Сняг ела и вирусите умори, мамите от ИБ с децата да се забавляваме с весели игри

  • 48 018
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Прахче,пак казвам няма как да чакаме антибиограма три дни.

# 691
  • Мнения: 4 087
И това с лабораториите го има за жалост, аз си пускам тук в една само, но познавам и лаборантката и лекарката и знам как работят.....не разчитат само на машини а човешкият фактор е много силен. За жалост масово вече лабораториите разчитата на машините, а те са бошлав работа особено при МБ и патологията.

Аз казах ли ви сега покрай подготовката ми за ин витро, как ми объркаха едни изследвания, изкараха ме с витамин Д- 2..... Joy Joyнаправо ви казвам, че това е стойност на мъртвец, а аз пия и капки.....не ми се връща назад да ви разкажа цялата история, ама ако не се бях запънала, щях да си остана с убеждението, че ще мра. Накрая изпратиха пробата в София и се оказа, че съм си перфектна и стойността е 50......смятай ако бях някой, който сляпо вярва в компетентността на всички професионалисти/колкото и да ми се иска/

# 692
  • Мнения: 4 087
Дани, аз за това казвам че се взима намазка и се почва широкоспектърен и се чака докато излезе. В момента в който излезе се гледа дали даденият антибиотик е в антибиограмата или не е.....ако е се продължава, ако не е се прекъсва и се дава нещо , на което е сенситивна бактерията. Ама те туй лекарите го знаят, идея си нямам каква е тази практика- добър ден, кашляш ли? Аугументин......аааа не ти действа, тогава двойна доза или неее, чакай да хвърля един боб---- еее зинат казва боба....

# 693
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Прахче,то и с антибиограма, ако пак не действа АБ ще пие два реално.
Моето снощи пак вдигна Т 38.5.Както играеха с другото момиченце и изведнъж легна.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Всеки си познава детето и му знае слабите места. Моят също рядко е с червено гърло, АБ заради гърло точно не е пил никога. Аз лично не се виждам да хукна на третия ден да пускам секрети просто заради червено гърло и температура. Освен разбира се, ако не се съмнявам я за скарлатина, я за нещо подобно. Един единствен път съм пускала гърлен секрет, и то заради продължителна суха кашлица. Излезе златист стафилокок, педиатърката каза, че при идеално общо състояние няма да изпише АБ и това беше. Ако постоянно пиеше антибиотици заради гърлени инфекции сигурно щях да разсъждавам другояче, но при нас това е положението. Дени също не е от боледуващите често деца, ама ей на, имало да става.
Дани,
как сте тази сутрин?
Моме,
ами вие? Поуспокоихте ли се малко?

# 695
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Месечинке,малко по добре е.Сутринта пак имаше Т 38.5,но бързо я смъкнаха с Панадол.Сега чакаме за инхалация и визитация и го моля да хапне нещо,че тука ептен не иска да яде.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Не винаги може да чакаш да излезе посявката,  за да започнеш АБ.  Ей на,  аз с ангината бях толкова зле,  гърлото ми беше запушено направо,  лимфните ми възли щяха да се пръснат,  едва си обръщах главата -  тръшна ме за часове и беше Петък вечер, ми не чаках,  започнах Левофлоксацин.  Вярно,  че 4 дни след като го бях спряла ми взеха гърлен секрет,  понеже още имах болки в гърлото и излезе Пневмокок,  но на АБ пишеше,  че Левофлоксацина е ОК за тази бактерия,  а не я беше избил...  Просто е трябвало да пия АБ 14 дни,  не 10, тук си е моя грешката... 
Моменце и аз ви мисля!
Дани,  нормално е да няма апетит,  не го насилвай.  Важното е да приема по-питателна храна,  дори и само сокове,  супички евентуално.  Пневмонията е ужасно изтощаваща,  отнема месеци,  за да се възстанови напълно човек.

# 697
  • Мнения: 11 495
Благодаря, че ни мислите. Във фейса писах - много тежка нощ беше - с висока темп, която спада за кратко и не напълно,  после пак се вдига. На 3 часа редувам антипиретици, и то на фона на компреси и душове, просто не повлиява. Два часа след Ефералган беше с 39,6. Дадох Хексалгин и час и половина след него е с 38. Час и половина съм спала тази нощ, на обед сме при педи.

# 698
  • NE
  • Мнения: 10 999
Момченце, силно гуш. Дани, при вас също май се успокоява положението. Т почва да реагира и ще спада.
Аз виждам логика в казаното от Прахчето. Педиатрите престъпват работата си, но и на лабораторията да нямаш вяра. Както сме в малък град и ходим до Варна или Добрич пак е 50/50 дали въобще ще си свършат работата в потока. Имах една надежна лаборатория, но и там се издъниха.
Аз не пуснах Вилизар на градина. Цял ден вчера ми пя "Мама ми кука ес" ... щото госпожата им свири и пее. Обаче е супер травмиран от това ухо и види ли медицински кабинет и плаче на умирачка и чинно стои в чакалнята, само и само да не влиза. Ама на фона на отита, АБ и ... не е редно да ходи и да лепне някоя красота и да се чудя от къде ми дойде на главата.

# 699
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Арвенче,не го насилвам.Оставям го да яде каквото и колкото иска.
Цвете,да Т почва да вдига на по големи интервали.
Моменце,тежка нощ сте имали.
Сега минаха визитация.Докторката го прегледа и каза,че гърдите са чисти,но гърлото му е червено и имало петна.Кръвните я питах и каза,че са добре,урината също,но носния секрет не е излязал и може и да има нещо.

# 700
  • NE
  • Мнения: 10 999
Точно, че големите интервали показват, че организма се повлиява, но щом чак сега се случва това, работата е била много сериозна. Милото детенце.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Е то на слушалка нали и досега не се чуваше да има нещо в гърдите? Та какво топли информацията, че отново не се чува не знам... Гърлото още червено, май единственият плюс е, че вдига Т на по-големи интервали. Това значи, че каквото и да е се повлиява вече.

# 702
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Месечинке,то от два дни няма как да се повлияе.Сега питах слагат му Уназин,а инхалациите са с Вентолин.

# 703
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Уназин-а е българскиият венозен вариант на Зинат-а, Йоан като новороден беше 5 дни на него, аз също съм била на системи като бременна, добър медикамент е и е щадящ. Да не се шашнеш, от него секретите на тялото започват да миришат на химия (пот, урина и др.), а също така Дени може да ти каже, че му мирише странно като му вливат антибиотика - нормално е.
Моменце - стискам палци, сега ще прочета оттатък какво си писала!

# 704
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Атанас се е сбил вчера в ДГ.  Госпожата не видяла кой е започнал,  но той си каза всичко като се прибраха с ММ.  Атанас 1-ви е ударил,  защото другото дете не му дало част от конструктура.  Добре е детенцето,  даже не е плакало.  Атанас го преживява тежко,  децата после му казвали,  че е лош и не искали да играят с него.  Не го наказах този път и му обясних,  че той не е лош,  а постъпката му.  Говорих му много,  че такова поведение е недопустимо,  говорих му колко е опасно,  че така не се решават проблеми и т. н.  Дано ме е разбрал,  аз не можах да спя,  той бълнуваше...  Дано не се случва повече Sad

Общи условия

Активация на акаунт