Пристрастяване към захарта

  • 30 017
  • 373
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 498
Да, и аз така знам, че насипните сушени плодове са с много добавена захар.

# 16
  • Мнения: X
Иранските фурми в кутия са без добавена захар.Ето тези:

# 17
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Изхвърли торбичката на боклука. Ама бързо, докато не си размислила.

Сигурно се шегуваш Като знам каква съм, после ще спринтирам до магазина, за да купя същите неща. Но не знам защо, трябва да ги имам просто  Confused

Купила съм си стевия, да се надяваме че ще ми хареса. Само трябва да видя с какво да я смеся. Намирала съм и уж здравословни блокчета с 0% захар и са много вкусни, чудила съм се дали да не мина и на тях, макар че и те са сладки, не знам до колко решават проблема. Яла съм фурми, след третата вече ми залепва устата, може пак да се опитам да се залъжа с тях. Веднъж беше ми попаднал сушен ананас, няма просто такава гадост. Хляба може да го спра от раз, изоообщо не ми пречи. Ориз много не обичам, но го ям де, а без картофи не мога - печени и варени  Heart Eyes Пържени не са толкова вкусни. От утре (сериозно, от утре) минавам на новия режим, да видим до къде ще я докарам  Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Не се щегувам. Мен само това ме спасява като се отвърже ламята Спаска.

# 19
  • Мнения: 25 610
Щом не обичаш черен шоколад, мини само на такъв. И на първо време не оставай без шоколад вкъщи. Хем ще си спокойна, че имаш и винаги, когато ти се прияде, можеш да си хапнеш, хем и няма да бързаш да посегнеш, защото няма да те кефи толкова, колкото другите видове. Така от само себе си постепенно ще намалиш количеството и ще започнеш да отвикваш от прекалено сладкия вкус на другите видове шоколад.
Фурми и сушени плодове също не ти препоръчвам, освен ако не са домашно сушени без добавена захар. По-добре яж пресни. Като ти се прияде нещо сладко, изяж един плод. Или сурови ядки – те също сладнят. Внимавай за количествата обаче.
През лятото е лесно – има голямо разнообразие от плодове, а и по магазините вече има сладолед без захар.

# 20
  • Мнения: X
Сушените плодове не са вариант и според мен. Не са кой знае колко здравословни. Картофите и ориза не е нужно да се спират, а просто малко да се намалят. Аз преди се хранех основно с картофи, ориз, тесто, сладко и банани.т.е супер високо въглехидратно. И постоянно мислех за сладко.
Сега ям картофи веднъж в седмицата и задължително с месо или салата. Ориз пак по толкова. Гледам да наблягам на други зеленчуци. Хляб не ям въобще, както и нищо с брашно всъщност.
На мен главно мис е яде от нерви, от скука и около овуалция. Т.е като изключим последното се получава точно емоционално хранене. И при доста голяма част от хората е така. т е. въпрос на мотивация и воля колкото и банално да звучи.
А друго, което ми помага - кафето. Намалява ми апетита. Понякога след като се наобядвам ми се яде сладко, но като изпия кафе ми минава. Авторката каза, че не пие, но го споделям, тъй като може да е от полза за някой друг. Вода с лимон има същия ефект при мен.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 172
Хром на таблетки също убива желанието за сладко.


А какви са другите ползи от това да пием хром? Само да убие желанието за сладко ли е?

# 22
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Хром на таблетки също убива желанието за сладко.

Не продължих да чета,но това е нещото което ми помогна да спра сладкото.Иначе прекалявах.Закуска,обяд вечеря за мен беше сладко.Наднормено тегло нямам мисля,че съм с нормално такова (50 кила съм),но все пак това ми беше основното ядене.

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 172
Захарче, и на мене ми е основното, а и предпочитаното ядене. Колко време го пи този хром на таблетки, на коя фирма (съдържанието хром ме интересува).

Тотално ли спира да ти се яде сладко? Шоколадов бонбон, парче  торта по повод?

# 24
  • Мнения: 25 610

А какви са другите ползи от това да пием хром? Само да убие желанието за сладко ли е?


https://www.bb-team.org/articles/870_hrom1

# 25
  • Мнения: 2 600
На мен ми мина меракът за сладко преди години още, като взех по-старателно да чета съдържанието на сладките неща - соя (генномодифицирана), палмови масла (които не се махат от червата просто така), подсладители (много рядко има истинска захар), всякакви Е-та, барабар с карагенан (червено водорасло).... брр....

# 26
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Никак не ме плаши състава на сладките мен  Crazy
Есме не помня на коя фирма беше.Само хром си е и са 30 броя в една опаковка.За месец стига.До моят магазин има аптека и момичето където работи там ми го препоръча.За седмица прием и забелязах,че има ефект.Просто наистина спря да ми се яде сладко,а не че е забранено.
За мен изкушението е още по огромно,защото и работата ми е такава.....сред сладки  Laughing

# 27
  • Мнения: 25 610
Още нещо, което ми е направило впечатление е, че сладките неща от магазина пристрастяват и колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде.
Докато с тези, които човек сам си приготвя, не е точно така. Домашни бисквити, кексове, сладкиши... Много са вкусни, даже и полезни голяма част от тях (тези с повече мляко и яйца например), но не пристрастяват така, както промишлено произведените. Затова, щом ти се прияде нещо сладко, забъркай си го ти, вместо да си го купиш от магазина.

# 28
  • Мнения: X
Още нещо, което ми е направило впечатление е, че сладките неща от магазина пристрастяват и колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде.
Докато с тези, които човек сам си приготвя, не е точно така. Домашни бисквити, кексове, сладкиши... Много са вкусни, даже и полезни голяма част от тях (тези с повече мляко и яйца например), но не пристрастяват така, както промишлено произведените. Затова, щом ти се прияде нещо сладко, забъркай си го ти, вместо да си го купиш от магазина.
Потвърждавам. С някои купешки сладки се е получавало, че хем не ми е вкусно, хем не спирам да ги меля. И не само аз.

# 29
  • Мнения: 2 600
Че аз не отхвърлям сладките неща, просто изчезна манията.  А като спреш с хрома, няма ли да се върне желанието?

Общи условия

Активация на акаунт