Сняг ела и вирусите умори, мамите от ИБ с децата да се забавляваме с весели игри

  • 48 038
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • shumen
  • Мнения: 18 197
Меци,много си права.Другите доктори са още по зле при нас.Тази поне познава Дени от 2 години и знае как и от какво боледува.Тя сама както и казах,че се изморява бързо и не иска да яде,а и от седмица има Т каза заминавате на снимка.Аз хич не щях да влизаме в болница,но педи каза,че е дете и не се наема да го лекуваме вкъщи.За мен се съгласила,но за него не.
Поспаланче,то и при нас сестрата пише бележки,ако е там,но ако е няма педи иска да си чакаш реда.То и всичко става заради пенсии дето отиват от рано и не си дават реда.
Моме,дано се размине само Марти с това боледуване.

# 676
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Поспаланеееее ич не съм видяла, че е момченце хахахахахаахах хуубаво го наредих и аз Grinning Grinning Grinning значи, ако щеш ми вярвай тая жена сме около 1 година при нея /верно, че всичко е проформа, да изписва лекарства и да дава бележки, когато имам нужда/ и всеки път като отидем разбираме, че вече от другата седмица ще има мед. сестра .. УбачИ не съм сигурна, че ще го доживеем тоя ден Grinning

# 677
  • shumen
  • Мнения: 18 197
Хаха,момченце с менструация.
Моето живна малко.Днеска чак към 5 вдигна Т,но я смъкнаха бързо с Нурофен.
Нашата педи сестра има,но кога е там е отделен въпрос.

# 678
  • Мнения: 4 087
Аз набърже да кажа, почти е невъзможно в толкова кратък срок да повтори същият вирус, не може да паднат толкоз бързо антителата.....търсете бактерията и я трепете, че ще се влачите вечно със задни  сополяци и температури..........


Дани то остана ли антибиотик дето това дете не е пил и сега ако се наложи наистина , идея си нямам на какво няма да сте резистентни.....Да не говорим , че от толкова химии имунитета му е тотал щета и при най-леката настинка ще се тръшва, то не остана нищо от това дете.

Време е да се научат М....ка му тея лекари, преди да почнат АБ да правят намазки, ма то е елементарно......

# 679
  • shumen
  • Мнения: 18 197
    [/url]Прахче,антибиограма никой не пуска.А и три дни,ако бяхме чакали да излезне какво щеше да стане.

    Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 22:13 от danaeka

    # 680
    • В къщурката на хълма на феите
    • Мнения: 10 982
    Ако я бяха пуснали навреме едва ли щяхте да сте в болница ..

    # 681
    • Варна
    • Мнения: 25 311
    На 2-3 дни червено гърло никой или почти никой не пуска секрет, няма какво да се лъжем. Не съм сигурна, че аз например бих искала и настоявала за подобно нещо. Всъщност мисля, че не бих. По-скоро бих пускала кръвни и бих се ориентирала по тях дали е вирусно или бактериално. Грешката за мен беше в понеделника, че вместо да се пуснат нови кръвни и да се назначи снимка лекарката е изписала втори антибиотик. При толкова дни неспадаща температура е просто задължително да се разбере вирус или бактерия е, а при продължаваща кашлица и лошо общо състояние снимката е наложителна.

    # 682
    • NE
    • Мнения: 10 999
    Каквото и да е било, грешката си я плаща Дени и Дани. Дано бързо се закрепи и ги изпишат.

    И аз за бой. Ухото пак ме притесни и стигнахме до Окръжна във Варна. Отит е направил. Сега е на АБ и капки, даже Виброцил, че третата сливица е виновна. Другата седмица отиваме на контролен преглед.

    # 683
    • Мнения: 4 087
    Не питай старило, питай патило......след като от една хрема направих пансинуит, защото се оказаха бактерии , резистентни на антибиотика, който изписаха и добре, че си бях пуснала МБ преди да го почна и излезе тамън като работата стана груба/буквално бях решила, че ще мра/.......сега само да тръгнат сополи или гърло и да не ми дават направления си знам.....и да не кажа 90 процента е бактерия и веднага я туширам и с локален само, тръгне ли да се влачи, става много трудно да се лекува.

    Ивейн така влачи една мораксела и малко да падне имунитета и разцъфтяваше със задна хрема. И все тоя панцеф и даваха, на който тя беше среднорезистетна или не убедително сензитивна в един момент ми писна и сама и направих курс от антибиограмата и О! Чудооо  Shocked Shocked изчезна задната хрема ......

    Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 22:30 от Cherry^Blossom

    # 684
    • shumen
    • Мнения: 18 197
    То реално втория АБ му го изписа УНГ,а не педи.Тя дори вчера искаше да види от кой Аугументин му е изписала УНГ,защото педи каза,че тази УНГ изписва малки дози.
    Прахче,да се оправя скоро Вили.

    # 685
    • Варна
    • Мнения: 25 311
    Е, при влачеща се инфекция ще пуснеш секрет, много ясно, но не и при прясно боледуване на 2-3 дни. То ако за всяко червено гърло или всеки сопол пускам секрет къде ще му излезе краят.

    # 686
    • Мнения: 4 087
    Какво стана за намазката, излезе ли? Макар че тя беше вече взета при почнат антибиотик.....ама нищо, поне взеха.

    Дани, ако не улучат точният антибиотик, а това е игра на сляпи без да имат лист какво точно лекуват и на какво е чувствително, при толкова много изпит антибиотик до сега от това дете е игра на руска рулетка......И щото наистина се ядосвам за деца дето дет се вика ги изгледахме, те моля , следващият път като се разболее и и искат да му дадат антибиотик, задължително искай намазка ПРЕДИ да го почнете. И настоявай!

    Пускам ,пускам като стой та гледай, от както спазвам това златно правило нямам  чести боледувания и такива дето да се чудя как да овладея......истински ще се учудите колко от "вирусите" и "тръшванията", реално са бактериални или смесени и за това пада имунитета и се почват едни чести боледувания, щото малко да падне и си се активира бактерията, после имунитета я преборва за известно време и така. А и на фона на бактерия, вируса се лепва още по-лесно.

    # 687
    • shumen
    • Мнения: 18 197
    Прахче,те днеска му взеха секрет,който ще излезе след три дни.А тази намазка не излиза ли и тя след три дни?

    # 688
    • Мнения: 4 087
    То това е същото, намазка, секрет микробиология, аз така му казвам  Peace

    # 689
    • до едно тепе
    • Мнения: 6 623
    Прахче декември бях с побеляла сливица. Не беше цялата, но имаше 2-3 растящи петна и упорито ме болеше гърлото от седмица. Пуснах гърлен секрет и беше чист. Е как да им вярвам на лабораториите ми кажи. Тогава се преборих без АБ, защото нямах време да стигна до ЛЛ. То и затова пуснах секрета, за да знам какъв АБ да си взема на своя глава,че беше към Коледа вече, а бяхме в Монтана. Ако бях успяла да стигна до нея директно ми пишеше нещо. А тя пише АБ на умирачка само. И честно казано никой не може да ме убеди,че нямаше някаква гад там. Дали беше бактерия или нещо друго няма как да разбера сега. Да съгласна съм, че не е редно да се пие АБ на сляпо, обаче не винаги можем да чакаме антибиограми и лаборатории. Пък да пускаме в 2 наведнъж, за да сме сигурни. Истината е,че за съжаление в не малко от лабораториите нещата се претупват и само си ни прибират парите ей така. ooooh!

    Общи условия

    Активация на акаунт