Акушер - гинеколози Варна - 9

  • 114 638
  • 847
  •   2
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 79
Здравейте,
при последното ми посещение (на 13.01) при следящият ми бременността АГ, ме увери, че бебчо в 36 г.с е много добре, 2.5 кг, с плацентата всичко е наред и може да изкарам до термина 16.02. Вчера отивам при д-р Николов в АГ  да се уговорим за раждането. Прегледа ме на ехографа и каза, че плацентата е започнала да старее и калцира и че бебето тежи 2,300 кг. Изписа ми да пия Флебодия веднъж дневно за плацентата и намекна да се готвя за секцио, макар, че споменах, че искам нормално раждане. Аджеба, възможно ли е за 1 седмица да започне да старее плацентата? Вече не знам на кой да вярвам Sad А и както са я подкарали всички родилки под ножа...

Има ли пили Флебодия и в коя г.с? И има ли раждали нормално при д-р Николов?

# 46
  • Мнения: 574
Здравейте,
при последното ми посещение (на 13.01) при следящият ми бременността АГ, ме увери, че бебчо в 36 г.с е много добре, 2.5 кг, с плацентата всичко е наред и може да изкарам до термина 16.02. Вчера отивам при д-р Николов в АГ  да се уговорим за раждането. Прегледа ме на ехографа и каза, че плацентата е започнала да старее и калцира и че бебето тежи 2,300 кг. Изписа ми да пия Флебодия веднъж дневно за плацентата и намекна да се готвя за секцио, макар, че споменах, че искам нормално раждане. Аджеба, възможно ли е за 1 седмица да започне да старее плацентата? Вече не знам на кой да вярвам Sad А и както са я подкарали всички родилки под ножа...

Има ли пили Флебодия и в коя г.с? И има ли раждали нормално при д-р Николов?
Защо не чуете още едно мнение, без да споделяте думите на д-р Николов и да видите какво ще каже на примр д-р Танев или д-р Георгиев?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 79
За д-р Танев знам, че вече не поема нормално раждане, така, че остава д-р Георгиев...

# 48
  • Мнения: 574
За д-р Танев знам, че вече не поема нормално раждане, така, че остава д-р Георгиев...
Имам в предвид да чуете мнението им, не да се уговаряте с тях. Но до колкото знам и д-р Георгиев е добър.

# 49
  • Вестерос
  • Мнения: 38 199
100% отидете при трети

# 50
  • Мнения: 63
Градинаров ?! Тоя пък за първи път го чувам, особенно пък за ФМ !
stelche3to, здравна каса поема 2 ехографа пре цялата Б, другото си се плаща. Рядкост има лекари, които гледат всеки месец без пари Wink
За утрогестана не съм съгласна ! Има много  бременни, които го приемат и след 16гс., а ношпато акушерката ми каза да си го приемам ...каза, че не наврежда в доза 3х1 и дори помага за бъбреците Wink

Но-шпа изглажда шийката, затова не е препоръчителна в напреднала бременност. Пие се след 12 седмица само при нужда! Но акушерките винаги са много компетентни..Rolling Eyes
Утрогестана след 12 г.с. - само при кървене, болки, много силни контракции. Действа като "химически серклаж".
Това за ношпато от къде го знаеш,че за първи път го чувам.Аз получавам контракции и нито магнерота,нито магнерич ми помага и пия всеки.ден ношпа по-няколко пъти на ден.Не съм чела някаде дс са писали,че не трябвало да се пие,а това за шийката доста абсурдно ми звучи.

# 51
  • Мнения: 25 676
Много мразя когато натискат за секцио. Дори и да няма причини, винаги намират нещо... Tired
Ясно е, че от касата не вземат нищо от нормалното раждане, но поне да си кажат "не поемам нормално и точка".

# 52
  • Вестерос
  • Мнения: 38 199
Ужасно е да, не знам по другите градове как е , но из цяла България се носи прозвището на варненските лекари- касапи

# 53
  • Мнения: 574
На всякъде е така. Освен, че не им се заплаща особено от касата за нормалното раждане, когато поемат оперативно родоразрешение те могат да си плануват нещата на 90 %. Но не бива да слагаме всички доктори под общ знаменател, все пак има и такива, които все още са си за естествено раждане. Освен това доста изтъркан лаф: "Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава!" Ако на някоя мама не се харесва агитацията на лекаря за секцио, винаги може да отиде при друг да поиска трето, пето, десето мнение. В крайна сметка новият живот е най- важен! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 13 669
Всяко раждане протича толкова специфично че в някакъв момент може и да няма желание родилката да се наложи да се направи секцио. Има толкова възможности за грешки и в нормалното раждане. Аз съм раждала и двата пъти нормално но на второто раждане със сина ми нещата не протекоха никак добре а лекаря се оказа твръдоглав и повтаряше  че с моя ръст да родя било като да кихна. Още повече ехографа по размер на  бедрото даваше под 3,400  а детето се оказа над 4 кг. Просто  е бил елегантен сина ми и затова с малка обиколка на бедрото,  но мноого дълъг и затова тежък. Та при  раждането имаше усложнения, наложи се епизотомия , освен асфикция, детето се роди с невероятен хематом на главата защото обиколката й се оказа два см над нормата, вървял е да се ражда не с фонтанелата а с леко завъртяна глава и  от това блъскане какво друго да се случи. В резултат си имаме проблеми които вероятно са провокирани и от това тежко раждане. Мисля си че ако бях избрала секцио можеше да ни се спестят много главоболия в последствие .... Та всяка монета има две страни. Секциото не трябва да е самоцел , но и естественото раждане също.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 15:48 от _re_ge

# 55
  • Мнения: 574
Абсолютно сте права!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 122
Но-шпа изглажда шийката, затова не е препоръчителна в напреднала бременност. Пие се след 12 седмица само при нужда! Но акушерките винаги са много компетентни..Rolling Eyes
Утрогестана след 12 г.с. - само при кървене, болки, много силни контракции. Действа като "химически серклаж".
Това за ношпато от къде го знаеш,че за първи път го чувам.Аз получавам контракции и нито магнерота,нито магнерич ми помага и пия всеки.ден ношпа по-няколко пъти на ден.
Знам го от добрите доктори, при които имах късмета да попадна. Д-р Стаменов също е в това число. Следя си бременността в София, питах и други, всички бяха на същото мнение. Приятелката ми се следи в Селена Пловдив (при д-р Минев!), и там са й казали същото.
Добрите доктори избягват да изписват ношпа в Напреднала бременност!
Това е останало като терапия още от едно време, от съветската практика.

Аз бях с много силни, болезнени контракции от 5 месец. Нищо не ми помагаше, даже но шпа.
Магнерича изобщо не ми помогна.
Магнерота помагаше донякъде.
Смениха ми го с Диаспорала и така контракциите спряха . Така че просто трябват да ти изпишат по-добър и по-подходящ магнезиев препарат. За Нутримага също съм чела добри отзиви.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 16:43 от karfiola

# 57
  • Мнения: 25 676
Днес ме приеха, и знаете прави се преглед. Миналата сряда бебето ми беше над 3 кг,днес  5 дни по късно един от дежурните който виждам за първи път я изкара 3500. Изглеждала пренесена, три пъти ме пита аз знам ли в коя седмица съм...детето отговаряло на 40 т.с...Ако не ходех всяка седмица на прегледи, заради увита пъпна връв, щях да повярвам...Ей така се навиват жените за секцио. Голямо ви е бебето, трябва секцио. Аз съм в 38 г.с., а отговаряла на 40. Аз така или иначе ще съм с операция, но въпросът е принципен.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 741
Лъки, при кого ще раждаш ?
Леко да мине всичко !

# 59
  • Мнения: 25 676
Лъки, при кого ще раждаш ?
Леко да мине всичко !
Благодаря Hug
Доктор Танев.

Общи условия

Активация на акаунт