Сняг ела и вирусите умори, мамите от ИБ с децата да се забавляваме с весели игри

  • 47 973
  • 753
  •   1
Отговори
# 210
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз пък успях да хрантутя Вилизар до успешните 13,5 кг. Още 1,5 кг и ще заприлича на човек. На ръст е нисък, ама айде на мен да се е метнал. Баща ми също беше сравнително нисък. Той е негово 100% копие.
Лятото ми предложиха да го вкарам в подобни диета и отказах, че съвсем на недохранен щеше да заприлича.

Я дайте акъл. Прогестерон на 22 ден (О въобще не е доказвана) е 206 при норма до 49. Става въпрос за жена, която не може да забременее и с такъв прогестерон. Останалите хормони са в норма.

# 211
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Фейче - жената приема ли някакъв прогестеронов препарат в момента?
Такава стойност според мен или е от бременност, или от прогестеронов препарат. Бърза справка в нета дава следното обяснение:
...Повишени нива на прогестерон могат да се използват за разпознаване на начална бременност, когато УЗ изследване не може да я диагностицира, при извънматочна бременност или съмнение за такава, при наличие на лутеални кисти (получават се при задържани фоликули) на яйчниците, при ракови новообразувания...

# 212
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
А също и при патологично разрастване на ендометриума ..

Ще опитам с тия бонбони с накиснатите ядки и фурмите .. че ядките може само накиснати да ги ядем .. то хиляда изисквания има тоя индиец .. а дяленцето страда за сладки нещица ..

# 213
  • NE
  • Мнения: 10 999
Става дума за сестра ми. Не е бременна и доколкото ми каза не е била. Не пие нищо, а изследванията които видях са от октомври. ТСХ ѝ е над 3, но не се връзва.

# 214
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Фейче да го провери този прогестерон дали е така поне 3 месеца и да търси причината , може да е грешка на лабораторията . Вилито много клечав бре , колко е висок ? Моя Крис е 16,5кг , даже беше 17 преди гнойната ангина и смъкна малко , та може и да ги върне пак и е висок 101-102см току що го премерих , че ми стана любопитно колко см е .
Меци с тази диета доста неща ще нормализирате ако щеш и в развитието дори . Събирам смелост да я приложа и аз на малкия , засега съм махнала млякото - прясно никакво не му давам , кисело само плодово . Забелязах голяма промяна след спирането на прясното от към стомаха му и съня .
Пънче ме ако питаш го пусни февруари и после като започнеш работа ще взимаш 50% майчинство както знаеш . За мен най тежък от към вируси и грипове е декември и януари , февруари някак си е по лек Simple Smile дано се адаптира без болести .

# 215
  • Мнения: 11 478
Ох, мен ако ме подложат на подобен режим, не паник атаки ще развия, ами направо парцел на гробището ще ходя да си избирам  hahaha
Отчитам се с три броя хремави вкъщи, цитирам ММ, който каза:"Е, трябва да сме доволни, детето 6 дни изкара на градина!". Бамба сигурно ще ни се смее на какво се радваме ooooh!

# 216
  • Мнения: 4 087
Те по принцип всички сурови ядки, бобови и т.н е добре да се накисват преди консумация. Сигурно ти е дал таблицата с часовете за киснене.

http://www.zdravei.org/wp-content/uploads/2013/12/planer-web.png?x50846


И докато си търсех тая схема попаднах и на това, не съм го пробвала ама вкусничко изглежда

https://iloveourdreams.com/2014/02/26/raw-cheesecake-with-pomegranate/

Такъв прогестерон и аз съм да се провери лигавицата.....или да не би да има някоя киста. Трябва си лекар във всеки един случай.

# 217
  • shumen
  • Мнения: 18 021
Моме,не си сама.Мен ако ме подложат на такъв режим съм с теб направо.
Дано се оправят скоро подсмърчащите у Вас.
Цвете,и аз съм за да си провери лигавицата.
Пънче,според мен го пусни от февруари,че сега е пика на грипа.Дано свикне бързо Йоан и да е здрав.
Поспаланче,на нас Сандански ни е далече и ще сме пак на Трявна тази година.Сега обмислям вариант по кое време да резервирам,но най вероятно ще е за края на май.
Аз днеска ходих да ми махнат конците,но уви,остана за Понеделник.Само като видя раната сестрата в манипулационната каза,че секретира и за нея не са за махане.За всеки случай обаче извика и доки,но и тя беше на същото мнение.В Понеделник пак ще ходя и каза,че ако пак е така ще ме изпрати при хирурга да реши той какво да прави.

# 218
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз казах, че я спрягат за добра Малячкина, а не от личен опит. Напоследък си мисля че алерголозите са нещо като бабите екстрасенски дето ги дават по ТВ. Всичките гадаят и веднъж кажат едно, друг път друго. Досега от близките ми контакти с 4 броя такива, последния е най-читав. Може би щото е млад и му се чете, знам ли Laughing
Фейче можете и друго да направите. Гледам има Геника във Варна. Вариант ти е да му пуснеш един кръвен тест, както направих аз. Просто си избираш панел. Освен тези, които са им публикувани на сайта имаха миналата година още няколко- имаше за 54 алергена, имаше и разширен за храни и разширен инхалаторен. Бих те посъветвала да пуснете за 54-те алергена. Ето това е с ваучер https://www.ofertomat.bg/Pediatrichen-paket-za-inhalatorni-i-hra … Genika-p4595.html По-скъпо е от Токуда примерно, обачее като сложите пътните, самото пътуване, престой в София и т.н си излиза същото. Тогава, ако излезе нещо на теста си вземаш направление от ЛЛ и водиш Алекс в София. На нас доктора ни призна изследването от Геника и правихме първия път само кожни тестове. Спрямо резултатите от двата теста си назначи изследването.
А иначе Сандански през март си е супер. Аз изкарах преди 10-тина години 2 седмици там в командировка и ми беше гот, а и нямах никакъв проблем с алергията през тези 2 седмици. Там е по-топличко и по това време вече се запролетява.
Моме той много изкарал. ooooh! Само с хремата да минете тоя път. Hug
Мецко дано има добър ефект от диетата Hug
Аз нали ви се оплаках,че ми се мотае главата. 2 дена си минах на стария режим на спане-от 1 до 7 и  спрях да се чувствам замаяна. Миналата седмица поспивах по повечко и се чувствах ужасно. Щурава работа начи.

# 219
  • Мнения: 39 315
Стига бе -много изкарал. 6 дни.... цели.
Мойто ходи целогодищно на градина. Не е от най болнавите. Но все пак ако трябва да стоя вкъщи, то значи да остана без покив и храна.

# 220
  • Мнения: 11 478
О, той започна да просмърча още на третия ден, просто този път се заинатих и не го спрях на първото кихане още. А днес какво се случило - наакал се докато спял  ooooh! ММ ми разказва, вика - "мръсните дрехи са ей там", но докато стигна до тях минаха няколко часа в дърпане на сополи, даване на лекарства, хранене, преобличане, гонене... и виждам в торбето само едни гащи и едно горнище на пижама. Проведох разследване, но това, моето пишлеме, нищо не разказва, а ако каже нещо, не знаеш истина ли е, или си го измисля. Според него - долнището на пижамата му го няма още от вчера, някъде изчезнало. Което означава, че днес, а може би и вчера, е спал само по гащи и горнище. Е как няма и сополът да се засили, и да се подриска! Още съм ядосана значи, ММ има строги инструкции в понеделник, ако стигне до градина, да потърси сметка какво точно се е случило, и защо са го оставили така да спи.

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 00:05 от Mometo*

# 221
  • shumen
  • Мнения: 18 021
Моме,много е изкарал.Моето и то като на Сигмето си ходи почти целогодишно,че ако остана вкъщи сме гладни и без покрив.
А за това,че е спал Марти на сред зима по горнище и по гащи,аз ако бях щях да ги разпилея.На нас така един петък ни беше изчезнало долнището и докато не се намери не ги оставих на мира госпожите.
При нас досега такса не се плащаше в 3 и 4 група,но от този месец има нова наредба и ще се плащат 25 лева,поради което в Понеделник сме на родителска среща.

# 222
  • NE
  • Мнения: 10 999
Благодаря за коментарите за прогестерона. Имаше някаква киста преди време.
Поспаланчо, благодаря. Ще погледна и ще предложа вкъщи. Може ли името на вашият алерголог?
Чери, Вилито е едва 94 см.
Моме, нашата одисея с 4 броя разболявания е защото Вилито беше плътно цели 8 дни на градина. Нашите както са пазени вкъщи и после за първа година в градината е така. Дано след време нямаме такива грижи.

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 08:43 от Flower Fairy

# 223
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Моме, Confused Дано този път леко изкарате.
В градината не е ли топло? В нашата е много топло. Много от децата са по къс ръкав. София редовно се поти на обедния сън и аз не бих се притеснила, че е спала без долнище, но не знам при вас как е. Е, редно е да се намери пижамата. Вероятно е попаднала в дрехите на друго дете.
И ние трябва да измислим едно ходене да София. По доктори, много ясно. Да минем през пулмоложката, че септември не ходихме, и на кардиолог.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 227
Ох Моме, вашата не е лесна изобщо, направо не си представям как издържаш/те с мъжът ти.
Без глутен се живее, ей го аз карам втора година вече. На пазара има много заместители вече, но и те бъкани с боклуци. И без млечни е добре, даже супер, но тогава много се стеснява кръга. Сега ще си правя баница с оризови кори, че ми се е дояла много..ммм.Stuck Out Tongue Winking Eye
Меци, виж във фейса има една група Без глутен и захар е по-вкусно. No sugar пък е ВМНВ, но и там има страхотни попадения.
Като ви слушам мерките на децата, нали съм ви разправяла, че Тедко е дребен на фона на връстниците си, убедена съм вече...хаха. Той сега са му добре дрехи 122см, а е на 8 години. Марти и той не е от бързо растящите, но така знаете ли колко пари спестявам за дрехи....хаха.
Фейче, според мен пробвай Вилито без глутен.

Общи условия

Активация на акаунт