Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 18

• 9 144
  • 205
  •   1
Отговори
  • Варна
Тема за обсъждане на имотния пазар в гр.Варна

За търсещите и предлагащи жилища във Варна.
Споделяйте тук своите лични и преки наблюдения от различните строители, проекти, сгради, цени, качество, квартали, местности и тн.
Успешни имотни сделки на всички, които планират такива.
 Ползотворна дискусия и успешни сделки, драги съфорумници.

За всички,които искат да следят темата,но няма какво да кажат по нея,моля натиснете бутона с камбанка "Следи".
Линкове към старите теми:

# 1
Тоя имот го виждам от нова година насам и си седи с месеци и хоп днес с нова по висока цена.
Не мога да си обясня, защо се прави това да дигаш цена на имот, който с месеци не си продал на по ниска цена???

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b170749231810826
Винаги с наближаване на лятото пазара се раздвижва, разбирайте звънят му за огледи.

Някой умен брокер му е казал да вдига цената.

Може би стратегията е ако някой е харесал имота и се двоуми да го взема, дигат леко цената за да размисли по бързо, поне аз за това се сещам.

С сигурност имота ще се продаде и ще има хора, който ще го харесат, но на мен в имота не ми  харесват тия стълби в спалнята, за пръв път виждам подобно нещо в спалня, има си клип в обявата, който иска може да види за кво иде реч.

Мен повече ме интересува вие какво мислите, защо се правят подобни неща и стратегии, на непродаден имот и стоящ от едни 5 месеца се слага по висока цена Wink

# 2
Цена от 4000 евро/кв.м. вече не е рядкост за Центъра.

# 3
Благодаря за темата.

Интересно ми е до къде ще стигнат цените.
2000€ вече е евтино за Възраждане.Joy

# 4
На Марко Балабанов новата сграда е от тях. Тя е доста впечатляваща отвън и отвътре.
Висок клас строителство. Проверена фирма с доста обекти.

Цъкнах да видя за ко иде реч и щях да падна... Апартамент ДВУстаен с избено помещение, без гараж, но с обща площ 87 кв.м, от които двете стаи са общо 42 кв. и банята е 4 кв. - 348 000 евро .... Ашколсун на строителя, както се казва Simple Smile Това е някаква лудост вече.

На "Марко Балабанов" новите сгради са 3, от които Технобилд са построили 2. Средната е на друг инвеститор. Тя е най-помпозната Simple Smile . Сградата на "Братя Миладинови" е над тази, където се продават пердетата. Дълги години беше пустеещ двор. Не са им лоши сградите. Интересно ми е някой дали има преки впечатления от срокове, коректност. Забелязам, че в наши дни повечето инвеститорите, които строят в центъра (а те не са много), са подобрили в пъти дизайна на сградите си. За съжаление, не всички са достатъчно коректни...

В случая не мисля, че те са инвеститор. Тоест не определят те проекти, цени и тн.
Изпълнението обаче е супер, ако говорим за една и съща сграда де.

Мисля, че са те. Този апартамент ми изглежда да е от последните непродадени, ако не и последния. В такъв случай спокойно могат да надуят цената и да се пробват. Доста инвеститори ползват тази тактика.

# 5
Благодаря за темата на Daisy_D!
Цените продължават да растат, кога ли ще се пукне балона?

# 6
Благодаря за темата на Daisy_D!
Цените продължават да растат, кога ли ще се пукне балона?

Дали растат наистина или просто офертните цени са това, което изкривява статистиката?
Не казвам, че не са излишно високи, разбира се Simple Smile

# 7
Точно!
Сделки на тези цени трудно ще се осъществят!

# 8
  • при Arctic Monkeys
Не бъдете толкова сигурни за цените. Споделяла съм тук случката ми отпреди няколко месеца, тръгнах да превеждам капаро, а брокерката ми се обажда да ми иска по висока цена. Помислих че блъфира, отказах се и имота си се продаде на по-високата цена…. Купих друг имот, отстъпката ми беше 2к евро, ако на тази цена това е някаква отстъпка изобщо. Както се казва, ако искаш.

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 12:12 от karmacoma

# 9
  • Варна
Ами с инфлация 5% и нагоре поне нея ще следват.

# 10
Аз още нищо не съм предприел, моля ви да ме насочите кои брокери са добри Sad

# 11
Да попитам и за отзиви за Трансстрой Инженеринг - качество на изпълнение, срокове и прочие? Доста сгради са построили, особено в центъра, имат и няколко в строеж в момента.
Благодаря предарително.

# 12
Не бъдете толкова сигурни за цените. Споделяла съм тук случката ми отпреди няколко месеца, тръгнах да превеждам капаро, а брокерката ми се обажда да ми иска по висока цена. Помислих че блъфира, отказах се и имота си се продаде на по-високата цена…. Купих друг имот, отстъпката ми беше 2к евро, ако на тази цена това е някаква отстъпка изобщо. Както се казва, ако искаш.

Аз пък забелязах друго, не казвам, че е някакво мерило, преди запазвах имоти, който ми харесват, от месец и нещо запазих имоти дори който не ми харесват, важното бройка да има и то доста като бройка, и едно забелязах имоти до 120 000 евро се продават, а тия за 90 000 изчезват веднага, бяха се появили в Ренесанс и се продадоха много бързо един за 87 000 и 90 000, от скъпите забелязах, че много бързо се продават в Лабиринт и в Варна сити парк ЮГ , но на другите цената минели 120 000 евро нещата стават тегави, сумата обяви, които си запазих си седят тук таме ако изчезне нещо това е.

Пак като пример мога дам тая обява, мина повече от месец има почти 3000 гледания и си седи, не е продадено.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b171412721306664

# 13
  • при Arctic Monkeys
Какви са тия цени бре. Тук наистина минаваме Испания, което е безумие вече… за мен психологическата бариера е 100к евро. За бг и това е много.

# 14
Тази последната обява сградата е 2014 - та 10-годишна вече ново ли се води? SmileyRolling Eyes Частичното обзавеждане е старо и доста скромно, направо за смяна. Ама представят все едно е новопостроено по БДС, цената и тя... Мани.

Общи условия

Активация на акаунт