Медицински Център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 2

  • 82 363
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7 279
На мен пък Петрова още на първия преглед ми назначи изследвания за вит.Д, вит.Б12 и ИР.

Белали, какво става с теб?

# 526
  • Мнения: 834
Добре съм, съответно без никакви симптоми.... Утре ще ходя да си пусна чхг,поне да знам ДА или НЕ. Този път дори не се чувствам надута от лекарствата или с някакво напрежение - изобщо нищо. Ще видим.
Кога ти е бил първия преглед? Аз имам чувството,че от скоро ги следят тези витамини.И изобщо много лекари им обърнаха внимание малко след дъжд качулка.Аз от няколко години ги пия и то само в метилирани форми.

# 527
  • Мнения: 7 279
Януари бях на първи преглед.

Стискам палци за високо чхг! Flowers Four Leaf Clover

# 528
  • Мнения: X
Не се самозслъгвайте че с едни витамини ще успеете да забременеете и износите плода!Аз забременях спонтанно и естествено ги изследвах всичките тези витамини, които са супер модерни да се изследват у нас!И какво стана-всичките си бяха в норма, нооо...като е лош генетичния материал, който носите природата го отхвърля!Въпрос на хромозомен дефект!Така че моля ви не се лъжете, че като пиете Б12 примерно и хоп нещата ще се получат!Бременността ми приключи в 5г.с. точно защото нещо е куцало с ембриона-бил е некачествен!Най-доброто, което може да се направи ако ще се прави ин витро опит е ПРЕДИМПЛАТАЦИОННАТА ДИАГНОСТИКА!Това за жалост в Бг не се прави!При повече от 1 неуспешен опит или спонтанен аборт това е решението, а не да се пият добавки!Хубаво е човек да си ги следи тези неща и те да са в норма, защото са важни, но не се хващайте като удавник за сламка за тях!

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 21:47 от Анонимен

# 529
  • Мнения: 2 484
Аз не мислех да пиша и да влизам в излишни не виртоални разправий , но бях пациентка на д-р Минев 2 години какви ли не процедури не правих , сумати стимулаций и скромната сума от 9000 лв без какъвто и да е резултат . Просто явно не беше моя лекар 🙂 При д-р Петрова отидох на шега чаках за час около 2 месеца после пред кабинета още 2 часа , верно понякога е мноого груба , но знаете ли от къде се оказа моя стерилитет 😆 прогестеронов дефицит . Изследване за 15 лв и прогестеронов препарат за 30 лв и забременях от първият месец при нея . Да все няма часове , да много се чака и понякога ми е крещяла , но как никой друг не се сети да го изследва този прогестерон , а правих цветни снимки , имах полип , пих фемара сумати месеци . Да сега вече не съм пациентка на Петрова просто защото тя каза аз свърших това което е нужно от мен , сега просно някой трябва да следи бременноста ти . Според мен всеки е свободен да намери своят лекар , да опита късмета си при един или друг . Винаги ще има доволни и недоволни от един или друг . Не казвам че д-р Минев е лош доктор , дори напротив може би е много добър специалист помогнал на много жени да сбъднат своята мечта но , просто не е моя доктор , както и за  д-р Петрова има доволни и не доволни , и винаги ще е така . Успех на всички и ако усетите , че това не е вашият лекар просто го сменете , не губете време енергия и нерви без значение дали става въпрос за Петрова , Минев, Даскалов или друго светило в своята област .
Аз не съм изследвала само това -:confused:Прогестерон.Иначе ме прати при ендокринолога във втора градска и той ми изписа Иногинол.Сега сме до там.Почнах Иногинола и на втория месец не ми идва от киста.Сега пия дуфастон да ми дойде и после ако не се е махнала кистата- противозачатъчни....и спрях Иногинола ,че ме достраша..

# 530
  • Мнения: 834
Ееее чакай сега,аз лично не казвам,че точно витамините са виновни за спонтанните аборти. Но не е лошо да се вкарат в ред максимално нещата преди да се правят опити. Те едно време и от недостиг на витамин С са умирали,ама кой да предположи,че всичко е от липсата на някакъв витамин? Те не са гаранция за успех, както и няма гаранция за успех в инвитрото.Но не беше редно толкова дълго време лекарите да неглижират проблема с витамините.

