш с лак.
Има такъв цвят лакове, всякакви видове, на различна основа. Има и масла с такъв цвят, всякакви видове, различни производители.
Шкуренето и свалянето на боя/лак не е много лесно Simple Smile Опитай и си реши за себе си. А може и да видиш цените на готов нов дървен материал в някой склад и да си направиш сметка, кое е по-изгодно - новото или рециклираното. Аз май бих предпочела нов дървен материал.

# 734
  • Мнения: 1 275
Момичето е писало че ламперията в момента е тъмна и за това си помислих че ако е байцвана ..то байца ще е тъмен и ще е проникнал във дървото.Не твърдя че съм права.Може би е добре да се пробва върху малък участък и да се види какъв ще е резултата.

Общи условия

Активация на акаунт