Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 85 080
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Трябва ти дата за секциото, затова другия път като ходиш на тонове говори за това с акушерките от ЖК или питай на регистратурата. Може секцио без избор на екип там, не е проблем.

# 706
  • София
  • Мнения: 3 715
Ако избираш екип препоръчвам Вецев за секциото.

# 707
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте Simple Smile Аз съм в 35гс + 1, следя се в полимед , но избрах да раждам в Шейново, защото моят аг изражда в “Тина Киркова” и не съм доволна. Вече един път бях на тонове в Шейново и в четвъртък съм пак. Бебка е застанала настрани и на последния преглед  лекаря каза, че може да се наложи секцио.. аз все още си я усещам високо. В Шейново не познавам лекарите и не мога да избера екип , но се чудя в такъв случай как стават нещата със секцио , ако нямаш
дата? Дали някоя мама може да ми даде съвет или да каже лекар от които е доволна Simple Smile

Не е  нужен екип за секцио. Другият път попитай,ще те прегледа завеждащата и евентуално ще насрочи дата за операцията. Ако ще избираш екип горещо ти препоръчвам Др Николай Герджиков. Успех и леко раждане

# 708
  • Мнения: 113
Здравейте Simple Smile Аз съм в 35гс + 1, следя се в полимед , но избрах да раждам в Шейново, защото моят аг изражда в “Тина Киркова” и не съм доволна. Вече един път бях на тонове в Шейново и в четвъртък съм пак. Бебка е застанала настрани и на последния преглед  лекаря каза, че може да се наложи секцио.. аз все още си я усещам високо. В Шейново не познавам лекарите и не мога да избера екип , но се чудя в такъв случай как стават нещата със секцио , ако нямаш
дата? Дали някоя мама може да ми даде съвет или да каже лекар от които е доволна Simple Smile
Бих препоръчал Др Татяна Абаджиева с две ръце.

# 709
  • Мнения: 421
Аз също раждах в Шейново края на юли. Много съм доволна от грижите за мен в реанимация (секцио бях), сравнявам с Токуда преди 3г.
Бях във ВИП на 4 ет. и много се радвам, че го реших и настоях, тъй като трябваше да почакам в общите стаи да изпишат жената, която беше настанена там. Е, там беше ужас, тясно, едно слънце печеше, пот се лее. За да излезе някоя мама с бебе, всички правихме маневри в коридора.
На моето не му бяха пуснали изследвания изобщо, та антибиотик нямахме, но половината бебета поне бяха на антибиотик.
За стаята за кърмене да кажа - родих в четвъртък, излязох от реанимация в петък и хич не ми беше до това още. На другия ден тръгнах да търся помощ и се оказа, че събота и неделя не работи, чак в понеделник след 14ч. Е, в понеделник бързах да ме изпишат и да си ходим, та даже не я видях тази стая...

# 710
  • Мнения: 40
Здравейте, може ли да споделите какви изследвания са ви искали при постъпване при раждане? И ако ги нямате там ли се правят 🤗 И какво ни е необходимо за в болницата?

# 711
  • София
  • Мнения: 5 617
Не съм си следяла бременността в Шейново, приеха ме в патологията, защото пренасях. Взеха ми кръв, урина и микробиология. Раждах есента на 2017г.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 456
Носех всички изследвания от ЖК, която не беше в Шейново, кръв, урина и микробиология. Отидох с изтичащи води, след прегледа ми взеха кръв.

# 713
  • Мнения: 235
Здравейте,
Ще следя темата с интерес.
Имам много време до термин,
но вече лежах два пъти в Шейново,
за задържане. Поради това, че обстановката ще ми е позната съм се насочила към тази болница.

# 714
  • Мнения: 9
Здравейте, искам да споделя част от преживяването си в болница Шейново,където родих своята дъщеря за тези, които ровят във форума и искат актуална информация, както бях и аз. Състоянието на болницата е много добро. Доволна съм. Родих в болницата нормално без екип на 08 декември 2019 и без ВИП стая и не съм платила и стотинка. Отидох в болницата 3 часа след като започнаха контракциите, защото от много слаби през 10 мин, със всеки изминал час се засилваха. Прие ме д-р Дорина Янева на 07.12.2019. На 08- ми от 3 до 6:30 започнаха яките кинтракции през минута-две и така в 6.30 имах 6,5см разкритие. Направиха ми клизма, която не е нищо особенно, така че спокойно за тези които се притесняват /както бях аз/. След това отидох във родилна зала и ми пуснаха тоновете на бебето. Неисках окситоцин да ми пускат и се съобразиха, но ръй като не се движа и упражнения няма как да правя, а само лежа разкритието беше минимално. В 11.00 се вече неможеш да издържам,защото от 24 часа имах контракции и не бях спала, затова се съгласих да ми пуснат банката със окситоцин и така след час и половина имах 8.5см разкритие и напъни и родих. Акошерката, която ме изроди се казва Ева Димитрова и съм и безкрайно благодарна. Лекарят, който присъстваше беше много спокоен и мил, но неразбрах как се казва. Тъй като са ми направили епизотомия Д- р Янева /беше пак на смяна/ ме заши, но преди това ми пуснаха упойка и заспах. След 3 часа ме заведоха до стаята. Леглата са много удобни. На 11ти ни изписаха, но на 9и10ти д-р Янева идваше да провери кал съм. Почувствах се много добре от отношението и вниманието. Само да вмъкна, че момичето с което бях в стаята, роди с екип и когато доктора на когото беше платила идваше и говореше за пари, които трябва да плати. Както се е знаело предварително разбира се. Аз съм много доволна от отношението на всички,които бяха на работа през тези 5 дни, от санитарки до лекари.

# 715
  • Мнения: 235
magic_flower2,

благодаря за информацията.

Би ли споделила, с упойка ли ражда?
И вярно ли е, че на почти всички бебета назначават антибиотик?

# 716
  • Мнения: 9
magic_flower2,

благодаря за информацията.

Би ли споделила, с упойка ли ражда?
И вярно ли е, че на почти всички бебета назначават антибиотик?

Родих без упойка, дори банка с окситоцин за по- бързо разкритие не исках отначало но след 3 часа лежане и след като имах 1 см допълнително разкритие, се съгласих. Упойката която са ми слагали е след като родих за да ме зашият, заради срязването /епизитомията/ за да излезе бебето. Но толкова бях изморена вече и нямах сили, че неуспях да напъвам правилно и извадиха накрая бебето с вакум. Така че неродено бебе няма. Главичката малко беше издължена но се нормализира за 10тина дни. Момичето с което бях в стаята беше в съседната зала и роди много бързо и се чудех " боже тя влезе и излезе а аз 5 часа докато родя", оказа се че е родила със опойка / анестезия/, не е чувствала контракциите , но и не е можела и да напъва. И нейното бебе са го извадили с вакум. Относно антибиотика- на моето бебе на са давали, защото стойностите са му били в норма. Аз дори отказах поставянето на вакдини и сега на 2рия месец педиатърката ще и ги сложи.

# 717
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Янева беше на смяна и когато аз раждах, но нито тя, нито др. Стивасарска са идвали да проверят как съм, наред ли е всичко с мен и бебето. Др. Янева наистина бе много внимателна, тя ме заши след перинеотомията, доктора, който ме преглежда месец след раждането ме похвали, че съм родила без да ме режат даже, белег почти нямаше.

Magic, знаеш ли при кого е раждало момичето в стаята ти?

# 718
  • Мнения: 9
Янева беше на смяна и когато аз раждах, но нито тя, нито др. Стивасарска са идвали да проверят как съм, наред ли е всичко с мен и бебето. Др. Янева наистина бе много внимателна, тя ме заши след перинеотомията, доктора, който ме преглежда месец след раждането ме похвали, че съм родила без да ме режат даже, белег почти нямаше.

Magic, знаеш ли при кого е раждало момичето в стаята ти?

За съжаление незнам.

# 719
  • Мнения: 69
Здравейте момичета и аз ще разкажа малко от преживяното в Шейново. Родих нормално на 12.12.19г. Предната вечер в 22ч ми изтекоха водите, тръгнах към болницата веднага. Оказа се, че имам 1,5 см разкритие. След цяла нощ нерегулярни контракции на сутринта разкритието още си беше 1,5 см. В 12ч.ми включиха окситоцин, една банка не беше достатъчна да получа нужното разкритие и ми включиха втора. Това беше и момента, в които поисках епидурална упойка, с която наистина се родих.. Само виждах на апарата силните контракции, а аз не усещах нищо. Та успях да посъбера сили за напъните. И така вечерта след 7 часа получаване на разкритие се роди дъщеря ми❤️. Много съм доволна от отношението в родилна зала и най-вече от Имир. Уникална жена и професионалист, но не мога да кажа същото за родилно отделение. Завеждащата отделението Лазарова е груба и нетактична.

Общи условия

Активация на акаунт