# 531
  • Мнения: X
Ееее чакай сега,аз лично не казвам,че точно витамините са виновни за спонтанните аборти. Но не е лошо да се вкарат в ред максимално нещата преди да се правят опити. Те едно време и от недостиг на витамин С са умирали,ама кой да предположи,че всичко е от липсата на някакъв витамин? Те не са гаранция за успех, както и няма гаранция за успех в инвитрото.Но не беше редно толкова дълго време лекарите да неглижират проблема с витамините.
А някъде да е правено проучване, че тези витамини крият риск при бременност/забременяване?На мен ми звучи като някаква “модна тенденция”, както по едно време беше с фраксипарина и аспирина(то впрочем продължава да е така).Някой някъде е решил, че това е панацея(най-вероятно в България)?!Но това дали е така-не се знае.В чужбина не съм чувала да обръщат такова особено внимание на тези витамини.

# 532
  • Мнения: 834
Аз затова питах kalina дали вината за аборта се хвърля върху витамините.Защото за първи път чувам.Чувала съм,че B12 е важен за развитието на мозъка и нервната система,но пък да предизвика изоставане в развитието на плода и аборт - не съм чувала. Иначе от познати знам,че някои здравословни проблеми да ги оправили чрез ударни дози В12 инжекции - явно някои проблеми може да са свързани с липсата на определени витамини. Модерно или не, по-добре е да не рискуваме с недостиг. А за кариотипа направо съм на 100% съгласна с теб.Единствената причина да се откажа да го направя И това изследване е,че вече е все тая - яйцеклетките са оплодени,ембрионите са каквито - такива...

# 533
  • Мнения: X
Аз затова питах kalina дали вината за аборта се хвърля върху витамините.Защото за първи път чувам.Чувала съм,че B12 е важен за развитието на мозъка и нервната система,но пък да предизвика изоставане в развитието на плода и аборт - не съм чувала. Иначе от познати знам,че някои здравословни проблеми да ги оправили чрез ударни дози В12 инжекции - явно някои проблеми може да са свързани с липсата на определени витамини. Модерно или не, по-добре е да не рискуваме с недостиг. А за кариотипа направо съм на 100% съгласна с теб.Единствената причина да се откажа да го направя И това изследване е,че вече е все тая - яйцеклетките са оплодени,ембрионите са каквито - такива...
Желая ти от сърце успех!

# 534
  • Мнения: 2 484
И по-добре вместо да си изследвате витамините (не че е лошо) си пуснете по един кариотип с партньора!Но като чета, че тук има и хора, които не са си изследвали един прост прогестерон, а са тръгнали да правят ин витро, си мисля, че е безсмислено да коментирам повече в темата Grinning
Коментирайте,все на някой е от полза.Ето аз не съм го изследвала тоз пуст прогестерон.И аз ходих април при Петрова изписа ми вит Б вит Д и ИР да направя,те са Ок и трите изследвания.А преди години като ходех на фоликулометрии след уж предполагаема ову пих дуфастон,тогава той и да е регулирал прогестерона явно е било недостатъчно.Ама и аз сега като одавник за сламка се хванах за прогестерон и ще го пусна да видим какво ще покаже.Иначе имам всички симптоми на дефицит от това което четох из нета...Какво се пие ако е така дуфастон ли?Или нещо по -силно?При всички случаи ще каже лекар де...

# 535
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
А какви са симптомите при нисък прогестерон? Къса лутеална фаза? Зацапване преди МЦ? Или друго?

# 536
  • Мнения: X
Прогестерона се изследва на 7-ми ден след задължително доказана овулация с ултразвуков преглед.

# 537
  • Мнения: 2 484
А какви са симптомите при нисък прогестерон? Къса лутеална фаза? Зацапване преди МЦ? Или друго?

Доста са изредени тук...то всеки втори би трябвало да е с дефицит след  определена възраст.... Ще се пуска изследване въпроса е дали с тест ленти е достатъчно да се засече ову...ужас...http://zelenihrani.com/do-kakvo-vodi-progesteronoviq-deficit/

# 538
  • Мнения: X
А какви са симптомите при нисък прогестерон? Къса лутеална фаза? Зацапване преди МЦ? Или друго?

Доста са изредени тук...то всеки втори би трябвало да е с дефицит след  определена възраст.... Ще се пуска изследване въпроса е дали с тест ленти е достатъчно да се засече ову...ужас...http://zelenihrani.com/do-kakvo-vodi-progesteronoviq-deficit/

Четете, бе хора!Не е страшно-бъдете информирани!Ин витро клиниките са, за да правят ин витро опити-там изобщо не се взима в предвид дали жената има нисък прогестерон-така или иначе се дават високи дози прогестеронови препарати след трансфер!С тест ленти не може да се засече точния ден на овулацията!

# 539
  • Мнения: 834
471 mu/ml Innocent пак се започва голямото чакане... Аз от вчера бях почти сигурна,че ще ми дойде - много силни ПМС имах

Общи условия

Активация на акаунт