На море в Турция - тема 49

  • 130 980
  • 803
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 6 833
Щом търсите пясъчен плаж, може да разгледате хотелите в района на Сиде, Анталия.

За юни разпитайте водещите агенции дали имат места по самолетите, защото при някои вече няма свободни места.

# 586
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, мамита, направихме резервация за CLUB YALI HOTEL & RESORT, KUSADASI за началото на месец юни. С дете на 6 г. ще сме.
Тъй като ще пътуваме с кола ми се иска да разделя пътя в двете посоки на две. Ориентирали сме се за нощувка в Чанаккале. Може ли препоръка за прилично хотелче с включена закуска?
И евентуално да ме ориентирате, ако правя резервация през booking.com задължително ли е да имам кредитна карта.

Благодаря!

Хотели да искаш...в Чанаккале.
http://www.img-share.eu/main/image_view/4anakkaleIFpmyPTZLljGEO8 … 519111379.jpg.htm



Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 10:59 от valerko

# 587
  • Мнения: 565
Здравейте, мамита, направихме резервация за CLUB YALI HOTEL & RESORT, KUSADASI за началото на месец юни. С дете на 6 г. ще сме.
Тъй като ще пътуваме с кола ми се иска да разделя пътя в двете посоки на две. Ориентирали сме се за нощувка в Чанаккале. Може ли препоръка за прилично хотелче с включена закуска?
И евентуално да ме ориентирате, ако правя резервация през booking.com задължително ли е да имам кредитна карта.

Благодаря!




Хотели да искаш...в Чанаккале.
http://www.img-share.eu/main/image_view/4anakkaleIFpmyPTZLljGEO8 … 519111379.jpg.htm





Не всички изискват кредитна карта. Те по скоро служи за гарант при резервацията. Има и хотели който искат задължително плащане само с карта.
Ако ще запазвете хотел имаме кодове за отстъпка на Букинг, мога да ви дам на ЛС --едните са за 15 долара отстъпка, другите са за 10% от цялата стойност на резервацията.

# 588
  • Мнения: 121
Здравейте, мамита, направихме резервация за CLUB YALI HOTEL & RESORT, KUSADASI за началото на месец юни. С дете на 6 г. ще сме.
Тъй като ще пътуваме с кола ми се иска да разделя пътя в двете посоки на две. Ориентирали сме се за нощувка в Чанаккале. Може ли препоръка за прилично хотелче с включена закуска?
И евентуално да ме ориентирате, ако правя резервация през booking.com задължително ли е да имам кредитна карта.

Благодаря!




Хотели да искаш...в Чанаккале.
http://www.img-share.eu/main/image_view/4anakkaleIFpmyPTZLljGEO8 … 519111379.jpg.htm





Не всички изискват кредитна карта. Те по скоро служи за гарант при резервацията. Има и хотели който искат задължително плащане само с карта.
Ако ще запазвете хотел имаме кодове за отстъпка на Букинг, мога да ви дам на ЛС --едните са за 15 долара отстъпка, другите са за 10% от цялата стойност на резервацията.

Благодаря!
Успях да резервирам без кредитна карта,

# 589
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте момичета. За края на септември резервирахме за Дидим, оказа се обаче че паспорта ми изтича началото на февруари 2019 г., а не можах да открия информация в сайта на министерството колко трябва да е валиден паспорт за безпроблемно минаване на границата. Моят ще има 4 месец валидност, дали ще е достатъчно, че ми се въртят в главата някакви 6 месеца. И друго да попитам, ще пътуваме с децата, освен копие на актовете за раждане, нещо друго трябва ли да носим в себе си?

# 590
  • Мнения: 246
Здравейте момичета. За края на септември резервирахме за Дидим, оказа се обаче че паспорта ми изтича началото на февруари 2019 г., а не можах да открия информация в сайта на министерството колко трябва да е валиден паспорт за безпроблемно минаване на границата. Моят ще има 4 месец валидност, дали ще е достатъчно, че ми се въртят в главата някакви 6 месеца. И друго да попитам, ще пътуваме с децата, освен копие на актовете за раждане, нещо друго трябва ли да носим в себе си?

За български граждани валидността е до последния ден на срока на паспорта, няма изискване за никакви месеци.

# 591
  • Мнения: 556
Здравейте момичета. За края на септември резервирахме за Дидим, оказа се обаче че паспорта ми изтича началото на февруари 2019 г., а не можах да открия информация в сайта на министерството колко трябва да е валиден паспорт за безпроблемно минаване на границата. Моят ще има 4 месец валидност, дали ще е достатъчно, че ми се въртят в главата някакви 6 месеца. И друго да попитам, ще пътуваме с децата, освен копие на актовете за раждане, нещо друго трябва ли да носим в себе си?

Паспорти ще трябват и за децата, акт за раждане не са ни искали.

# 592
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Здравейте момичета. За края на септември резервирахме за Дидим, оказа се обаче че паспорта ми изтича началото на февруари 2019 г., а не можах да открия информация в сайта на министерството колко трябва да е валиден паспорт за безпроблемно минаване на границата. Моят ще има 4 месец валидност, дали ще е достатъчно, че ми се въртят в главата някакви 6 месеца. И друго да попитам, ще пътуваме с децата, освен копие на актовете за раждане, нещо друго трябва ли да носим в себе си?

Здравейте, за децата трябват паспорти. Акт за раждане не е необходим. Ако децата пътуват само с единия родител, трябва нотариално заверен документ (декларация) от другия родител, че разрешава детето да пътува зад граница без него. За валидността на вашия паспорт не съм сигурна, мисля че е достатъчно да е валиден до датата на вашето прибиране.

# 593
  • Мнения: 6 833
На мен също ми се струва, че изискват 6 месеца валидност на паспорта.
Попитайте агенция, с която сте резервирали за по-сигурно.

# 594
  • София
  • Мнения: 4 451
Аз се обаждах в Турското посолство за информация във връзка с изтичащ срок на валидност на паспорт. Отговориха ми, че паспортът трябва да е валиден до последния ден на пребиваване в страната. Нямат изискване за остатъчен срок от 6 месеца, каквато беше информацията на стайта на ТА, с която пътувахме. Hands V

# 595
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Здравейте, тук винаги намирам верния отговор. Има ли почивали в Идеал  Прайм Мармарис и Мармарис палас, чудя се кой да избера, а нямам много време. Благодаря.

# 596
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Благодаря за отговорите. За паспортите за децата ми е ясно, но бях останала с впечатление, че трябва да нося и актовете за раждане.

# 597
  • Мнения: 6 833
Акт за раждане не търсят, но аз винаги си нося копие за всеки случай.

# 598
  • Мнения: 29
Да се похваля AURUM DIDYMA SPA & BEACH RESORT 5* от 4.06. с Емералд,  дано няма вятър

# 599
  • софия
  • Мнения: 112
Акт за раждане на децата и копие от него искат когато родителите нямат брак и двамата пътуват заедно с тях. Документът се изисква само на българска граница!

Общи условия

Активация на акаунт