Миене на зъбките, откога, с какво

  • 2 748
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 428
И ние си мием зъбките от 1г.и 9 месеца.В началото слагах паста,но сега не,защото малката я гълта.Консултирах се с детски стоматолог и неговата препоръка бе-до 3 годинки само с водичка.Иначе пък целия процес й е страшно забавен.Умира си от кеф да си търка зъбкине пред огледалото.Мием ги и сутрин и вечер заедно и пада голям смях Joy Joy Joy hahaha

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз започнах да слагам паста след 2,5- 3 г. Малкото още си ги мие без паста. Ама и то е едно миене- смуче четката по половин- един час Crazy Процедурата не я правим всеки ден (но каката- задължително).

# 17
# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
На мен пък винаги ми се е струвало пресилено да мия 2 зъба  #Crazy
Дъщеря ми вече е с 8 и половина зъба, още не съм купувала четка и паста. Смятам след месец- два да започва сама да си ги мие.
 Сега усилено търка с една голяма четка и се кефи. Щом има интерес- да, ама иначе да бутам четки, марли и напръстници на бебе на 5-8 месеца- мерси.

# 19
  • Мнения: 542
Някои фирми предлагат "първи" четки за зъби и една такава е подходяща - представлява силиконов накрайник за пръст, а четката му е - силиконови фини косъмчета. Трябва да се пълне пръста в силиконовия калъф и оттам нататък - движението е оттренирано, стига детето да може да си лапа ръцете. Laughing  Може да се ползва от майката и от детето. Идеално става и за чесане на венците, може да се дезинфекцира и това, което виждам като най-добро - не може да си я завре детето в гърлото по невнимание, нито да се нарани в устата. Малките деца трудно контролират завъртането на китката, още по-трудно, ако държат нещо и трябва да правят кратки и фини движения с четка (обикновена).
Този силиконов "пръст" е на "Джордани" - прозвежда се в БГ, по лиценз и не струва повече от 3лв.

# 20
  • Мнения: 1 793
Започнах да мия зъбките на детето, когато беше на 9 месеца. Използвам детска паста за зъби. От доста време вече сам си ги мие.

# 21
  • Мнения: 138
Ние започнахме да ги мием след 2 рата година когато тръгна на градина.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че като покарат зъбките и се започне с дъвкането, трябва да се използва четчица за отстраняване на разните остатъци от храната......като на игра......ако детето не иска, по- добре нищо да не се прави........Аз чак сега включвам пастата........без флуор

# 23
  • Мнения: 255
Ние правим опити с една четка на Бебе Конфорт без паста, но малкият стои мирен само за няколко секунди,  издърпва четката от ръката ми и продължава сам  Simple Smile

........Аз чак сега включвам пастата........без флуор

А коя марка детска паста е без флуор?

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние правим опити с една четка на Бебе Конфорт без паста, но малкият стои мирен само за няколко секунди,  издърпва четката от ръката ми и продължава сам  Simple Smile

........Аз чак сега включвам пастата........без флуор

А коя марка детска паста е без флуор?

Мисля, че Ненедент е без флуор........

# 25
  • Мнения: 8 505
Мия зъбите на дъщеря си с четка и паста откакто се е появил първият зъб.Мия ги аз,а след като приключа,я оставям да тренира сама.

Общи условия

Активация на акаунт