Пристрастяване към захарта

  • 30 133
  • 373
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 69 354
Е, то и аз не го тряскам по масата Simple Smile
Хапвам си от вечерята например. Или си варя яйца, докато се обличам и гримирам. Но аз закусвам към 10-11 ч. принципно.
В суровото месо вероятно има вода и консерванти, но захар надявам се - не. Каква ще им е сметката да влагат допълнително?

# 301
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз не закусвам, но мъжът ми  Wink
той с 1-2 яйца няма да мине. затова и обяснявам, че някои обработени продукти по-трудно се избягват и затова ме дразни, че са със захар.
особено като месо и риба  Sick

# 302
  • Мнения: X
Буха се захар/подсладители навсякъде, защото захарта е наркотик.Въздейства на същите центрове на мозъка, като наркотиците-хероин, кокаин, предизвиква същите приятни усещания.И причинява зависимост...колкото повече ядеш обработени храни, толкова повече ти се яде.
Решението е-окончателен игнор.от раз.Точно както се лекуват наркоманите или алкохолиците.
Както алкохолика не може да се излекува с 50 гр алкохол на ден, така и захарозависимия не може да мине само с 1 бисквитка/2 лъжички сладолед.
Десертите заместители не решават проблема.Може да са една идея по-невредни, но поддържат зависимостта.

# 303
  • Мнения: 4 770
Зависи какво сте яли. Не всяка храна храни клетките. Може да се натъпчете с храна, и клетките ви пак да са "гладни".

След вратна пържолка, или след 2-3- яйца с масло не съм си и помисляла за сладко. Чувствам се сита, задоволена, без да изпитвам тежест в стомаха.
И аз след месо и яйца не изпитвам нужда от абсолютно нищо. След млечни също съм ОК, но за по-кратко. Ако въглехидратите са над 50% от енергията, тялото влиза в преддиабетно състояние и се усеща постоянна нужда от още храна, и то не каква да е, а бързи захари.
moonriver, може би не ядеш и достатъчно белтъчини.
Яйцата са ми любимата закуска, до степен, че май прекалявам с тях. Ям ги рохко сварени с някакви вкусови добавки. Не стоя да ги гледам и приготвянето и обелването им отнемат 1-2мин лично време. След закуска с рохки яйца ми е все тая какво и колко ще ям до края на деня, до такава степен подхранват организма с всичко необходимо. Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 12:57 от Петенце Цветенце

# 304
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Амур, ама проблемът е, че захарта отдавна не е само в десертите... Whistling

аз яйце директно за закуска е абсурд да хапна Rolling Eyes
преди го ядях пържено с хляб, ама сега като не ям хляб и го ям само на палачинки или някъде другаде объркано. само яйце не мога да ям, става ми гадно  Sick
обаче ей на, проблем със захарта нямам, даже не ям много.

# 305
  • Мнения: 4 770
Не е задължително да ядеш яйцата само така без нищо. Може да си ги смесиш например с краставица и подправки; да направиш омлет с плънка от зеленчуци и/или гъби, кашкавал, сирене; да ги разбиеш на пастет и да ги намажеш върху нещо и пр. Simple Smile

# 306
  • Мнения: X
Десертите заместители не решават проблема.Може да са една идея по-невредни, но поддържат зависимостта.

О, не всички са вредни и не всички поддържат зависимостта. Аз много обичам мус от хубава домашна извара със стевия и много пълномаслено какао. Понякога добавям кокосово масло. Баш си е режимен.

# 307
  • Мнения: 9 803
Оф ами не знам, както вече споменах месо не ям, а пък не мога сутрин-обед-вечер яйца. Както писах по-горе, на обяд и кашкавал на фурна да ям (което си е кашкавал + яйца) пак ми се хапва нещо сладко. Може нещо физиологично да ми е сбъркано. Препоръчайте някой диетолог.

