Имате ли нужда от closure при приключване на отношения?

  • 4 759
  • 78
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 562
Closure - от английски може да се преведе като намирам покой,но има смисъла на приключване на нещо.


Тази сутрин си го мисля това,защото има няколко приключени връзки - роднински и приятелски,Тъй като нямах възможност да бъда чута и да обясня защо съм наранена,се усещам че понякога водя монолог в главата си какво бих казала..Недоизясняването ми тежи понякога.
Какво мислите? Случва ли ви се да имате възможност да кажете на някой,който ви е наранил,какво чувствате?

Тежи да си останал неразбран, но пък и причината да се стигне до разрив е именно неразбирането. Ако да те беше разбрал, нямаше да се стигне до прекратяване на отношенията, щяхте да се разберете.

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Listening without hearing...
Някои даже и не слушат, камо ли да чуят. 🤷♀

Понякога двете страни са просто на различни вълни и уж се чуват, но не се разбират, защото никой не е готов да погледне и от чуждата позиция. Но обикновено това е и причината за раздялата, та няма как точно при последния разговор нещо да се промени.

В началото на Корона пандемията, една приятелка прекъсна контакта с мен, заради една моя реплика. Предполагам, че това е било поводът, причината може да е друга.
Аз нямах нужда да се обяснявам с нея, нямам и проблем, че тя прекъсна връзката.
Обаче тя е гузна и ме избягва 🤷♀
Съседка ми е и се засичаме понякога.

# 77
  • Мнения: 920
В началото на Корона пандемията, една приятелка прекъсна контакта с мен, заради една моя реплика. Предполагам, че това е било поводът, причината може да е друга.
Аз нямах нужда да се обяснявам с нея, нямам и проблем, че тя прекъсна връзката.
Обаче тя е гузна и ме избягва 🤷♀
Точно същото ми се случи и на мен. Жена, с която поддържахме делова, полезна и за двете ни комуникация, се засегна от мой пост във фейсбук, който всъщност изобщо не беше свързан с нея, но тя така го е разбрала и приела.
Не съм се опитвала да изяснявам ситуацията, не се чувствам длъжна да се оправдавам за нещо, което другият е разбрал погрешно. Реакцията на другия не е моя отговорност, нито грешното възприемане на мои коментари, постове и мнения.
Когато става въпрос за недоразумение,  едно изясняване би било полезно, но когато такова не е поискано и едностранно се взима решение за дистанциране, определено не считам това за свой проблем.

Listening without hearing...
Някои даже и не слушат, камо ли да чуят.
Има и такива хора, няма оправия с тях. 😄  Ти им обясняваш детайлно и на най-разбираем език, но те не чуват и се правят, че не разбират. Някои от тях го правят просто защото не им харесва, че са губещи в ситуацията и използват "неразбирането" като начин да задържат вниманието върху себе си за по-дълго, с надеждата обясняващият в някакъв момент да се умори и пречупи. 😁

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз нямах тези предвид, които търсят внимание.

Има едни други хора, които уж те слушат, кимат, ъ-кат, показват някакво разбиране, но де факто не ги интересува и само чакат да се наговориш.
Някои професионално с това си вадят хляба.

Има и други, които наистина не разбират.
Аз се причислявам тук. Понякога някакви елементарни неща не ги разбирам, но си казвам. Проблемът е, че не ми вярват, че не разбирам.🙈

Също вербалната формулировка е за някои хора много важна.
Как ще кажеш нещо е толкова важно колкото и какво е посланието.

Общи условия

Активация на акаунт