С какво ви дразнят свекървите - тема 91

  • 75 379
  • 763
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 29 047
А, нито е нужно до се разправя, нито да се обяснява като ученичка – купува каквото му е кеф и си го готви.

# 106
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Да де, но той е бил наясно каква жена взима. Не се става веган от днес за утре и до вчера всичко е наред, а от днес жена ти ти забранява и то вид храна. Дори да се случи, никой няма да яде тайно. Ще си отстоява правото да не си променя хранителните навици, както се съобразява с нейните да се храни с каквото иска. А за готвенето вече ще му се наложи или да се научи да го прави или да взима храна, независимо готова или от роднини/приятели. Това е различно все пак от това да ти забраняват нещо да ядеш


Беше толерантен веган, но след свадбата ли се се превърна в много срашно веган-чудовище. Както и да е много от приятелите му се отдръпнахме, защото за мен тази веган агресия ми идва в повече.
Ако го е налагала агресивно и на мен би ми дошло в повече. но все пак приятеля ти си преценява до колко ще се съобразява и никой нищо не може да му наложи, от неговите си решения зависи. Решил е да се съобразява, съобразява се.

Мъжете гледат да не се разправят за глупости. 
Ами тогава жена му ще е в състояние да му казва какво да яде. Да се крие като ученичка (ха ха сега видях, че миленака ми го е взела от клавиатурата) и да си мисли, че си е решил проблема

# 107
  • София
  • Мнения: 24 839
Мъжете гледат да не се разправят за глупости. 

Всъщност, не се разправят, за да не се разведат.
Затова позволяват да тероризират и децата им.

От 10 веганки, 10 не искат да сготвят нещо различно от това, което те ядат, защото било въпрос на вътрешно " просветление", докато желанието за месо било просто задоволяване на глада с трупове, което води директно в ада.

# 108
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Не може да изискваш от веган да готви месо. В пълното си право е да не го прави. Но ако някой около тях иска месо да си го сготви или да си вземе готова храна или от роднини. Това не може да им забранят.
Да изискваш от веган да готви месо е абсолютно същото, като вегана да изисква от друг да стане такъв

# 109
  • Мнения: 12 690
Мъжете гледат и в кокошите истории между снаха и свекърва да не се забъркват.

# 110
  • Мнения: X
Ако кажа на ММ, че не трябва да яде месо, най-вероятно ще вземе тигана на Уиш..

# 111
  • Мнения: 48 171
Моят пък не обича месо, ама върти скара за нас Simple Smile
Между другото не обича месо, защото майка му г готвела гадно, със  жили и сланини Joy

# 112
  • София
  • Мнения: 24 839
Моят пък не обича месо, ама върти скара за нас Simple Smile
Между другото не обича месо, защото майка му г готвела гадно, със  жили и сланини Joy

Той, щото мъж- Муньо...........
Я, виж какви аргументи в защита на егоизма вегански извади ма ко.
Да не я " познавах", щях да реша че говори от опита на веганка, ама при нея обикновено са теоретични разработки.

# 113
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Не съм веган, съответно няма как да защитавам вегански егоизъм. И не бих нарекла точно егоизъм веганството.
Но като казваш, че някой не може на теб да ти налага нещо, в случая да станеш веган, то съответно нямаш право да  изискваш от него същото, а именно да отхвърли веганизма. Същото е, няма никаква разлика. Значи неговата теория е грешна и не може да я налага на теб, но пък ти си в пълното си право да налагаш своята на него. От къде на къде?

# 114
  • Мнения: 2 622
Никой не иска от вегана да отхвърля веганизма, а само да не ти го навира в лицето като единственият "правилен" начин на хранене, че и да ми забранява (!) - каква перушина ще хвърчи, не е истина. А той като е решил да се осакатява вътрешно, прав му път.

# 115
  • Мнения: X
Да избереш начина СИ на хранене е твое право.
Да налагаш твоя начин на хранене на съпруг/деца, е насилие.

# 116
  • София
  • Мнения: 29 047
Да избереш начина СИ на хранене е твое право.
Да налагаш твоя начин на хранене на съпруг/деца, е насилие.

Абсолютно съгласна.

# 117
  • Мнения: X
Снахата не беше такава до преди няколко месеца.Побърка се на тема здравословно хранене след като реши,че е дебела и трябва да отслабне.И това се превърна в някаква мания.Брат ми мисли,че тя няма да издържи още дълго на тази диета и е въпрос на време да спре.Затова търпи сегашното положение и смята,че не си струва да си развалят отношенията.Опитах се да говоря с нея,но тя ми обясни,че и брат ми е дебел и трябва да свали килограми-1,90 е висок и е 100кг.

# 118
  • София
  • Мнения: 29 047
Ами да, и той би трябвало да свали кг, но това е негово решение, не нейно.

# 119
  • София
  • Мнения: 24 839
Не съм веган, съответно няма как да защитавам вегански егоизъм. И не бих нарекла точно егоизъм веганството.
Но като казваш, че някой не може на теб да ти налага нещо, в случая да станеш веган, то съответно нямаш право да  изискваш от него същото, а именно да отхвърли веганизма. Същото е, няма никаква разлика. Значи неговата теория е грешна и не може да я налага на теб, но пък ти си в пълното си право да налагаш своята на него. От къде на къде?

Пак не си разбрала, пък после, защо си те представям руса?
Говоря за това, че веганките в егоизма си и обсесията си, не желаят да сготвят за семейството си друго, освен това, което те- веганките ядат.
А, ти, като едната същинска веганка, разви теорията, че никой няма право да накара веганката да сготви това, което не яде.
Ама и това забрави, и си влезе в релсите със забраните......... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт