Акушер - гинеколози Варна - 9

  • 115 545
  • 847
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 79
Здравейте на всички!

Пред голяма дилема съм! В 20 г.с съм и се следях до сега в "Олимед".  Преди няколко дена реших, на своя глава, че нещо не е наред с бялото течение и се обадих на АГ-то ми, той каза, че не ми се полагало друга микробиология преди раждането и да съм си пуснела секрет. Т.к. при първите изследвания сестрата ми взе секрет, даже не беше на магарето а едва едва с тампон от входа, още тогава се усъмних. Сега петъка аз сама си взех и излезна, че имам ешерихия коли. Но е твъърде възможно да е замърсена пробата... моя АГ отново много несериозно се отнесе, даже вика няма ли кой по антибиограмата да ти изпише нещо... какво искаше да каже даже и не разбрах.
Мисълта ми е, че искам да го сменя, искам да се запиша другаде, но направо не знам къде. Препоръчайте ми АГ за ЖК. Също така ми се иска някой, който ще вземе пробата адекватно. И дали като се преместя, те ще си ме прегледат като първично по ЗК или ще трябва да си платя и преглед и изследвания? 

Здравей.
По едно време и аз имах ешерихия коли незнайно от къде дошла, та следящият ме АГ ми изписа антибиотик Зинат да пия. Оправих се. После имах кандида албиканс... Както и да е. Мисълта ми е, че тези "неща" трябва да се лекуват задължително. Не е препоръчително ти сама да си взимаш проба. Има специален начин от къде точно и как да се направи. Истина е, че по здравна каса се полагат 2 или 3 секрета за цялата бременност (моля, някои да ме поправи, ако греша). Затова и на два пъти си платих като поп по 28 лв. за изследването. За ехограф отделно 30 и така. Нали искаме най-доброто за бебето си.
АГ, който да ти следи бременността не мога да препоръчам. Или е добър и чакаш с часове да те приеме, или те приема веднага, но те "претупва". В началото и аз бях доволна от моят, но уви сега не е така...
Успех!




# 76
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Aз бих ти препоръчала д-р Савулева за секрета, но е на частно.

# 77
  • Мнения: 29
Aз бих ти препоръчала д-р Савулева за секрета, но е на частно.

Значи трябва да си платя прегледа и отделно изследването нали? Къде преглежда тази лекарка?

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Михаела, аз съм с еш.коли във влагалищен секрет. Моето АГ реши първо да слагам 12 дена макмирор и да пия пробиотик ,ако не се изчистя тогава антибиотик подходящ за бременни.
Вчера звъннах да си запазя час да ми вземе секрет. Акушерките ме предупредиха, че е важно лекарката да си вземе секрета от влагалището. Обясниха ми и че по време на ЖК имам раво на 2 безплатни вл. секрета - единия в началото при записването в 12гс , а другия в края на Б. Казаха ми , че този втория секрет контролния дали са се изчистили сега ще си го платя 18 лв.

Чела съм, че по време на ЖК имаш право да си смениш веднъж проследяващото АГ. Интересувай се повече в темата за бременни или пък попитай личната.
Не мога да ти препоръчам моето аг, защото при нея се плаща отделно всеки път ехографа 40 лв. (все пак безплатните са само 2 по време на ЖК)

# 79
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Aз бих ти препоръчала д-р Савулева за секрета, но е на частно.

Значи трябва да си платя прегледа и отделно изследването нали? Къде преглежда тази лекарка?
На Ген. Колев почти до кметството е кабинета ѝ. Има рецепция, ако искаш звънни да видиш как са цените. На мен ми е вземала 30лв за преглед на ехограф, на магарето и за цитонамазка.
http://dr-tsolov.com/pages/nashijat-ekip.php

Извинявам се, че все я препоръчвам, но съм доволна, та затова.

# 80
  • Мнения: 29
Aз бих ти препоръчала д-р Савулева за секрета, но е на частно.

Значи трябва да си платя прегледа и отделно изследването нали? Къде преглежда тази лекарка?
На Ген. Колев почти до кметството е кабинета ѝ. Има рецепция, ако искаш звънни да видиш как са цените. На мен ми е вземала 30лв за преглед на ехограф, на магарето и за цитонамазка.
http://dr-tsolov.com/pages/nashijat-ekip.php

Извинявам се, че все я препоръчвам, но съм доволна, та затова.

Не, няма какво да се извинявате, аз попитах, отворена съм към предложения, просто е супер нелепо да се тревожа, кой ще ми вземе секрет и как за да покаже реално.. просто е абсурдно. Сега ще проверя, благодаря много!

# 81
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Желая успех! И лека бременеене до термин!

# 82
  • Мнения: 102
За съжаление не мога да препоръчам АГ, тъй като в момента и на мен ми предстои да сменям. В началото на идния месец ще споделя нови впечатления.
Години наред ходих при др. Савулева и бях много доволна! Винаги ми е обяснявала, никога не ме е претупвала и т.н. , но преди година неглижира проблем, който имах, та затова я смених. Направи ми впечатление също, че графика й не е толкова натоварен както беше преди.
С това не искам да кажа, че не е добър специалист, но тогава просто ме разочарова.
Сега да питам и аз нещо. Моята АГ, която ще сменям сега, не ми пусна с първите изследвания микробиология и цитонамазка. Днес ми е последния ден на 13 седмица. Проблем ли е да ми бъдат направени след 12 г.с и защо се пускат точно тогава?

# 83
  • Мнения: 337
И аз препоръчвам д-р Савулева Simple Smile много съм доволна , да е жива и здрава и още много години да работи:)

# 84
  • Мнения: 337
За съжаление не мога да препоръчам АГ, тъй като в момента и на мен ми предстои да сменям. В началото на идния месец ще споделя нови впечатления.
Години наред ходих при др. Савулева и бях много доволна! Винаги ми е обяснявала, никога не ме е претупвала и т.н. , но преди година неглижира проблем, който имах, та затова я смених. Направи ми впечатление също, че графика й не е толкова натоварен както беше преди.
С това не искам да кажа, че не е добър специалист, но тогава просто ме разочарова.
Сега да питам и аз нещо. Моята АГ, която ще сменям сега, не ми пусна с първите изследвания микробиология и цитонамазка. Днес ми е последния ден на 13 седмица. Проблем ли е да ми бъдат направени след 12 г.с и защо се пускат точно тогава?

Графика и всъщност е доста препълнен, всеки месец ходя при нея и по малко от 5 жени да чакат не съм виждала.

# 85
  • Мнения: 102
За съжаление не мога да препоръчам АГ, тъй като в момента и на мен ми предстои да сменям. В началото на идния месец ще споделя нови впечатления.
Години наред ходих при др. Савулева и бях много доволна! Винаги ми е обяснявала, никога не ме е претупвала и т.н. , но преди година неглижира проблем, който имах, та затова я смених. Направи ми впечатление също, че графика й не е толкова натоварен както беше преди.
С това не искам да кажа, че не е добър специалист, но тогава просто ме разочарова.
Сега да питам и аз нещо. Моята АГ, която ще сменям сега, не ми пусна с първите изследвания микробиология и цитонамазка. Днес ми е последния ден на 13 седмица. Проблем ли е да ми бъдат направени след 12 г.с и защо се пускат точно тогава?

Графика и всъщност е доста препълнен, всеки месец ходя при нея и по малко от 5 жени да чакат не съм виждала.
Отностно чакащите, да, винаги има по няколко жени. На мен ми направи впечатление, че два пъти ми предложиха час за същия ден или за следващия, което преди не ми се беше случвало. Започнах да ходя през 2010 при нея и винаги са ми давали часове за след минимум седмица. Пак казвам, не твърдя, че не е добър специалист, не ме разбирайте погрешно! Ходила съм 7 години при нея, това говори достатъчно. Просто така се случиха нещата тогава.

# 86
  • Мнения: 5
Градинаров ?! Тоя пък за първи път го чувам, особенно пък за ФМ !
stelche3to, здравна каса поема 2 ехографа пре цялата Б, другото си се плаща. Рядкост има лекари, които гледат всеки месец без пари Wink
За утрогестана не съм съгласна ! Има много  бременни, които го приемат и след 16гс., а ношпато акушерката ми каза да си го приемам ...каза, че не наврежда в доза 3х1 и дори помага за бъбреците Wink

Пие се утрогестан, ако има нужда, при мен нямаше такава. За Но-шпа до някъде разбирам.

# 87
  • Мнения: 394
Ходих при д-р Градинаров на 4д уж със запис на диск.Диск не ми даде,уж фетална ми прави,нищо не видях монитора беше обърнат към него..... Нищо съществено не ми каза,нямаше доплер нямаше нищо.Изкара ми бебето в седмици назад 800гр .....Общо взето изпаднах в паника,дадох 65лв на вятъра и от там на бегом при мойто АГ.Мери Шари малкия излиза над 1200гр седмица напред.....Ако искате качествена фетална при Давидков!Отдели ми 2ч.и повече,огледа всяка стаичка,всеки орган и кръвоносен съд.Взима скъпо но си струва всеки лев.

# 88
  • Мнения: 574
Проф. Балев от Темелков също прави толкова подробен оглед на всичко Simple Smile Първата фетална струваше мисля 80 лв., а втората даже с отстъпка, ако не ме лъже паметта 60 лв. Е, не трае 2 часа прегледа, да не кажа, че и час му е много, ама като питаш обяснява и така Simple SmileАз съм много доволна от него.

# 89
  • Мнения: 69
Момичета, може ли да ми препоръчате АГ за фоликулометрия. Не съм правила досега такова нещо, но последните ми два цикъла се скъсиха доста (18-21 дни, с предполагаема по тест О. на 7 ден) Иска ми се да проверя дали успяват да узреят тези яйцеклетки въобще... Ако знаете някой док, който да може да ме види и посъветва, ще съм много благодарна Hug

Общи условия

Активация на акаунт