Имате ли нужда от closure при приключване на отношения?

  • 4 757
  • 78
  •   1
Отговори
  • Наблизо
  • Мнения: 6 076
Closure - от английски може да се преведе като намирам покой,но има смисъла на приключване на нещо.


Тази сутрин си го мисля това,защото има няколко приключени връзки - роднински и приятелски,Тъй като нямах възможност да бъда чута и да обясня защо съм наранена,се усещам че понякога водя монолог в главата си какво бих казала..Недоизясняването ми тежи понякога.
Какво мислите? Случва ли ви се да имате възможност да кажете на някой,който ви е наранил,какво чувствате?

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 11:00 от BeautifulM

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не разбрах.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 091
Ако не са ме разчели съвсем правилно в поведение, говор и артикулация- не, нямам нужда да се доизяснявам.
Съвсем ясно и овреме казвам какво има, слушам, ако има нещо да ми се каже. Няма ли чуваемост, не държа да чепкаме след това чия истина каква е.

# 3
  • Мнения: 2 565
Изчетох го два пъти.
Случвало ми се е, оставя горчивината, че не си казал всичко. Но! Дори много време след това, се предоставя случай да се изясним. Дори и инициативата да е моя. Трябва да си кажа аз Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 008
Четох-четох, не разбрах половината. Водите монолог, но това за да се случи трябва да сте разбрани? От кого? От вас самата? Но въпреки това се случва. Кое се случва?
Как така приключвате връзки без да кажете защо?
Общо взето нищо не разбрах - някакъв хаотичен поток на съзнанието си изляхте в тази тема. 

Като приключвам отнощения казвам на хората защо, не съм някой дебил, че просто да прекратя отношения без да обеля и дума.

# 5
  • Мнения: 10 697
Аз гледам действията и не обичам да приказвам много. Опитвам се да дам шанс, когато мисля, че има смисъл и ако другата страна не разбере - приключвам без обяснения. Действията на един човек са важни, не думите ! Ако сгрешиш трябва да си го признаеш очи в очи - това е начина. Да дължиш обяснения за постъпките си и как се чувстваш от постъпките на другите е загуба на време. Ако те попитат - може да обясниш защо така си реагирал. Човек трябва да усеща нещата и да си дава ясна преценка за възможните последствия които биха донесли неговие действия. Ако това не е направено веднъж го считам за пропуск, а ако е системно - показва неуважение към околните и егоизъм. Имал съм моменти в които и ясния разговор не помага, защото има много неизказани неща. Да сложиш всичко на масата, цялата си душа и да говориш открито за проблемите - за това се иска смелост, но много малко хора го разбират и правят. Обикновено носи болка след това ...
Монолога който водиш е реакция, каквато ти се иска да се е случила в една ситуация която е отминала. Просто много анализираш постъпките си. Не го мисли толкова. Гледай действията и не хаби нерви и здраве. В живота ни идват и си отиват хора. Кои са важни - това ще покаже времето. Много неща са неразбрани и никога няма да ги разберем. Напред и нагоре - това е пътя.

# 6
  • Мнения: 5 820
Аз съм от хората, които като приключа дадени взаимоотношения с някого, казвам всичко, което мисля за него и така си изливам болката. Друг въпрос е, че той престава да те слуша и пак не мога да излея това, което мисля за него или пък започва да те обижда. Но определено ми става по-добре. През юни месец скъсах две дългосрочни познанства, а  единят от тях го считах за приятел, но все мислихме различно и ме иронизираше по някакъв начин. Аз бях се заблудила относно това приятелство и моя беше вината. Казах на тези двама души всичко, което мисля за тях във Фейсбук. После бях блокирана. Не знам дали бяха прочели всичко, което бях написала за тях. Едва ли? Никой не иска да чете критики към него. Те се смятат за идеални.

     Но харесвам коментара на Lan_7, че трябва да се гледат действията на хората около тебе. Наистина понякога няма нужда от обяснения. Едва ли те чуват това, което им казваш. Хабиш си само думите и емоциите. Изтриваш даден човек от живота си и продължаваш напред.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 10:32 от Jennifer_w

# 7
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Closure - от английски може да се преведе като намирам покой,но има смисъла на приключване на нещо.


Тази сутрин си го мисля това,защото има няколко приключени връзки - роднински и приятелски,Тъй като нямах възможност да бъда чута и да обясня защо съм наранена,се усещам че понякога водя монолог в главата си какво бих казала..А за да се случи това,трябва и да бъда разбрана..а щом сме приключили отношения ,обикновено е и защото не кожем да се разберем взаимно.
И въпреки това ми се случва..
Какво мислите? Случва ли ви се да имате възможност да кажете на някой,който ви е наранил,какво чувствате?
Напишете това, което сте искали да кажете, в писмо. Не е задължително да го изпращате на човека, важно е да изразите чувствата си.  Дали някой ще разбере мотивите ви, зависи от него, не от вас. Не обвързвайте усещането за closure с това,  дали ви разбират и приемат мотивите ви, търсете приключване за себе си. Успех!

# 8
  • Мнения: 18 497
Случвало ми се е, но не търся изясняване на всяка цена. Мога да приключа отношения и без да съм минала етапа с изясняването кой какво и обясненията. Според обстоятелствата.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Не обичам да се доизяснявам, доуточнявам, да говоря за чувства, защото го намирам за неефективно. Когато видя, че комуникацията е безсмислена, слагам точката.

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Да, и е нормално да имаш нужда да завършиш ситуации, които са ти били важни. Обикновено това се получава, когато са те обидили, наранили, а ти не си се защитила, замълчала си. Тези неща остават с нас, може и с години, затова водиш монолози в главата си.

# 11
  • Мнения: 7 261
Не изпитвам нужда да се обяснявам. Те знаят защо съм решила така.

# 12
  • Мнения: 5 820
Не изпитвам нужда да се обяснявам. Те знаят защо съм решила така.

    Едва ли знаят защо сте решила така?! Та надали им пука, че сте прекратили отношения с тях. Дори не забелязват и вашето отсъствие.

# 13
  • Мнения: 3 350
Аз все си мисля, че щом дадени отношения приключват, значи наистина приключват. Даже не намирам смисъл да се обясняваме и доизясняваме. Все си мисля, че ако хората държат един на друг много, няма как да приключат. Имам такъв негативен опит. Приемам, че съм изключена от живота на този човек. Щом ме е изтрил, така да бъде. Съжалявам, но не изпитвам вина. Даже не съм много сигурна, че искам да възстановим отношенията си, въпреки че ми липсва. Със сигурност, обаче не бих желала да говорим за това. Предпочитам хората да си показват обичта действия, отколкото празни приказки.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 12:09 от buttercake

# 14
  • Мнения: 7 261
Виж сега, Дженифър, аз контактувам с умни хора. Добре се познаваме, били сме си близки. Съвсем им е ясно защо прекратяваме отношения, а и че щом съм решила така значи е окончателно.

Общи условия

Активация на акаунт