Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
Задух имах към края на бременността, но и килограмите не ми бяха малко. Пуфтях кат параход.

# 16
  • видин
  • Мнения: 358
изтръпването на ръцети в областта на дланите най-често се случва в напреднала браменност. при мен това е още от 4 месец. нарица се синдром на карпалния канал.помагат масажи на китките, но това е само временно облекчение. може да се пият витамини. иначе минавало след раждаето. много се надявам да е така, защото е много неприятно- освен изтръпването после се получават много силни болки, особено нощем. но щом преминава - ще се наложи да потърпим. не се препоръчват никакви други лекарства ,от рода на разните за мазане и тн.

# 17
  • видин
  • Мнения: 358
пропуснах да напиша, че има някакви бандажи за китките,които облекчават болките, но не можах да ги намеря в аптеките.

# 18
  • Мнения: 6 323
Изтръпване

Случва се често, особено нощем, в резултат от притиснат нерв ръцете ви изтръпват. Раздвижете се, за да възобновите кръвообращението, и сменете позата.

Спазми

Също се случват често, предимно нощем. Може да са много неприятни. Често пъти са признак за малък недостиг на витамин В или на магнезий.


Крампи

Оплаквания: /появява се през 3 тримесечие/ - могат да бъдат резултат на калциев дефицит.
Симптоми: Болезнени контракции на мускулатурата на прасците и ходилата, по-често нощем. Често се появяват при изпъване на крака напред и разперване на пръстите.
Какво да правите:

Масажирайте засегнатия прасец или ходило;
След като болката изчезне, поразходете се малко, за да подобрите кръвообращението в крайника;
Консултирайте се с вашия лекар, той може да ви предпише калциеви препарати и витамин А.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
И при мен е така, само дето ми изтръпва левия крак. Хемоглобина ми е нисък, желязото също. Но едва ли това е причината за липса на въздух и изтръпването. По-скоро наедрялата матка притиска някоя важна вена. Поне така ми обясни лекарката и ми препоръча спане само на лявата страна.
За изтръпването и тежестта в краката, ми помага и обливането с много хладка вода.
Не разчитай обаче само на споделеното тук, ами си направи изследвания, тъй като при всеки е индивидуално.
Успех   bouquet

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 336
Вече са ти написали на какво маже да се дължат тези симптоми, но все пак сподели ги  и с лекаря си.

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сега като гледам май става дума за изтръпване от рода на крампите, а това е нормално в края на бременността.
Това изтръпване е много болезнено рязко и обездвижващо, не е хубаво да го имаш и е хубаво лекаря да го знае, но не проблем.

Общи условия

Активация на акаунт