миенето на зъбките?!

  • 960
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 546
Миенето с четка и паста при нас започна около 1.5 год.До тогава обтривах с марличка...,но синът ми е роден преди 10 год и по него време никой не ми е казвал кога трябва да започнем. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 6 182
Започнахме миенето от 11-ти месец - тогава имаше 8 зъба.
Тъй като е от децата, които не дават да бъдат пипани си ги мие сама, колкото може.
Първо просто и давах четката, но после по съвет на друга майка, си ги мием заедно, за да ме гледа какво правя. Има си го вече като ритуал: сутрин и вечер след млякото в леглото, още по пижама получава четка с паста, а после пие малко вода.
За мен навика е важен, защото аз като малка нямах навик да си мия зъбите и много се скатавах.
Понякога се чудя дали не е вредно да я гълта тази паста, но аз слагам съвсем по мъничко.
Има и случаи в които миенето не е ефективно, защото  е яла много малко през деня и и давам мляко в заспало състояние, след миенето, но това са изключения.

# 17
  • Мнения: 4 806
моето момиче е подложено на миене на зъби от 1г3м.
Прави го с голямо удоволствие, поради две причини - виждала е, че цялото семейство го прави и тя да не остане по - назад. И второ - харесва и вкуса на бебешката паста за зъби. В началото й се измиват зъбите от някой от нас, после започва сама да действа с четката. Ако случайно сме забравили тази процедура, тя сама вади четката и пастата и подсеща.
Никога не съм чувала за ограничението от 3 години. Няма никаква естествена логика.

# 18
  • Мнения: 277
Някъде от годинката започнах да ги мия. Peace

И аз така Peace
Тогава имаше 8 зъба.

# 19
  • Мнения: 1 181
Около годинката започнах да ги мия. Тогава имаше 7 зъба.

# 20
  • Мнения: 1 107
Досега ги миех само с мокра марля - два-три пъти дневно, но скоро почваме с четка и паста. Има 6 зъба  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 101
Моя син има 6 зъба и вече от 2 месеца ги мием - само вечер. С бебешка четка за зъби и детска паста

# 22
  • Мнения: 6 390
на 9.м. й излезе първия зъб, та като станаха в повечко започнах с накрайник и с вода да ги мия докато се къпе, оставях я после и да го дъвче, мачка, играеше си, и всяка вечер с кеф ги миехме  Peace
Към годинката купих четки и гел за зъби - пастите нещо не й бяха по вкуса  Sick сега вече тя сами ги мие, помагам й колкото мога, покаъвам, демонстрирам как трябва, тя гледа смеесе и търка с мен  Wink не плакне, гелчето го хапва сладко сладко  Crazy

ето и интересен сайт Wink
http://www.zabolekar.info/pochistvane%20na%20detskite%20zybi.htm

# 23
  • Мнения: 113
Досега ги миех само с мокра марля - два-три пъти дневно, но скоро почваме с четка и паста. Има 6 зъба  Simple Smile
E, ние сме с 16 зъбчета. tooth

# 24
  • Мнения: 1 860
Eli cz, благодаря за линка!  bouquet
 Мием ги с ДонБиберончо вече редовно, той много се забавлява на цялата процедура.   grinning012 Какъв е този накрайник? newsm78
 А днес го погледнах излиза му ново зъбче горе и беше разранено доста сериозно. Дали е възможно да се инфектира? До сега не му се е случвало. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт