Акушер - гинеколози Варна - 9

  • 114 627
  • 847
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 574
Това за приема на д-р Танев, всеки четвъртък от 14 до 19 ч. в АГ-то актуално ли е?
Да. Peace Аз ходя при него всяка седмица.
So Lucky, ти още ли не си родила? Simple Smile Хайде успех, леко раждане и много здраво бебче Simple Smile

# 31
  • Мнения: 25 675
Това за приема на д-р Танев, всеки четвъртък от 14 до 19 ч. в АГ-то актуално ли е?
Да. Peace Аз ходя при него всяка седмица.
So Lucky, ти още ли не си родила? Simple Smile Хайде успех, леко раждане и много здраво бебче Simple Smile
Още не съм. hahaha
Мерси. И дано! bouquet

Ужасна случка, познавам жената, знам, че си има бебенце след това. Да са живи и здрави.
Нали уж имала руптура на матката и повече не можела да има деца?! Чета от 2 дена, за тоя, на всичкото отгоре следи бременността на едно момиче, което познавам...ужас.

# 32
  • Мнения: 5
Здравейте, бих искала да изкажа мнението си за д-р Бранимир Градинаров Окръжна болница и д-р Румяна Николова МЦ "Нова" във Възраждане. Въпросната д-р Николова изписва ненужно лекарства по време на бременността. Аз пих утрогестан до 27 седмица, всеки друг лекар казва, че максимум до 16 седмица се пие, защото след това плацентата си произвежда достатъчно прогестерон. Без да ми е правила изследвания на хемоглобина ми изписа и лекарства за повишаване. Няма смисъл да споменавам , че ми изписа и Но-шпа да пия през цялата бременност. Ехография се прави 2 пъти за цяла бременност, защото това се полага по здравна каса ( все пак да не изхабим апарата). Отидох с кръв в урината и болки ниско в дясно, тя се притесни повече от мен и започна да се вайка " Ох, какво ще те правя тебе сега" , не мисля, че е адекватно лекар да реагира по този начин. 2 пъти ме е изпращала на фетална морфология, като ясно подчерта и двата пъти да съм при Градинаров, съобразих се с нейното желание въпреки, че за Градинаров, освен че съм чела само лоши неща, ами и за втори път този месец ми се случва, да чуя от други лекари " Той Градинаров, какво разбира от морфология". Естествено това се случва и след двете ми морфологии. Искрено се надявам да не е пропуснал нещо този "специалист" (по негови думи, защото той сам доста се изтъква, едва ли не като светило в медицината). Сега съм 30 седмица и се надявам всичко с бебето да е наред.Така че ако си избирате лекар, гледайте да не е нито един от тях.

# 33
  • Мнения: 102
Последно време и на мен ми се наложи да потърся информация за добри АГ във Варна, както и такива, които правят фетална морфология. В момента съм много разочарована от лекарката, която избрах да ми следи бременността - др. Анна Атанасова от Майчин дом!
Иначе ходих на ФМ при др. Стоилов от Добрич и добре, че реших за себе си да потърся още едно мнение, защото др. Атанасова ми беше обещала да направим, но в уговорения ден ми каза, че няма да правим защото няма какво да му се гледа на бебето на този етап. Тези, които правели ранни морфологии им говорели звездите, нямало какво да се гледа. Та, ако не бях си записала час и при Стоилов, щях да се размина с ранната фетална.
Това беше едно от нещата, които ме разочароваха. В сравнение с останалите, това е нищо, защото вече бях видяла бебчо при др. Стоилов и бях чула сърчицето му, което до сега не ми се беше случвало.
Та, много съм доволна от отношението, обясненията и от прегледа като цяло при др. Стоилов! Много е внимателен, разяснява и обяснява всичко без да оставя място за последващи въпроси. Техниката, с която работи, наистина е на ммого високо ниво. Според др.Атанасова на бебчо няма какво да му се гледа, но аз искам да ви кажа, че др.Стоилов ми показа потока на кръв от и към сърцето! Разбира се и още много други неща, но от предходното може човек да си даде сметка дали има или няма какво да се види - зависи от познанията, техниката и желанието! Другия месец отново сме при него за следваща морфология. Надявам се всичко да е наред ❤

# 34
  • Мнения: 25 675
И трите морфологии са по желание. Някои следящи дори не информират жената за тях.
Факт е че ако желаете да я направите, редно е да ви упътят кога и при кой, но има и жени които се оплакват че ги пращат на скъпи изследвания...та истината е някъде по средата.

# 35
  • Мнения: 102
И трите морфологии са по желание. Някои следящи дори не информират жената за тях.
Факт е че ако желаете да я направите, редно е да ви упътят кога и при кой, но има и жени които се оплакват че ги пращат на скъпи изследвания...та истината е някъде по средата.
Да, наясно съм, че са по желание. Исках да кажа, че съм разочарована, защото ми беше обещано да направим, но съм доволна от това, че реших да взема и второ мнение и си запазих час и при друг специалист. Да, скъпо е, но аз не бих спестила от прегледи за бебчо. Поради тази причина избрах и Майчин дом, но определено не съм направила правилния избор. А щом заговорихме и за пари, мога да кажа още нещо. Платих си таксата там и ми казаха, че в нея ми влизат всички изследвания, ехографи и посещения при АГ. В деня, в който се регистрирах и платих, ми поискаха още 25 лв, за да ми пуснат токсоплазмоза, защото не влизала в набора от изследвания покрити от таксата.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Градинаров ?! Тоя пък за първи път го чувам, особенно пък за ФМ !
stelche3to, здравна каса поема 2 ехографа пре цялата Б, другото си се плаща. Рядкост има лекари, които гледат всеки месец без пари Wink
За утрогестана не съм съгласна ! Има много  бременни, които го приемат и след 16гс., а ношпато акушерката ми каза да си го приемам ...каза, че не наврежда в доза 3х1 и дори помага за бъбреците Wink

# 37
  • Мнения: 574
За ФМ съм за Балев от Темелков!!!

# 38
  • Мнения: 25 675
И аз ходих при Балев за ФМ. Преди това четох доста и разбрах, че във Варна са 2-3 имена само които разбират от образна диагностика - Балев, Цонев, Давидков... Този Градинаров не ми звучи познато. newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Чела съм добри отзиви за Стоилов, основен конкурент като техника на Давидков е. Интересува ме каква е цената на прегледа при него? За утрогестан нямам ясен спомен до коя седмица го пих, но мисля че не беше повече от 16 г.с. Но шпа в последните седмици пиех само при нужда (според някои лекари е безмислено в последните седмици), основно пиех магнерот. Аспирин протект до 30 г.с., защото след това увреждал сърцето на бебето според Давидков.

# 40
  • Мнения: 1 429
Стелчето, за хемоглобина си пусни кр.картина и желязо, щото на мен навремето ненужно ми бяха изписали, и си го пих, докато не се усетих и си платих за изследване на желязо от вената, навреме - беше достигнало горната граница.
Д-р Градинаров само веднъж съм го виждала, от разговора ми с него, не ме "спечели" като пациентка.Интуиция.

# 41
  • Мнения: 102
Чела съм добри отзиви за Стоилов, основен конкурент като техника на Давидков е. Интересува ме каква е цената на прегледа при него? За утрогестан нямам ясен спомен до коя седмица го пих, но мисля че не беше повече от 16 г.с. Но шпа в последните седмици пиех само при нужда (според някои лекари е безмислено в последните седмици), основно пиех магнерот. Аспирин протект до 30 г.с., защото след това увреждал сърцето на бебето според Давидков.

Ето цените на Стоилов Simple Smile
http://drstoilov.com/bg/page/tseni_6

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 19:49 от Purple_Pink

# 42
  • Варна
  • Мнения: 122
Градинаров ?! Тоя пък за първи път го чувам, особенно пък за ФМ !
stelche3to, здравна каса поема 2 ехографа пре цялата Б, другото си се плаща. Рядкост има лекари, които гледат всеки месец без пари Wink
За утрогестана не съм съгласна ! Има много  бременни, които го приемат и след 16гс., а ношпато акушерката ми каза да си го приемам ...каза, че не наврежда в доза 3х1 и дори помага за бъбреците Wink

Но-шпа изглажда шийката, затова не е препоръчителна в напреднала бременност. Пие се след 12 седмица само при нужда! Но акушерките винаги са много компетентни..Rolling Eyes
Утрогестана след 12 г.с. - само при кървене, болки, много силни контракции. Действа като "химически серклаж".

# 43
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте, бих искала да изкажа мнението си за д-р Бранимир Градинаров Окръжна болница и д-р Румяна Николова МЦ "Нова" във Възраждане. Въпросната д-р Николова изписва ненужно лекарства по време на бременността. Аз пих утрогестан до 27 седмица, всеки друг лекар казва, че максимум до 16 седмица се пие, защото след това плацентата си произвежда достатъчно прогестерон. Без да ми е правила изследвания на хемоглобина ми изписа и лекарства за повишаване. Няма смисъл да споменавам , че ми изписа и Но-шпа да пия през цялата бременност. Ехография се прави 2 пъти за цяла бременност, защото това се полага по здравна каса ( все пак да не изхабим апарата). Отидох с кръв в урината и болки ниско в дясно, тя се притесни повече от мен и започна да се вайка " Ох, какво ще те правя тебе сега" , не мисля, че е адекватно лекар да реагира по този начин. 2 пъти ме е изпращала на фетална морфология, като ясно подчерта и двата пъти да съм при Градинаров, съобразих се с нейното желание въпреки, че за Градинаров, освен че съм чела само лоши неща, ами и за втори път този месец ми се случва, да чуя от други лекари " Той Градинаров, какво разбира от морфология". Естествено това се случва и след двете ми морфологии. Искрено се надявам да не е пропуснал нещо този "специалист" (по негови думи, защото той сам доста се изтъква, едва ли не като светило в медицината). Сега съм 30 седмица и се надявам всичко с бебето да е наред.Така че ако си избирате лекар, гледайте да не е нито един от тях.
Не мога да разбера, защо се съобразявате с желанието на лекаря започнат ли да се препраат един с друг доктороте е ясна работата, че въртят пари, същата работата и като ви кажат с тази рецепта ще отидете в еди коя си аптека не в друга е същото! Трябвало е първо да прочетете да се поинтересувате въобще кои лекари стават за ФМ! Аз като имах първа бременност мн четях и се интересувах от всяко нещо кога какви изследвания да си правя кога да си правя ФМ и т.н. Интересувайте се и Вие не се оставяйте само на мнението на лекарката Ви, явно не заслужава такова доверие! Ако са Ви малко изследвания ами и Вие може да си пуснете! По принцип в последните седмици хемоглобина и желязото падат, но без изследване няма как да се разбере

# 44
  • Мнения: 25 675
Аз ако се бях оставила само на следящата, можеше никога да не разбера че имам таласемия и да се тъпча с желязо. Освен това не ми даде второ направление за хематолог (нямала) и се предполагаше че каквото е писано...Така че с доверието на случайни лекари, е нож с 2 остриета.

Общи условия

Активация на акаунт