Пристрастяване към захарта

  • 30 026
  • 373
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 68 658
Добре казано...и аз така.
Месих дом.козунак...очаквах да се размажа от кеф, а освен лепкавост в устата др.не усетих Rolling Eyes

# 346
  • Мнения: 9 197
Принципно мога да не ям сладко,но когато е твърде топло и се появи сладолед Страчела съм слаба.Blush Понякога си позволявам по-малко,но за в момента само сладоледа ми се опира.

# 347
  • SF
  • Мнения: 21 226
Всеки ден ям по един голям сладолед - голям! Не просто колкото да го опитам. И шоколад ям.
Не мога без захар. Ходя много пеша, тренирам и се надявам да я превръщам в енергия, която ми е нужна.
Ако не ям шоколад и сладолед, кой знае с какви други боклуци ще се тъпча - солети, гризинки, соленки, бисквики. Те също имат захар в съдържанието си. Хем ми е съвестно, хем не върви само за това да мисля и да преглъщам.

# 348
  • софия
  • Мнения: 4
БЯХ много пристрастена към сладкото.'Като казвам 'много' имайте предвид изключително много.Можех да ям нещо сладко в огромни количества и то всеки ден и какво ли не.
Това моето беше по-лошо и от други зависимости.
Говоря в минало време, защото вече смятам, че съм се 'излекувала' напълно.
Тази година (2018), на първи януари реших, че ми стига вече, макар, че нямах проблеми със здравето и килограмите.
Замествам успешно всичко със захар в рецептите с паста от фурми, която разтварям в гореща вода или мляко (тук в чужбина я купувам от арабски магазин, а предполагам и в България оттам можете да си я купите).
Друго- ям сушени плодове.
Слагам вместо захар в сладкишите банани, ябълки и др. сладки плодове и ако не е достатъчно сладко- прибавям и стевия.
Уверявам ви много вкусно се получава и съвсем не е по-различно на вкус от това със захар.
Вече сме месец октомври и още не съм посегнала към захарта и мога да кажа, че никак не ми липсва, а и се задоволявам с по-несладки неща, даже сладкишите от витрината на сладкарница не ме изкушават (пробвала съм го).
Опитайте- на мен никак не ми беше трудно, просто си казах 'Стига вече'!.
Ефектът върху тялото е невероятен- свалих без диети около 6-7 кг, кожата ми се изчисти, по- енергична съм, струва ми се и ,че косата ми се сгъсти....

С една дума–ОПИТАЙТЕ и УСПЕХ на всички!!



 

# 349
  • Мнения: X
То много хубаво, но пастата от фурми и сушените плодове са фрашкани със захар. Тъй че си спряла само рафинираната бяла захар (евентуално).

# 350
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Фруктоза от плодове и сукроза от рафинирана захар не е едно и също.

# 351
  • Мнения: X
Фруктоза от плодове и сукроза от рафинирана захар не е едно и също.

В плодовете има сукроза (захароза), фруктоза и глюкоза в различно съотношение. Фруктозата също не е безвредна. Сушените плодове пък често са обработени със сироп допълнително. Като цяло все едно да кажеш "отказах захарта, вече ям само мед". Всъщност жената може и сама да погледне на бурканчето на пастата от фурми и да види в табличката "захар" какво се случва.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 23:21 от Анонимен

# 352
  • Мнения: X
Тъкмо идвах и аз да кажа на госпожата, че не е отказала захарта, даже може и да не я е намалила с тия фурми и сладки плодове. В тях има фруктоза, която има същия ефект - помпа инсулин и трупа килограми. Фруктозата е вредна и защото натоварва черния дроб.

 Сушените плодове, ако не са домашни са обработени със захар и с аспартам също.
Сладкото се отказва като се откаже. А не като се замести с друго сладко, което е уж по-полезно🍏 .

# 353
  • Мнения: 68 658
+1 към горните два поста. Точно така си е.

# 354
  • Мнения: X
Между другото, след повече от година на НВВМ хранене забелязах рязка промяна във вкуса ми. Винаги съм харесвала тъмен шоколад, но този с 99% какао ми идваше туу мъч. Към момента точно той ми е идеален и евентуално 85%. Всичко друго ми е твърде сладко.

За потребителката, отказала бялата рафинирана захар, това е отлично начало.

# 355
  • Мнения: 18 477
Подкрепям - когато спреш захарта, черният шоколад започва да ти се услажда. Само с какаовите зърна така и не се разбрах.

Друг трик - може да ядеш сладко, но до обяд. Когато вечер ме изкуши буркана с Нутела, съм спокойна, че на следващия ден спокойно ще си гребна. Обаче след закуска и кафе, я посегна, я не. И то пак станало обяд и остава за следващия ден.

# 356
  • Мнения: X
А аз просто не купувам боклуци... Като ми се прияде течен шоколад, си забърквам Кокосово /какаово масло, какао смлени лешници /бадеми.

# 357
  • Мнения: 47 988
Обожавам какаови зърна, мога да ги ям докато не почне кашлица и задаване...

# 358
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз ги меля и ги слагам на енергийни хапки, кисело мляко с плодове, смутита и т.н.

# 359
  • Мнения: 1 876
Аз си умирам за сладичко късно вечер след 21 и 22 ч. и дори след 01, понеже работя до късно. Позволявам си черен на Своге и за съжаление са ми много вкусни вафлите Споко в големия вариант.
Често си купувам и барчета от Сила, които са с малко въглехидрати и повече протеин, по-малко захар. Те пък са с мляко и млечни, а тях се опитвам да откажа (без яйцата).

Общи условия

Активация на акаунт