Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 85 153
  • 757
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 42
Аз искам да кажа моето впечатление от болницата.
Много съм доволна от лекарите, които ме приеха и които ми направиха секциото на 14.06.19. Също и отношението в реанимацията беше много добро.
От там нататък, за жалост, впечатленията не са добри. В след родилно е пълна анархия. Никой нищо не ти обяснява - нито кога дават/вземат бебетата, нито кога какво дс правиш и кал да храниш и да се грижиш за бебето. Визитациите са пълна бутафорщина, питат как си и мерят температура.. Никой не ми гледа как зараства раната и ме сменят превръзката, ако ти не настояваш.
Хигиената е под всякаква критика. В момента тече ремонт и навсякъде се разхождат майстори и външни лица без калцуни, без маски, всичко по коридорите и стаите е в прах и мазилка от ремонта. Стаята се чисти макс 2 път на ден с един мокър парцал, без да се мете и т. н. Тоалетните и баните са ужасни и бях потресена, че майсторите ползват тоалетната на уж ВИП стаите.
Моника,

Къде ремонтират? Дали знае някой до кога ще продължи този ремонт?

# 466
  • Мнения: 89
До есента трябва да приключи целия ремонт

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 17:45 от bubanka

# 467
  • Мнения: 18
Вчера като бях на тонове, казаха, че имат 50 дни, за да завършат ремонта. По-лошото е, че не спират от 14 до 16ч., а шумът е ужасен. Не знам как се търпи, особено с бебета...

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 17:44 от bubanka

# 468
  • Мнения: 95
Аз като ходих на Ден на отворените врати беше ужасно мръсно по коридорите, навсякъде работници... Но чистачките постоянно чистеха по тях.
Силно се надавям до началото на август да са приключили, защото планът е да раждам там.

# 469
  • Мнения: 1 134
Искам да попитам вече раждалите в Шейново, изследва ли се микробиология на влагалищен секрет след самото раждане или не е рутинно?

# 470
  • София
  • Мнения: 172
Искам да попитам вече раждалите в Шейново, изследва ли се микробиология на влагалищен секрет след самото раждане или не е рутинно?

Не изследват. Поне на мен не са ми изследвали.  А защо да изследват СЛЕД раждане?

# 471
  • Мнения: 1 134
Искам да попитам вече раждалите в Шейново, изследва ли се микробиология на влагалищен секрет след самото раждане или не е рутинно?

Не изследват. Поне на мен не са ми изследвали.  А защо да изследват СЛЕД раждане?
Благодаря за отговора. Мисълта ми беше дали контролно го изследват впоследствие, иначе се подразбира, че при проследяване се изследва на определен период преди самото раждане.

# 472
  • София
  • Мнения: 1 456
Родих преди два месеца в Шейново, не, не са ми изследвали.
Искам да попитам вече раждалите в Шейново, изследва ли се микробиология на влагалищен секрет след самото раждане или не е рутинно?

# 473
  • София
  • Мнения: 5 617
След раждането и на мен не са ми изследвали, но преди това - да. Не съм се следила в Шейново, приеха ме в патология за пренасяне на обяд, а на следващата сутрин ми взеха кръв, урина и влагалищен секрет.

# 474
  • Мнения: 1 134
След раждането и на мен не са ми изследвали, но преди това - да. Не съм се следила в Шейново, приеха ме в патология за пренасяне на обяд, а на следващата сутрин ми взеха кръв, урина и влагалищен секрет.
Мерси за информацията, а на момента ли се плащат изследванията или след раждането накуп с разходите по него? Питам, понеже терминът ми наближава, а нямам индикации за раждане.

# 475
  • София
  • Мнения: 5 617
Не съм плащала изследванията, а само епидуралната упойка в деня на изписването. Раждах октомври 2017г, та не знам сега как е.

# 476
  • София
  • Мнения: 1 456
Доколкото знам всичко се плаща в деня на изписването.

# 477
  • Мнения: 1 134
Благодаря момичета, информацията беше полезна. А и предпочитам да съм подготвена и да знам най-малкото чисто организационно как стоят нещата, че като цяло хич не се чувствам готова за раждането, а времето напредва.

# 478
  • София
  • Мнения: 1 456
Всичко ще е наред, бъди спокойна, всички там са изключителни специалисти.
Леко раждане и прекрасно здраво бебче.

# 479
  • Мнения: 1 134
Всичко ще е наред, бъди спокойна, всички там са изключителни специалисти.
Леко раждане и прекрасно здраво бебче.
Мерси, леко раждане и на всички, на които им предстои. Hug

Общи условия

Активация на акаунт