Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 85 143
  • 757
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 172
На мен ми сложиха бебчето върху корема в момента, след като го извадиха.  Още голичко и непочистено. Вълнуващо е, а аз не бях подготвена, защото с баткото преди 7 год. не беше така. Гушнах го за малко, след което го взеха за тоалет и мерки, а мен ме шиха. После го гушках и кърмих 2 часа. След това мен ме отведоха в стаята, а него- в Неонатология. Дадоха ми го пак 6 часа след раждането. Раждах нормално, без упойка и без избор на екип или акушерка.  

# 361
  • Мнения: 179
Много благодаря на всички които отговориха Heart, изчетеното в тази тема и специално тези отговори накланят везните към Шейново като избор за раждане. Може би ще обмисля още малко варианта с ВИП стаята, защото много ми се иска да си взема бебчо при мен, ако всичко е наред и мога физически да се справя, разбира се.

# 362
  • София
  • Мнения: 2 565
Повечето момичета, които раждат естествено, се чувстват добре няколко часа след раждането. Силите се възстановяват доста бързо, при мен беше така, а и при доста други. С много течности и хубава храна няма да има проблем бебчо да е при Вас. Аз раждах в друга болница, но синът ми беше с мен 24 часа ( след първоначалните прегледи) и просто не мога да си представя да беше по друг начин. Кърмех на поискване от първия му ден и мисля, че това помогна и за успешното кърмене нататък.

# 363
  • Мнения: 437
Аз бях в обикновена стая и се разписах, че искам бебето да е при мен. Другата мама беше съгласна и така

# 364
  • Мнения: 193
Привет, влизам с няколко въпроса, ако може някоя раждала скоро мама да отговори, ще съм благодарна Simple Smile
-Какви са шишетата за мляко на бебетата/марка/? Чудя се дали биха били съвместими с помпата ми, евентуално. И има ли къде да се ползва стерилизатор при нужда?

# 365
  • София
  • Мнения: 3 715
Каквото ти донесат, носили са ми Чико и Нук. Помпата ми е Медела и към нея си имах шише, най-добре си вземи съвместимо и давай с него. Също не препоръчвам да ползваш техните понеже са с огромни дупки и направо се лее млякото... Стерилизатор не мисля, че има.

# 366
  • София
  • Мнения: 5 617
В стаята имахме контакт, то на стерилизатора друго не му трябва. Когато аз раждах, носеха само Чико, но с наистина голяма дупка според мен.

Вкъщи му давах от Canpol Habermann. Доволна съм, защото синът ми беше лаком и само с тези шишета не се давеше.

# 367
  • Мнения: 478
Чико и Нук са шишетата, с голяма дупка течат...първия път дори намокрих бебето и се наложи да го преобличам. Не мисля,че ще са съвместими с помпата, по-добре си вземи съвместимо да нямаш проблеми и главоболия. Стерилизатор не съм разбрала дали има. 😊

# 368
  • Мнения: 371
какво носите когато отивате за раждане

# 369
  • София
  • Мнения: 5 617
В сайта има информация за необходимите неща.

# 370
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здравейте, предстои ми раждане през юни и съм се насочила към Шейново. Зачудих се за избор на екип, тъй като следящия ме лекар води раждания там. Аз си ходя в частния му кабинет,не в болницата. Чета обаче, че повечето раждали в Шейново без избор на екип са доволни от грижите и отношението и се замислям има ли смисъл изобщо, при положение, че карам много лека и безпроблемна бременност до сега. Та въпросът ми е когато дойде момента за раждането мога ли просто да отида в болницата без преди да съм ходила нито на тонове, нито на нищо? Също мога ли да ползвам ВИП стая ако съм без избор на екип? Ако все пак реша да избирам екип кога се плаща, преди или след раждането?

# 371
  • София
  • Мнения: 321
Аз раждах в Шейново преди 20 дни. Бях с избор на екип. Но и без екип може да отидете,когато започне раждането. И Вип стая може да вземете,стига да има свободна.
Избора на екип,Вип стаята и всичко се плаща в деня на изписването.

# 372
  • Мнения: 478
Здравейте, предстои ми раждане през юни и съм се насочила към Шейново. Зачудих се за избор на екип, тъй като следящия ме лекар води раждания там. Аз си ходя в частния му кабинет,не в болницата. Чета обаче, че повечето раждали в Шейново без избор на екип са доволни от грижите и отношението и се замислям има ли смисъл изобщо, при положение, че карам много лека и безпроблемна бременност до сега. Та въпросът ми е когато дойде момента за раждането мога ли просто да отида в болницата без преди да съм ходила нито на тонове, нито на нищо? Също мога ли да ползвам ВИП стая ако съм без избор на екип? Ако все пак реша да избирам екип кога се плаща, преди или след раждането?
Можете да отидете и когато започне раждането, но тогава трябва да се надявате просто да случите на добър екип, тъй като е друго да ви изражда някои, който ви е следял цялата бременност и някой, който сега ви вижда за пръв път. В суматохата може и да забравите някои неща и тн. Лично аз не бих рискувала, все пак не раждаме всеки ден, ако имате възможност да си го позволите разбира се. Аз раждах в Шейново с избор на екип, също ходех извън болницата на прегледи, просто моята АГ изражда там. Избора на екип, вип стая и всичко се плаща със сигурност след раждането, поне на другия ден или в деня на изписването. Вип стаята на мен АГ ми я беше запазила, бях планово секцио, в противен случай точно тогава имаше много раждания и вероятно нямаше да мога да я ползвам аз. Така че и това е плюс ако може твоята АГ да ти я запази в случай, че раждането е планово. Лека бременност и безпроблемно и леко раждане желая каквото и решение да вземете! 🙂

# 373
  • Мнения: 3
Здравейте,
Ако може някой, скорошно раждал в Шейново да сподели има ли предродилна и родилна зала, в която те местят?
Съответно тези зали (предродилна и родилна) самостоятелни ли са? Ако не са, има ли възможност за самостоятелни такива?
Ако мъжът ми  присъства, и залите не са самостоятелни как се процедира?
Става въпрос, естествено, за нормално раждане.

Ще звънна утре да питам дали имат отворени врати да отида да погледна, но ще се радвам и на информация от раждали там.

Благодаря предварително

# 374
  • София
  • Мнения: 1 456
 Здравейте, всяка втора и последна сряда има ден на отворените врати.
Здравейте,
Ако може някой, скорошно раждал в Шейново да сподели има ли предродилна и родилна зала, в която те местят?
Съответно тези зали (предродилна и родилна) самостоятелни ли са? Ако не са, има ли възможност за самостоятелни такива?
Ако мъжът ми  присъства, и залите не са самостоятелни как се процедира?
Става въпрос, естествено, за нормално раждане.

Ще звънна утре да питам дали имат отворени врати да отида да погледна, но ще се радвам и на информация от раждали там.

Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт