Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 85 401
  • 757
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 510
Ей, така не струват. Прочетете коментарите тук и във ФБ, има много негативни коментари за неонатологията в Шейново.
Къде струват ли? До момента срещам все добри отзиви за Майчин дом и Токуда.
Както казах, събирам информация на този етап и чета.

# 406
  • София
  • Мнения: 1 455
Раждах в Шейново два пъти. Ако има трети- пак там бих отишла. Лекарите, акушерките, целият персонал са много добри професионалисти и хора.
Не съм  чула,че неонатологията не струва!
Не съм имала проблем с тоалетната, банята също беше свободна.
Успех, лека бременност и раждане, здраво бебче ви желая.

# 407
  • София
  • Мнения: 3 717
За родили хиляди жени в тежки случай там и пет негативни коментара във фейса хахайхаха даже не знам, ама вие сериозно ли?? 😁 Те затова Токуда и Надежда са ай-добрите, защото всички тежки случай ги пращат в Шейново. Айде моля ви се, глупости не ми се слушат. Отживях си там два месеца с рискова бременност и постоянно кървене и много народ дойде от тези болници. Да, има дръпнати лекари и някои, които не стават, но специално неонатологията им е топ.
Ама всеки си има мнение, най-добрата ми приятелка такова прекрасно раждане имаше в Майчин дом, че се травмира и вече не иска да ражда никога. Та, болници много, няма лошо информирайте се.

# 408
  • Мнения: 313
    Аз пак ще се включа с въпрос за др.Явор Лозанов от Шейново,мнения и всичко което се сетите,ще бъда благодарна!

    # 409
    • Мнения: 510
    За родили хиляди жени в тежки случай там и пет негативни коментара във фейса хахайхаха даже не знам, ама вие сериозно ли?? 😁 Те затова Токуда и Надежда са ай-добрите, защото всички тежки случай ги пращат в Шейново. Айде моля ви се, глупости не ми се слушат. Отживях си там два месеца с рискова бременност и постоянно кървене и много народ дойде от тези болници. Да, има дръпнати лекари и някои, които не стават, но специално неонатологията им е топ.
    Ама всеки си има мнение, най-добрата ми приятелка такова прекрасно раждане имаше в Майчин дом, че се травмира и вече не иска да ражда никога. Та, болници много, няма лошо информирайте се.
    А, аз се чудя защо реагирате така срещу хората и най-вече мен?
    Няма лошо, че харесвате Шейново, но не и да нападате хората, които са се изказали различно!
    Както казах, интересувам се и чета. Негативните коментари не са само 5 на брой.
    Никъде не съм писала за Надежда, но Вие я споменавате!
    Успокойте се и се научете да уважавате различното мнение.
    Преди малко получих информация от приятелка на моя близка, раждала в Шейново! Ами отново негативи за неонатология!!!
    За мен това е водещото, искам да съм спокойна, че детето ми е в добри ръце и няма да бъде заразено с нещо и да стои в болницата заради инфекция!
    Това е пресен случай от преди 2 месеца някъде. Всички бебета в отделението са били с някаква инфекция!
    Та, мое право е да се изказвам, както положително, така и негативно. Мое право е да вярвам на това, което чета. Колкото и да не Ви допада това!
    Всички хвалят гинеколозите, но НЕОНАТОЛОЗИТЕ са също важни.
    Приятен ден!

    # 410
    • Мнения: 49
    За родили хиляди жени в тежки случай там и пет негативни коментара във фейса хахайхаха даже не знам, ама вие сериозно ли?? 😁 Те затова Токуда и Надежда са ай-добрите, защото всички тежки случай ги пращат в Шейново. Айде моля ви се, глупости не ми се слушат. Отживях си там два месеца с рискова бременност и постоянно кървене и много народ дойде от тези болници. Да, има дръпнати лекари и някои, които не стават, но специално неонатологията им е топ.
    Ама всеки си има мнение, най-добрата ми приятелка такова прекрасно раждане имаше в Майчин дом, че се травмира и вече не иска да ражда никога. Та, болници много, няма лошо информирайте се.
    А, аз се чудя защо реагирате така срещу хората и най-вече мен?
    Няма лошо, че харесвате Шейново, но не и да нападате хората, които са се изказали различно!
    Както казах, интересувам се и чета. Негативните коментари не са само 5 на брой.
    Никъде не съм писала за Надежда, но Вие я споменавате!
    Успокойте се и се научете да уважавате различното мнение.
    Преди малко получих информация от приятелка на моя близка, раждала в Шейново! Ами отново негативи за неонатология!!!
    За мен това е водещото, искам да съм спокойна, че детето ми е в добри ръце и няма да бъде заразено с нещо и да стои в болницата заради инфекция!
    Това е пресен случай от преди 2 месеца някъде. Всички бебета в отделението са били с някаква инфекция!
    Та, мое право е да се изказвам, както положително, така и негативно. Мое право е да вярвам на това, което чета. Колкото и да не Ви допада това!
    Всички хвалят гинеколозите, но НЕОНАТОЛОЗИТЕ са също важни.
    Приятен ден!

    Аз пък се чудя говорите все едно сте раждали там и все едно знаете от първа ръка какво е положението? Аз родих преди 5 месеца с избор на екип д-р Вецев и съм много доволна. Да, не е перфектната болница, има неща, които им куцат, но това си е в реда на нещата. Неонатолозите също са им добри. Д-р Малинова беше изключително мила и разбрана, когато се наложи да ми обясни защо ще ни изпишат по-късно. Бебчо се роди голям, но 2 седмици по-рано и заради по-трудна адаптация се е наложило да го сложат на системи и първият ден не ми го дадоха. Вярно е, че всеки има право да се изказва, но при положение, че не сте раждали там и нямате информация от първа ръка, е меко казано несериозно да се изказвате толкова крайно и негативно за хора, които не знаете как работят.

