Сняг ела и вирусите умори, мамите от ИБ с децата да се забавляваме с весели игри

  • 47 967
  • 753
  •   1
Отговори
# 180
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Поспаланче,Дени пък ми е с голямо краче.Той сега носи 30-31 номер,а за дрехи 122-128.Аз есента бях поръчала едни блузки и комплекти с Пес Патрул от за хлапето,но сега се сещам,че ги носи много малко,дори някой само ги изпрах,и му окъсяха,а бяха уж по големи.
Арвенче,в Джъмбо като ходихме в Русе есента поне аз не видях каквото търся.Имаше,но сякаш само потници и тениски.
Пънче,при нас е както при Поспаланчето с яслените групи.В тази,в която беше Дени са 4 групи и са смесени по набори.За мен и сега и тогава това не е било проблем.
Вчера и тука духаше страшен вятър и едва се прибрахме от градината до нас.

# 181
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Дани за пет годишен и за момче, не мисля че му е голямо крачето .. Ема носи 28-29 номер обувки и в зависимост от марката за дрехи 110/116 или 122/128 ..

не знам на вас ли се оплаквах, обаче не мога да не кажа пак - мале хора, тоя индиец ще ни види сметката .. Ема миличката откакто не яде глутен, постоянно е гладна и търси нещо за муцкане .. отказа даже филийка с масло да яде за закуска и търси други неща .. а аз даже купих супер, био, еко козе масло 125гр/4лв. .. в интерес на истината не е гадно, мирише съвсем леко, но понеже аз обичам и си го ям с кеф, обаче дребното обяви бойкот .. правих й гхи от краве масло, щото това тя може да го яде, обаче то пък мирише съвсем различно от обичайното и успях точно два пъти да го пробутам .. вчера майка ми вика туй дете корема му почна да хлътва .. не, че тя няма нужда, но е доста видимо само след 2 седмици режим, а ние ще сме така минимум 3, да не кажа, че тя вероятно и много по-дълъг период от време ..

# 182
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Меци - защо сте на режим? Освен глутен и краве продукти ли не трябва да консумира?

# 183
  • Мнения: 4 087
Ние нали бяхме на безглутенова близо 9м, свиква се, но се иска стабилно ядене на плодове и зеленчуци, плодове най-вече, за да се поддържа кръвната захар. Единствената "опасност" на безглутеновата диета за деца е да не изтървеш да и падне кръвната захар.

Може да и прави каши с просо , масло и сирене/Ивейни аз я обожаваме до ден днешен/,варена елда и сирене, при елдата търси такива, които са специално без глутен написани, защото често културата се кръстосва с глутенови и .....се губи ефекта, обикновено в биомагазините има такива. Купувай печена, другата до ден днешен не можем да и свикнем на вкуса....гадна работа. Всякакви омлетчета във формата на мъфини, също много вървяха. Важното е да се храни и пак казвам да не се изтърве кръвната захар да пада, защото децата горят много повече от нас и е опасно, да не кажа че и гърч може да ти направи от това.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Че глутенът какво общо има със захарта?

# 185
  • Мнения: 2 843
Знам, че тестените вдигат захарта.
Мецко, не си ни казвала за режима. Успех Hug

# 186
  • Мнения: 4 087
Ограничават се много продуктите. А нишестето и зърнените, фибрите , които са основно от глутенови и житни култури, поддържат стабилни нива. Имаше писано в нета доста, вече не си спомням, но като препоръка беше и от лекаря ни и после четох на дълго и на широко.

И да не забравяме и витамините от групата Б.....а Ема пие антиконвулсанти, които по принцип мисля потискаха усвояването, та ....аз бих и тествала фолатите за всеки случай, особено с такъв режим.

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 09:30 от Cherry^Blossom

# 187
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Меци,не знам,но като гледам неговите връстници повечето са на 28-29 номер обувки,а за дрехи-116-122 ми се вижда с голямо краче.щ
Прахче,това със захарта и безглутеновата диета не го знаех.
Тука сутринта беше ледена пързалка,но се надявам вече да е пооптуснало малко,че аз след малко отивам за смяна на превръзка и махане на конците евентуално,после до адвоката,че ще искам да почвам дело за увеличаване на издръжката и да си взема новите очила.

# 188
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Мина срещата - от началото на месеца тръгва на ясла, поне за 1 ден, за да не загубим мястото

# 189
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Понеже съм на лекции не мога да ви пиша подробно, но като се прибера ще ви разкажа Simple Smile

# 190
  • NE
  • Мнения: 10 999
Пънче, това е оптималното решение. Щях да ти пиша да го пуснеш за ден и да го броят болен. Педи дава бележка и готово. Май за 3 месеца отсъствие искаха нови изследвания.

Алекс изчисти и хриповете. Допива Панцефа до понеделник. Докторката ме предупреди да очаквам още такива прояви. Аз се заредих и с Урбазон от зор-заман.

# 191
  • София
  • Мнения: 23 165
ама и спират майчинството и един ден да отиде само.

# 192
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ох, не знам в такъв случай. Пънче какво следва?

# 193
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Точно, борбата ми беше за майчинството. В някои ясли са намерили вратичка, тук директорката отказа да съдейства. На срещата присъства и гл. експерт на Дирекция "Образование" на нашия район. Човекът каза, че се е допитал до по-висока инстанция и независимо от протокола, детето трябва да се води постъпило, иначе губи мястото. Пред него нямаше как да кажа, че другаде може.
Ще изчакам да мине грипната вълна и към средата на месеца ще започна да го водя за по 2ч преди обед.

# 194
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Не го ли намалят наполовина.  newsm78  Със Слав ми изплащаха няколко месеца половинка.
Фейче заведи го на алерголог като понамалеят вирусите. Във Варна спрягат една алерголожка за добра-Малячкина се казва. Тествайте го,че това не си е работа. Да не те стряскам обаче на Бубето АБКМ цъфна след 1,5г възраст. А вие си имате и татко с астма. Колкото по-рано се открие от какво се случва толкова по-добре.
Писахте за Сандански тези дни. Аз много обичам да ходя там. На децата кръстниците живеят там, обаче все не остава време да отидем. Там се ходи рано напролет и есен, защото след май е много горещо. На мен невроложката ми препоръча да си направя и аз едно балнеолечение, заедно със Слав-с едно ходене 2 болежки да отхвърлим , амаа нямаше как да се организираме за миналата есен с двете деца.

Общи условия

Активация на акаунт