# 308
  • Мнения: X
Амур, ама проблемът е, че захарта отдавна не е само в десертите... Whistling

Скрит текст:
аз яйце директно за закуска е абсурд да хапна Rolling Eyes
преди го ядях пържено с хляб, ама сега като не ям хляб и го ям само на палачинки или някъде другаде объркано. само яйце не мога да ям, става ми гадно  Sick
обаче ей на, проблем със захарта нямам, даже не ям много.
Така е.Ама то така или иначе, не е добре да се купува обработена храна, така че е малко без значение къде има захар...
Моят пазар например е от месо/риба/яйца/масла/зеленчуци и плодове.Рядко ядки-сурови.Дори не виждам къде биха добавили захар, освен ако не хранят животните/рибата със захар.   Simple Smile
Правя си сладолед от животинска сметана+яйца+плод, няма нужда от подслаждане.За кокосов-добавям кокосово мляко.За шоколадов-какао.
Стевията доколкото знам, е добър подсладител, за който не може без хич.
Купувам си черен шоколад, с какао над 90%, любим ми е.
Като човек, който беше пристрастен към захарта, прекрасно мога, вече, да живея без нея.
Ако хапна парче козунак, не ми идва вече желане да омета целия козунак.

# 309
  • Мнения: 69 354
Аз подсладител не бих ползвала. Нямам представа какъв е вкусът на стевията например, но нямам нужда от нея. За довечера съм си взела заквасена сметанка, боровинки и малинки, ягодки също малко, и си го омесвам с малко млени бадеми. Като сладоледен десерт си ми е, и нищо не ми липсва откъм вкус.
Също печена тиква с масло или сметана ми е напълно достатъчна като сладост.

# 310
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не е задължително да ядеш яйцата само така без нищо. Може да си ги смесиш например с краставица и подправки; да направиш омлет с плънка от зеленчуци и/или гъби, кашкавал, сирене; да ги разбиеш на пастет и да ги намажеш върху нещо и пр. Simple Smile

за закуска не мога. за обед - да. въпреки, че не мога да ям омлет само така и зеленчуци към него не оправят нещата. Peace трябва поне нещо друго да има - картофи, ориз...
просто не съм от яйцеядните, макар напоследък гледам да ги ям повече.

Aмур, и аз правя така.
обаче не е толкова лесно с останалите членове на семейството  Whistling
стевия ползваме над 10г.

# 311
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
Аз искам да се задоволявам от малко.Например едно редче шоколад и край.Но не........Мога и два да изям.Сега три дни нищо.Кафето го пия по принцип чисто и сега наблягам на него.Убива ми апетита.
Иначе и аз не закусвам.Не обядвам.Сещам се за храна между 14:00 и 17:00 и налитам на сладкото.

# 312
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чай от мента убива глада за сладко  Peace
иначе кафето и на мен ми убива апетита.
някъде към 17.00 - 18.00ч. и на мен ми се дояжда сладко, предполагам, че има общо с някой от хормоните, защото тогава съм и доста уморена.  newsm78
но на мен ми стига едно парче черен шоколад или чаша какао.

# 313
  • Мнения: 4 770
Картофи и ориз не мога да ям на закуска, освен ако не настъпи гладна криза.  Козунак хапнах малко на Великден и наистина ми се прииска да го изям целия. Извод - ако след като ям нещо, ми е гадно и гладно половин ден, значи съм по-добре без него.

# 314
  • Мнения: X
Ами то и за останалите членове на фемилито не е добре да ядат захар...свикват, къде ще идат.  Laughing
Като не правя десерти, няма сладко, ядат плодове...вчера пекох тиква.

Аз искам да се задоволявам от малко.Например едно редче шоколад и край.Но не........Мога и два да изям.Сега три дни нищо.Кафето го пия по принцип чисто и сега наблягам на него.Убива ми апетита.
Иначе и аз не закусвам.Не обядвам.Сещам се за храна между 14:00 и 17:00 и налитам на сладкото.
Ами, напълно логично....когато тялото ти е гладувало половин денонощие или повече, най-нормалното нещо е да търси бързи захари, за да си набави възможно най-бързо липсващата му енергия.
На човек с нормална, средна височина и тегло са му необходими около 1200-1400 калории САМО за базовите нужди-работата на основните органи и системи.Тези калории няма как да дойдат от кафе и вода.Тялото усеща това като опасност, като те "принуждава" да му дадеш енергия възможно най-бързо.А това става със захар/тесто.
Ако се храниш поне три пъти на ден, напълно възможно е да тушираш този глад за сладко основно.

Общи условия

Активация на акаунт