    # 411
    • София
    • Мнения: 172
    Два пъти съм раждала в Шейново. Децата не са имали инфекции, не са пили АБ, изписаха ме и двата пъти след 3 дни. Бяха отзивчиви и даваха информация за бебетата.

    # 412
    • Мнения: 510

    [/quote]

    Аз пък се чудя говорите все едно сте раждали там и все едно знаете от първа ръка какво е положението? Аз родих преди 5 месеца с избор на екип д-р Вецев и съм много доволна. Да, не е перфектната болница, има неща, които им куцат, но това си е в реда на нещата. Неонатолозите също са им добри. Д-р Малинова беше изключително мила и разбрана, когато се наложи да ми обясни защо ще ни изпишат по-късно. Бебчо се роди голям, но 2 седмици по-рано и заради по-трудна адаптация се е наложило да го сложат на системи и първият ден не ми го дадоха. Вярно е, че всеки има право да се изказва, но при положение, че не сте раждали там и нямате информация от първа ръка, е меко казано несериозно да се изказвате толкова крайно и негативно за хора, които не знаете как работят.
    [/quote]
    Може ли да споделите кои неща им куцат?
    Какви изследвания се правят на новороденото?
    П.С.
    Никъде не съм се изказвала негативно и крайно, а просто споделям информация, получена от близка и прочетена от форума тук, и във ФБ.
    Благодяря предварително за отговорите.

    # 413
    • София
    • Мнения: 321
    Аз родих там преди 2 месеца. Неонатолозите са малко дръпнати,но всичко обясняват и казват. Нямам други забележки спрямо тях. Изписаха ни на 3тия ден,без инфекции и антибиотици. Отделението беше пълно с родилки и нито едно бебе нямаше назначен антибиотик. Вие си решавате естествено,но аз им се доверих и не съжалявам. Единствено не ми хареса,че след изписване имахме нужда от неонатолог по повод пъпчето и те ни отказаха преглед. При предишното ми раждане имахме право да 2 прегледа месец след раждането при неонатолозите,но то не беше там

    # 414
    • София
    • Мнения: 5 619
    Diin , хем искате да получите уважение от отсрещната страна, но вие самата не се отнасяте с такова, когато дамата изказа мнението си. Разбирам, че сте бременна, но няма да е лошо и вие да се научите да приемате чуждите думи.
    Ще чуете позитиви и негативи за всяка болница, отделение и лекари.
    Аз лично проследих бременността си в частна клиника, но родих в Шейново именно заради добрата неонатология и по-образованите и добри специалисти.
    Колкото до недоносените бебчета, в Шейново има дежурен неонатолог, няколко кувиоза и ако не ме лъже паметта, имат право да израждат и обгрижват бебета над 1500гр родени. Отново казвам, не съм сигурна дали е точно това теглото, но това е минимумът, може и още по-малки да имат възможност, но не мога да бъда категорична.
    Аз родих преди 1г7м, така че предполагам много неща са се променили. Колкото до клизмата, когато аз тръгнах да раждам, бяхме около 5-6 родилки в патология с разкритие и контракции. Направиха процедурите по график, тоалетните мисля, че бяха 3, така че не е имало проблем. След това в родилно отделение също не е представлявало трудност да използвам банята, винаги имаше свободна такава, а бяхме около 40 майки.
    Моите забележки към неонатологията са, че се е случвало не веднъж или два пъти за петдневния ми престой след нормално раждане, детето да го доведат мокро или повърнало. Отдавам факта, че имаше голям бум тогава.
    Моят син беше на антибиотик, но заради грешка в проследяването на бременността от страна на частната клиника.
    Общо взето, отново бих родила там. Казвам го от позицията на майка вече 1.7г, когато болката и неприятните моменти от процеса вече са притъпени като спомен. За мен е важно аз и детето ми да получим адекватна помощ и здравеопазване, отколкото дали тоалетната е чиста или някоя акушерка е била дръпната.
    Моят съвет е да отидете на ден на отворените врати и да зададете въпросите си. Успех и леко раждане.

    # 415
    • Мнения: 510
    Момичета, записах се на отворените врати, за да се запозная с обстановката и да придобия впечатление - не само от коментарите във форума и ФБ.
    Исках да Ви питам - като отивате на преглед, първо през регистратурата ли се минава и там ли се плаща за прегледа?
    Получавате ли след всеки преглед амбулаторен лист?
    Благодаря предварително!

    # 416
    • София - Варна
    • Мнения: 4 176
    Здравейте, някой има ли идея дали д-р Ненов още работи в Шейново.
    Неоткриваем е.

    # 417
    • София
    • Мнения: 172
    Здравейте, някой има ли идея дали д-р Ненов още работи в Шейново.
    Неоткриваем е.
    Не, не работи в Шейново. Мога да ви дам телефон, ако желаете.

    # 418
    • София - Варна
    • Мнения: 4 176
    Скрит текст:
    Много благодаря за бързия отговор!
    Аз намерих телефоните, акушерката ми каза, че вече не преглеждал никъде.

    # 419
    • Мнения: 182
    Здравейте, бъдещи и настоящи мами!

    В 19-та г.с. + 3 дни съм, с термин 06.10.19г.  Избрала съм да раждам в Шейново, с избор на екип при д-р Димитрина Николова. Чувала съм много добри отзиви за нея, но все пак ще се радвам да прочета и вашите впечатления Simple Smile

    Общи условия

    Активация на акаунт